Skocz do zawartości

E60 3.0d problem z wtryskami


waldi198

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Od 2 tyg zaczeły mi sie problemy z falowaniem obrotów i dziwnymi przerywaniami w trakcje jady więc udałem się do mechanika który po sprawdzeniu korekcji wtrysków stwierdził że aż 4 sztuki są do wymiany heh czy to możliwe że aż 4 sztuki nagle padły ? na 2 sztukach korekty były w granicach +1 a na 4 miedzy +9 a+11 mozliwe zeby przy czymś takim auto jeszcze jeżdziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ci pali normalnie?kopci mocno na zimnym?co on za korekcje wtrysków robił?,jak padnięte wtryski to zwykły test przelewowy pokaże z wymianą się nie wypłacisz dajesz do regeneracji i koszta ponad połowę mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podłączyl auto pod komputer na rozgrzanym silniki i tak mu niby pokazało heh najlepsze jest w tym to ze auto pali normalnie nawet po nocy kompic na czarno tez nie kompie jedynie mała chmurką ale to chyba standard w disLach ☺ po odpaleniu trzęsie trochę autem atak nie było napewno heh

To mozliwe ze podły odrazu 4 wtryski i dobrego auto odpala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu trzęsie trochę autem atak nie było napewno heh

no to wtryski. Zazwyczaj wszystkie padają bo dlaczegoś się to stało i przeważnie robi to syf w paliwie ,panowie od wtrysków będą wiedzieć co sprawdzić żeby po zrobieniu wtrysku znów się nie zepsuło zbieraj pln-y i naprawiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem właśnie auto zero chmury mniej trzęsie niż wczoraj i pracuje równo czary ☺mechanik kazal mi wlać jakis specyfik do paliwa do czyszczenia wtrysków może coś się poprawiło ☺ zamówiłem kabel do diagnostyki wiec sprawdzę teraz sam te wtryski co z nimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies miesiac temu wyslalem komplet swoich wtryskow do Bosch Pawlik (wydaje mi sie ze jeden z lepszych serwisow tego typu w pl) i otrzymalem info ze na chwile obecną wtryski z mojego auta e60 3.0d 231km to mozna tylko wyczyscic i sprawdzic... powod- brak technologii naprawy piezoelektrykow..

 

 

Wiec jak zregenerujesz to napisz prosze jakie koszty i efekty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co jutro jade autem do speca od diesla by potwierdzić diagnoze bo dzisiaj już zgupiałem sam :) odkreciłem dzisiaj pokrywe by sprawdzić czy wtryski nie ulane i wszystki suche jak pieprz do tego auto nie szarpalo i zero jakiejś chmury po odpaleniu z rana heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania.

 

Tak jak pisałem wyżej dwa niezlaezne serwisy Bosch (na podstawie licznych forow twierdze ze najlepsze) odmowily mi regeneracji piezoelektrycznych wtryskow.

 

No chyba ze maciej starsze auta niz 2006 rok i wtryski inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piezoelektryki jedynie nowe lub używane. Zadzwoń do firmy Madluk ze Skarżyska Kamiennej. Kolega kupował u nich piezoelektryki do 520d. Używane sprawdzone z gwarancją. Śmigają już jakiś czas bezproblemowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.