Skocz do zawartości

E39 528i by Arturo


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

W kwietniu 2015r. kupiłem swoje drugie bmw, tym razem wypadło na bmw E39 528i na podwójnym vanosie, poprzedni właściciel niby dbał o auto, podobno miało być do robienia tylko łożysko alternatora, podnosnik tylnej szyby, jakies małe śmieci, których nie pamietałam, wyszło trochę inaczej jak to zwykle bywa:). Galeri nie tworzyłem od początku gdyż w aktualnej chwili jeszcze się uczę, wiec pieniądze na auto mam tylko z dorywczej pracy. ew. ferie,wakacje wiec zmiany w aucie są bardzo powolne ale staram sie jak tylko mogę :)

 

Oznaczenie Wartość / opis

VIN GS00904

Wskaźnik doposażenia Nie

Istnieją indywidualne dane Nie

Istnieją dane jednostki sterującej Tak

Stan licznika 260589.00

Skrócony nr VIN GS00904

Prefiks nr VIN WBADM51040

Typ pojazdu 1

Podtyp DM51

Kod typu - oznaczenie modelu 528I

Kod typu - kod modelu DM51

Seria E39

Kolor cosmos-schwarz

Kod koloru 303

Tapicerka Leather, Montana/lightgelb

Kod tapicerki O7LG

Typ silnika M52/TU

Data produkcji 13.10.98

Litera kodu skrzyni biegów 0762358

Numer silnika 23229028

Lista opcjonalnych dodatków

0216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

0261 Side airbags for rear passengers

0283 BMW LA wheel, BMW styling II

0302 Alarm system

0320 Deleted, model lettering

0339 Shadow-Line

0354 Windscreen, green-tinted upper strip

0401 Lift-up-and-slide-back sunroof, electric

0423 Floor mats velours

0428 Warning triangle and first aid kit

0431 Interior mirror with automatic-dip

0438 Fine wood trim

0459 Seat adjustment, electric, with memory

0464 Ski bag

0465 Through-loading system

0481 Sports seat

0494 Seat heating driver/passenger

0500 Headl.washer system/intensive cleaning

0508 Park Distance Control (PDC)

0520 Fog lights

0522 Xenon Light

0534 Automatic air conditioning

0540 Cruise control

0548 Kilometre speedo

0555 On-board computer V with remote control

0602 On-board monitor withTV

0609 Navigation system Professional

0670 Radio BMW Professional RDS

0672 CD changer for 6 CDs

0677 HiFi system Professional DSP

0694 Provisions for BMW 6 CD changer

0704 M Sports suspension

0710 M leather steering wheel

0761 Individual sunshade glazing

0785 White direction indicator lights

0801 GERMANY VERSION

0863 Dealer List Europe

0879 On-board literature, German

0915 Dummy-SALAPA

0937 Dummy-SALAPA

 

 

 

Zdjęcia auta po kupnie

kupno2.jpg

kupno1.jpg

C360_2015-07-01-21-59-17-096.jpg

6.jpg

 

 

Moje plany jakie miałem w tamtym czasie:

- Zmienić białe felgi na czarne

- Naprawić tylny prawy zamek gdyż drzwi się nie otwierały lub nie ryglowały(siłownik umarł)

- Zabezpieczyć podwozie

- Kupno nowych opon

- Wymiana alternatora

 

 

Plany na dalszą przyszłość:

- Wstawienie M pasztetu,

- Zmiana felg

- Zmiana amortyzatorów oraz sprężyn na sportowe z obniżeniem 50/30

- Renowacja skóry

- Regeneracja Vanosa

- Lampy polift

 

 

Po około miesiącu miałem juz ogarniety alternator, opony, wyszło że trzeba również wymienic tylne amortyzatory ze spreżynami...

