Skocz do zawartości

[320i] M52b20 i tolerancja na LPG


brawurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

nurtuje mnie pewna kwestia, związana z zamontowaniem instalacji LPG do silnika w mojej e36 320i M52B20.

Mianowicie - chciałbym się dowiedzieć, co sądzicie o tolerancji tego silnika na instalacje sekwencyjną LPG.

 

Mój ma przejechane 280tys i jest to przebieg realny, nie kręcony. Silnik trzyma moc, świetnie się zbiera i generalnie jest zdrowy bez jakichkolwiek wad. Hamownia pokazała 148km , po tym miał wgrany program i delikatnie zmienione mapy paliwa ale niestety po tej akcji nie byłem z autem na hamowni - podejrzewam, że 155 - 160km teraz wyciska. To tak w skrócie obraz silnika ;)

 

Czy nagle przy takim przebiegu instalacja sekwencji LPG może coś "zepsuć" w silniku ? Oczywiście gaz będzie montowany nie po taniości, tylko u polecanego i sprawdzonego gazownika na sprawdzonych częściach.

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się pod temat :D

Dzisiaj byłem u dwóch gazowników pytać o instalacje.

Jeden:

Sterownik Stag Q-max, parownik do 180KM. Więcej szczegółów nie chciał zdradzić (jakie wtryski itp).

 

Drugi:

Ten to już w ogóle tajemniczy. Firma Auto Mix ze Skrzyszowa (na śląsku dosyć znani).

 

Najbardziej zastanawia mnie dobór parownika do 180KM, tak "na styk" można by powiedzieć.

Jest sens chcieć "większy"?

 

Obaj są polecani w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dowiedz się o dokładne części, przed odstawieniem auta musisz wiedzieć co będzie zamontowane.

nie jakiś parownik do 180 tylko konkretnie jaki, jakie wtryskiwacze dokładnie.

 

po drugie znajdz w swojej okolicy warsztat polecany na lpg forum

 

na ślasku masz davanti w katowicach, masz w okolicach tarn gór gościa co nawet super sportowe fury gazuje i modyfikuje, masz również silesia cars i pewnie paru innych jeszcze.

 

dobrze dobrana, dobrze WYSTROJONA podczas jazdy, ewentualnie jeszcze z pomiarem spalin. Nie bedzie to generować błędów żadnych, nie wierz w żadne błedy sondy czy inne check engine od gazu.

 

Teraz co ważne, auto musisz mieć sprawne, dobry gazownik nie gazuje auta niesprawnego, wiec zawczasu sprawdź czy nie generuje błędu jakiegoś odnośnie cewek czy coś takiego. Musi dobrze chodzić na benzynie, polecani gazownicy nie gazują auta bez diagnozy wiec w razie czego też ci sprawdzą.

Pamietaj że na instalacji nie warto oszczędzać, dopiero po założeniu oszczedzasz na paliwie.

 

polecam wtryski schować pod kolektor, są wtedy ustawione prawie pionowo oraz mają bardzo krótkie wężyki (jest to polecane żeby wtryski były możliwie pionowo i węże które wchodzą w kolektor żeby były możliwie krótkie)

węże wodne do parownika wymagaj aby były schowane za silnikiem, wygląda to wtedy estetycznie. Komputer sterujący mieści sie spokojnie tam gdzie główny komputer auta wiec można go ładnie schować.

 

polecam również założyć odstojnikowy filtr fazy lotnej, albo czaja fl 02 albo filtr ultra 360. Chodzi żeby była ta puszka a nie filterek na przewodzie, pozwoli to przedłużyć życie wtryskiwaczy a nie kosztuje nic dodatkowo.

 

wtryski hana,barracuda,herkules, regenerowany keihin. Unikaj valteków bo bardzo szybko przestają działać (plus taki że można je tanio naprawiać).

 

Parownik musi być na wyrost, przy 2.8 193 konie parownik mam opisany jako do 300 koni. Wiec lepiej założyć coś mocniejszego żebyś nie musiał się martwić o spadki cisnienia czy że nie nadąży odparowywać gazu jak postanowisz lecieć autostradą 200 przez godzine czy dlużej :)

 

schowane wtryski

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/DSC_0186_zpsfnz5kvv9.jpg

 

schowany komputer gazu

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/DSC_0143_zpsbjel3fv8.jpg

 

jak widzisz niestety ja nie dopilnowałem puszczenia węzy od gazu za silnikiem przy szybie i mam je widoczne, natomiast sam już sobie to poprawie we własnym zakresie :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki parownik jest dobry?

 

Obaj są polecani na lpg forum.

Pierwszy to Eko-Car z Jastrzębia, drugi to Auto Mix ze Skrzyszowa.

Lepsze wrażenie na mnie zrobił ten pierwszy, podawał więcej konkretów oraz w cenie mam hamownię.

Kolejnym plusem Eko-Caru jest termin, jest tak odległy, że zdążę przeprowadzić serwis w aucie. Choć silnik w nim jest naprawdę w dobrym stanie.

 

Podejście drugiego było na zasadzie: "Daj mi 3600, a ja zadbam, żeby było ok". Tym samym stracił potencjalnego klienta. :8)

 

Na instalacji raczej nie oszczędzam. Zakres w jakim się poruszam to 3500 +/-200zł. Więcej niż 2/3 kasy, którą dałem za auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W ogóle nie rozumiem podejścia takich JOŁOPÓW że nie chcą podać komponentów z jakich będzie się składała instalacja LPG :duh: ! Albo się mało znają albo kombinują jak przyciąć większe pieniądze wstawiając coś tańszego.Dobry gazownik po odpowiedzi jaką moc ma silnik i ile garów powinien w ciągu jednej minuty powiedzieć jakie będą podzespoły.

Parownik do 180KM będzie ok bo masz silnik 150KM nie potrzeba więcej.Ja mam do 250KM a silnik 231KM i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiadł na laurach, myślał, że trafił na naiwniaka :8)

Nawet mi chciał pocisnąć zwykłą butlę do bagażnika, bo jak argumentował "Siedzenia i tak Ci się nie składają" :D

 

Rozpierniczył mnie swoim podejściem. Postałem, wysłuchałem co miał do powiedzenia, wsiadłem do auta i mnie tam nie zobaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.