Skocz do zawartości

E60 535d cykanie/stukanie w silniku.


kobe4321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj podczas wyprzedzania cos dziwnego stalo sie z moim autem.

Jechalem na DS i wyprzedzalem. W okolicy 4000obr/min tak jakby "odcielo" mi paliwo, takie szarpniecie poczulem, jakby moc stracil na ulamek sekundy i pojechal dalej, bez zmiany mocy. Pozniej jedyny objaw, to cykanie/stukanie w silniku. Slychac mocno podczas jazdy, z przodu silnika najmocniej - mam wrazenie. Cykanie jest cykliczne, wraz ze wzrostem obrotow cyka coraz szybciej, wiec uzaleznione jest od obrotow walu. Dodam jeszcze, ze auto nie stracilo na mocy, a cykanie MOCNO slyszalne jest zarowno na postoju, bez obciazenia, jak i podczas jazdy w kabinie.

Nie szarpie, nic innego, poza tym dzwiekiem sie nie pojawilo.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale od 2-3dni pedal gazu, przy odpalaniu byl bardzo twardy. Prosze sie tym nie sugerowac (pedalem), bo moze tak bylo od zawsze, ale nie zwracalem na to uwagi. :) Nie wiem, moze za bardzo zasugerowalem sie opisami z forum, ale wydaje mi sie, ze dzwiek dochodzi z okolic pompy vacum - prosze sie tym rowniez nie sugerowac.

Jesli potrzebujecie jakichs informacji (cos mam zrobic), abyscie mogli dokladniej zdiagnozowac problem, to bez problemu przejde sie do garazu i sprawdze.

 

Pozdrawiam!

Exx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz klapki w kolektorze to radzę go zdjąc i zobaczyć czy któras się nie urwała i nie wpadła do silnika to na początek.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przerażające jest to co piszesz.

Na Twoim miejscu nie odpalałbym już silnika, tylko zdjąłbym pokrywę zaworów żeby zobaczyć, czy coś się nie zadziałało z zaworami, popychaczami, dźwigienkami. Pompa vacum jest napędzana przez wałek rozrządu, wydechowy. Jeśli to dźwięk z tamtych okolic, to coś się tam zadziało.

 

Pedał gazu, to elektryczny potencjometr, bez znaczenia z Twoją usterką.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające jest to co piszesz.

Na Twoim miejscu nie odpalałbym już silnika, tylko zdjąłbym pokrywę zaworów żeby zobaczyć, czy coś się nie zadziałało z zaworami, popychaczami, dźwigienkami. Pompa vacum jest napędzana przez wałek rozrządu, wydechowy. Jeśli to dźwięk z tamtych okolic, to coś się tam zadziało.

 

Pedał gazu, to elektryczny potencjometr, bez znaczenia z Twoją usterką.

 

Napisalem "pedal gazu", a mialem na mysli hamulca. Sorry, za pomylke.

Nie wiem, czy mam mozliwosc nie odpalac auta - chyba, ze laweta. Nie ma zadnych innych objawow, niz to cykanie.

Jutro nagram filmik z tym dzwiekiem.

Exx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zmienia postać rzeczy. Wspomaganie hamulca jest zasilane podciśnieniem od vacum pompy, więc może ja szlag trafił. Jak coś, to mam gdzieś taką pompe, dam Ci ją gratis jak będziesz potrzebował. Tak czy inaczej proponuję oddać ją do mechanika i nieodpalać, bo jednak ta pompa siedzi na wałku rozrządu.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bardzo brzydki dźwięk, bardzo...

Moim zdaniem coś u góry silnika, coś w głowicy.

Zawoź do mechanika, niech dobierze się do głowicy/rozrządu.

I nie odpalaj, żeby nie pogarszać.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo brzydki dźwięk, bardzo...

Moim zdaniem coś u góry silnika, coś w głowicy.

Zawoź do mechanika, niech dobierze się do głowicy/rozrządu.

I nie odpalaj, żeby nie pogarszać.

No trudno. Padlo na mnie. :mad2: Poczekamy na diagnoze.

Pozdr i dzieki za zainteresowanie.

Exx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Półtora roku temu musiałem wymienić silnik w mojej poprzedniej e46, także wiem jak to smakuje.. 5 tysi w plecy.

Daj znać co i jak.

Dla pocieszenia, kiedyś szwagier miał podobnie w audi, podobny dźwięk, okazało się, że to jakieś sprzęgiełko na alternatorze. Koszt 200zł.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku temu musiałem wymienić silnik w mojej poprzedniej e46, także wiem jak to smakuje.. 5 tysi w plecy.

Daj znać co i jak.

Dla pocieszenia, kiedyś szwagier miał podobnie w audi, podobny dźwięk, okazało się, że to jakieś sprzęgiełko na alternatorze. Koszt 200zł.

Nasluchiwalem, ewidentnie dzwiek z okolic pokrywy klawiatury/pompy vacum. Licze sie z kosztami… tylko nie wiem co dalej. Czy remontowac i zostawic, czy opchnac.

Exx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, ja również miałem metaliczne stuki dochodzące z silnika i miałem problem z ich lokalizacją (stuki nie były aż tak mocne jak u Ciebie). Winne okazało się być koło zamachowe, które jest na łączeniu skrzyni i silnika i wpadało w wibracje. Koszt naprawy nie był porażający a teraz jest spokój. Też wyobrażałem sobie najgorsze przez emocje, najważniejsze żeby nie dać im się ponieść za bardzo. Pozdrawiam i powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśle o tym, żeby sprzedać za normalna cenę. Raczej taniej, żeby odzyskać trochę do nowego auta, wiec bez obaw - nie będę krzyczał cen 'allegro' za uszkodzone auto.

W każdym razie poczekam na diagnozę, zanim podejmę jakaś decyzje.

Wszystko będzie diagnozowane w najbliższy wtorek, wiec na pewno tutaj napisze, co było przyczyna.

Exx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.