Ale przy okazji udało mi się przemalować felgi :)

C360_2015-07-31-18-30-25-692.jpg

felgaa.jpg

 

Kolejnym elementem mojej układanki były nerki polifty w macie :)

C360_2015-07-21-13-42-26-370.jpg

 

Wymiana navi z 4:3 na 16:9

C360_2015-07-20-19-01-10-446.jpg

DSC_5660.JPG

 

Wymyśliłem sobie iż muszę mieć w aucie welcome lights jak to mają nowe auta, zacząłem kombinować i wkoncu sie udało, radość nieziemska, teraz przy otworzeniu auta za każdym razem Bunia zapala dla mnie swe oczy na 20 sekund, tak samo je zapala w momencie gdy ją opuszczam i zamykam drzwi. :D

 

Tłumik koncowy firmy Remus

C360_2015-08-11-20-17-10-779.jpg

C360_2015-08-18-15-32-43-792.jpg

 

Stwierdziłem iż środek wypadało by troszkę odmłodzić i okleiłem listwy w środku

20151216_151127.jpg

 

od Września do grudnia udało mi się wstawić sprzęgło Luk, wymienić czujnik położenia wałka rozrządu dolotowy, klocki hamulcowe TRW, nowe przewody hamulcowe gumowe i metalowe w całym aucie, pompe wody, termostat, świece ngk, które zostały zamienione na świece Bosch, fajki bosch, wtryskiwacze do gazu firmy Dragon. Niestety zdjęć elementów nie posiadam, powód prosty, szlag trafil telefon .. na którym były zdjęcia.

 

Zimowy ofelunek na aucie

DSC_5655.JPG

 

W styczniu od razu po sylwestrze oddałem do bardzo dobrego znajomego, którego mogę polecić jako mechanika (pw) w celu naprawy vanosow, a dokladnie wymiany ich uszczelniaczy, oczywiście nigdy nie może być tak pięknie i coś nowego nie wyjdzie do roboty, tak też się stało, wyszło iż mój łańcuch miał luz jak cholera, drugi łańcuch to samo, oba ślizgi pęknięte, napinacz łancucha? Można powiedzieć ze umarł. Na szczęście znajomy nie zraził się, w ciągu tygodnia robota została wykonana, wszystko vanos i rozrzad ustawiony według blokad.

20151228_100718.jpg

20151228_123359.jpg

 

W między czasie mam zamiar wymienić podnośnik tylnej prawej szyby. Felgi na lato już też mam zakupione, najpewniej w marcu maksymalnie w kwietniu wpadnie zawieszenie firmy Koni oraz sprężyny obniżajace Eibach

 

W miarę czasu będę wykopywał zdjęcia z starego telefonu . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy oklejałem, nerki kupilem od użytkownika na allegro Dlaauta za 95 zl kupilem u tego użytkownika głownie przez kolegę gdyż mi go polecił i sie nie zawiodłem jakość wykonania bardzo dobra, nic nie pęka, ani 1 odprysku do teraz :D Wydech dla mnie akurat, bo nie drze japy za głośno, tylko sobie mruczy spokojnie, od 4500 obrotow jest juz głośna i zaczyna troszke ryczeć, dla mnie idealnie, zwłaszcza jak poruszam się po mieście to nie robię zbyt dużego hałasu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mała aktualizacja po dłuższym czasie (auto dalej żyje) Nawet pozwoliło sie wypolerować!.

 

W tym czasie troszkę się zmieniło, założyłem inne koło, które uwcześnie domyłem, wyszlifowałem i pomalowałem bo ich stan nie byl dla mnie zadowalający :)

20160208_152916.jpg

 

Zakupiłem zawieszenie gwintowane co by autko jakoś ładniej wyglądało :)

20160609_094042.jpg

 

No i udało mi sie dorwać tylny zderzak M pasztety w dobrych pieniądzach oraz udało się go nawet pomalować!

received_1032639260164328.jpg

received_1032639606830960.jpg

 

Wystarczyło też pieniążka na odgrzybienie i nabicie klimatyzacji!

13569950_1791027114441985_99654761_o.jpg

Ostatnimi czasy zakonserwowałem tez podwozie dla bezpieczeństwa bo auto jednak jest sporo niżej.

