Skocz do zawartości

Felgi Styling 156 i opony


elczupakabra23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie opony nadają się na te felgi i jakie najlepiej byłoby mi kupić na lato. Mam teraz zimówki mam 205/55 R16 a jakie na lato? Czy szersze jak 215 czy nawet 225 i czy jest sens, czy auto nie straci na komforcie, czy nie pedzie pływać w koleinach?

 

Proszę o wasze opinie

 

http://images75.fotosik.pl/343/8cace22024aafa1amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem :) Zdaje sobie sprawę ze najlepiej byłoby mieć dwa komplety, zastanawiam sie nawet nad jednymi takimi ale pytanie czemu sa takie tanie:

 

http://olx.pl/oferta/felgi-aluminiowe-17-bmw-5x120-et-20-styling-116-CID5-IDdRcur.html#aa334f4dce

 

Jest to moje pierwsze BMW, jeżdżę od miesiąca i jestem pod wielkim wrażeniem komfortu i prowadzenia ale właśnie zastanawiam sie jak sie będzie autko zachowywało na większej feldze lub na szerszej oponie. Mysle ze 225/50/16 chyba razcej nie ma co pchac do silnika 2.0i ale może 215/50/16 byłby ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety z kupowaniem felg jest tak że dopóki ich nie zobaczysz na oczy i nie wrzucisz na wyważarkę to niewiele o nich wiesz. Co możesz zrobić przez internet:

 

Sprawdzić styl felgi i porównać dane z którymś katalogiem internetowym - np http://felgenkatalog.auto-treff.com/ Dowiesz się w jakiej serii były montowane i jakie były oryginalnie rozmiary. Podróby często mają rozmiary inne niż oryginalne, w opisie pojawiają się słowa typu "JAK styling XXX" itp.

 

Upewnić się że otwór centralny, odsadzenie i szerokość będą odpowiednie.

 

Poprosić o zdjęcia felg od tyłu. Ja zawsze najpierw oglądam felgi od tyłu, bo to mi mówi o wiele więcej niż front - ile jest odważników, gdzie zamocowane, czy rant wewnętrzny jest równy, czy felgi nie były lepione, czy oznaczenia (rozmieszczenie, ciągi znaków, ich "ostrość") zgadzają się z oryginałem. Front felg zawsze można poddać renowacji, ale jeżeli felga jest krzywa w chińskie 8/spawana przez jakiegoś głąba to jest nie do uratowania.

 

Po takiej weryfikacji można się umawiać na sprawdzenie felg lub wysyłkę za pobraniem, jeżeli wszystko jest ok. Jeżeli wysyłka za pobraniem to koniecznie jeszcze raz dokładnie je sprawdzić przy kurierze.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
ok dzieki a styling 159 beda juz chyba dobre nie?

dodatkowo kupie oponki Michelin Primacy 3 225/45R17 moze ktos z was moze cos powiedziec na temat takiego zestawu, opon?

Jeśli masz na myśli rozmiar opon to dobry wybrałeś. Same felgi będą ok pasować. Produkowali je do E9x tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.