Skocz do zawartości

Nie Działający spryskiwacz szyby przedniej e36


Lobuziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule nie działa mi spryskiwacz szyby przedniej dodam iż wszystkie biegi wycieraczek działają nie ma jedynie spryskiwania szyby(silniczek mam nowy i sprawdzony na krótko działa!!!).Może ktoś miał podobną sytuacje i ja rozwiązał bądż ktoś zna przyczynę będę bardzo wdzięczny za pomoc :D
BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w tytule nie działa mi spryskiwacz szyby przedniej dodam iż wszystkie biegi wycieraczek działają nie ma jedynie spryskiwania szyby(silniczek mam nowy i sprawdzony na krótko działa!!!).Może ktoś miał podobną sytuacje i ja rozwiązał bądź ktoś zna przyczynę będę bardzo wdzięczny za pomoc :D

problemem może być manetka, moduł, lub instalacja, nikt z fusów ci tego nie wywróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób na to jest bardzo szybki, podajesz napięcie na samą pompkę i już wiesz czy sprawna czy nie, odpinasz kostkę i miernikiem sprawdzasz czy po włączeniu spryskiwania jest podane napięcie i już wiesz czy jest czy nie.

potem jeszcze zostaje ci spryskiwacz, jeśli prąd, jest, jeśli pompka pracuje to gdzieś ten płyn nie ma przejścia, może załamany wężyk, może zablokowane spryskiwacze.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób na to jest bardzo szybki, podajesz napięcie na samą pompkę i już wiesz czy sprawna czy nie, odpinasz kostkę i miernikiem sprawdzasz czy po włączeniu spryskiwania jest podane napięcie i już wiesz czy jest czy nie.

potem jeszcze zostaje ci spryskiwacz, jeśli prąd, jest, jeśli pompka pracuje to gdzieś ten płyn nie ma przejścia, może załamany wężyk, może zablokowane spryskiwacze.

 

Napiecie na pompce jest i to na obydwu pinach, a spryskiwanie na krotko działa

BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli manetka nie daje sygnału.

 

Tak jak mówiłem. Przerabiałem to i wymieniłem wszystko, nawet wtyczkę od pompki spryskiwaczy :). A winna okazała się jedynie manetka którą sprawdziłem na samym końcu. No cóż przynajmniej miałem nowy układ spryskiwaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.