Niestety w miedzy czasie ktoś ukradł mi mini spoilerek tylnej klapy, musiałem zakupic nowy, ale twierdze ze ten jest ładniejszy :)

Wpadły mnie tez nowe światła do buni, lecz.. no nie jestem z nich zadowolony i najpewniej je zmienię na oryginalne :)

 

Ale oczywiście nie może być zbyt pięknie, musiało się też napsuć, otóż ostatnimi czasy zaczeły się odzywać łączniki stabilizatora, wiec załozyłem łaczniki i gumy firmy Meyle HD gdyż polecił mi je znajomy, przy wymianie amortyzatorów nastąpiło zdziwienie nieziemskie, amortyzator lewy przedni miałem od nowości nie ruszany, przez co prosta wymiana zakończyła sie wymianą także całej zwrotnicy, gdyż ani gigantyczna ilosc WD-40, ani podgrzewanie, ANI NAWET 10 KG młotek napierajacy w amortyzator się nie sprawdził.. Lecz nie narzekam gdyż dzieki temu dowiedziałem sie iż w starej zwrotnicy łozysko miałem do wymiany :) gdyż zrobiło sie troszkę ciszej:). Ze zły rzeczy, nastąpiła tez wymiana poduszek silnika... Lecz nie u Arturo nic nie możę pójść po myśli po wymianie lewej poduszki silnika po 2 dniach w oczekiwaniu na prawa druga poduszke gdyż nie miałem pojecia że powinno sie je parami wymieniać, wyrwało mi łapę silnika, moze nie tyle co wyrwało, bo wyrwalo tylko połowe jednej śruby. Ale niestety łapa pękła i trzeba było ową wymienić! Ale gorsza była przygoda w momencie gdy chciałem pojechać do poczciwej biedry, w celu zakupienia sporej ilosci napojów gdyż gorąco! Pojechałem na tyle ze zapakowałem auto napojami no i auto nie odpalilo.. przkrecilem kluczyk, auto bylo na zapłonie, lecz co sie dzieje !? wyciagam kluczyk z stacyjki a AUTO DALEJ NA ZAPLONIE ! PANIE COS SIE ZEPSUŁO! W taki oto sposób zepsuła sie stacyjka, ale niee, nie może być za prosto żeby zepsuł sie bębenek, czy kostka stacyjki, nie Arturowi musiał urwać sie takowy ślimak w samej stacyjce.. i jeżdził odpalajac auto śrubokretem, Wydaje mi sie ze to tyle z tych moich przebojów.

 

Ale mimo tego wszystkiego kocham autko i pocieszam sie tym iż przedni M pasztetowy zderzak jest juz u lakiernika, a w najblizszy poniedziałek auto może dostanie troszkę czarnego charakteru :).

W aktualnej chwili autko prezentuje sie tak i nawet posiada przyjaciół:

20160711_204941.jpg

20160703_151014.jpg

 

Plany na przyszłość:

Zmiana przednich opon bo są chinskie i straszliwie huczą, zakup dystansów na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna aktualizacja! W aktualnej chwili jestem już zadowolony z wyglądu swojego auta gdyż wpadł przedni zderzak :) Wiem, brakuje dystansu z przodu, ale to w miarę możliwości dokupię lub zmienię felgi, gdyż mysłe nad stylingiem 63 od X5.

 

Parę fotek :):

20160720_211948.jpg

20160720_211929.jpg

20160720_205951.jpg

20160720_205937.jpg

20160723_160119.jpg

20160723_160128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teraz wg mnie wygląda dużo lepiej niż na poprzednim, czarnym kole.

Czarna felg pomniejsza optycznie koło.

Pytanie odnośnie welcome lights. Robiłeś to na jakimś układzie scalonym czy przewody + dioda i w co się wpinałeś?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welcome lightsy robilem na układzie scalonym, działa na zasadzie przekaznika czasowego, wpiąłem się pod zamek centralny. Bardzo prosta metoda, jakby coś to mogę opisać na pw :) może w najbliższym czasie nakrece mini filmik na jakiej zasadzie to działa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej,

dzięki za info.

Ja myślałem nad przekaźnikiem czasowym.

Też proste rozwiązanie i uzależnione właśnie od sygnału sterującego z centralnego może być dobrą alternatywą dla tych cudów z yebajów itd.

 

Jeżeli to nie problem to będę wdzięczny za kilka słów opisu twojego rozwiązania na PW.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.