Skocz do zawartości

czujniki parkowania e60 525 pdc


missiak177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niestety moja piatka nie posiada pdc, wielki minus.. ale jak juz ja mam to trudno

Zastanawiam sie nad dolozeniem czegos i tu pytania.

Czy warto bawic sie w cos podobnego do oryginalu zeby na wyswietlaczu sie pokazywalo czy sobie odpuscic i cos z dzwiekiem tylko jakis uniwersal.

Czy gdybym chcial na oryginale ale np uzywane to pojdzie to jak ja chcialbym tylko czujniki na tyl a e60 chyba wychodzilo razem z przednimi tez, tak mi sie wydaje.

Jak z robieniem otwor w zderzaku, pojdzie to jakos bez wiekszych problemow? Jest to m pakiet wiec troche szkoda bybylo kupowac drugi i malowac wtedy to nie byloby oplacalne.

Prosze o jakies rady bo jazda bez czujnikow jak we wczesniejszym aucie je mialem to masakra do tego e60 duza i uwazam ze ciezko sie jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak chcesz, to możesz zrobić tak jak ja:

 

viewtopic.php?f=155&t=261808

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malysz dales link ale to e90, pare osob mi mowilo ze samego tylu nie da sie zalozyc oryginalnego bo wychodzily tylko tyl plus przod. Pokusil bym sie zeby zrobic tak jak ORI modul kupic uzywke wiazke nowa czujniki obojetnie bo mozna polakierowac ale teraz nie moge.znalezc nikogo co by mi to zrobil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Malysz dales link ale to e90, pare osob mi mowilo ze samego tylu nie da sie zalozyc oryginalnego bo wychodzily tylko tyl plus przod. Pokusil bym sie zeby zrobic tak jak ORI modul kupic uzywke wiazke nowa czujniki obojetnie bo mozna polakierowac ale teraz nie moge.znalezc nikogo co by mi to zrobil

Jesli bym miał u siebie to robić to tylko orginał jest wiele zalet wyswietlanie auta na monitorze,głośniki wspułpracują z danymi czujnikami(przykładowo przeszkoda w lewym rogu dzwięk jest w lewym głośniku) orginał to orginał.

masz wiedze elektryczną i ślusarską?jeszcze bardziej będziesz zadowolony jak zrobisz to sam forum Ci pomoźe.Interwejs diagnostyczny to podstawa w naszych autach durzo moźna zaoszczędzic i nie dac się wykiwać przez pseudo mechaników

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
znajomy by mi pomogl bo sie zna tesciu elektryk takze spoko, ceny nie sa koszmarne kwestia czy da sie sam tyl ze bedzie ori dzialac bez przodu na to pytanie nie moge znalezc odpowiedzi

pewnie źe będzie działał sam tył po prostu będziesz miał przy diagnostyce błąd przednich czujników bo fizycznie ich nie będzie ,a moźe kiedyś się zdecydujesz i z przodu załoźysz

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Pokusil bym sie zeby zrobic tak jak ORI modul kupic uzywke wiazke nowa czujniki obojetnie bo mozna polakierowac ale teraz

 

.... wiec nalezy zaczac od instrukcji BMW - tutaj masz org. instrukcje BMW ( Pdf-a) , jak potrzeba to przetlumacze fragmenty :D

 

Nachrüstung Park Distance Control BMW 5er Limousine (E60)

 

j. niemiecki => http://etk.bmwsar.ru/eba_docs/6393de.pdf

 

 

Park Distanse Control retrofit BMW 5 Series Saloon (E60)

 

j.angielski => http://etk.bmwsar.ru/eba_docs/6393en.pdf

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

... tutaj masz przyklad systemu PDC - to nie jest org. .... ale da sie zintegrowac w systemach BMW

 

Bimmer Retrofit Presents - PDC Park Distance Control retrofit

 

 

http://www.bimmerretrofit.com/store/index.php?route=product/product&path=78_85_88&product_id=109

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gosc w sklepie car audio zaproponowal mi jakies dobre czujniki za 450 zl polskiej produkcji parksystem czy cos takiego slyszal ktos o takim czyms? podobno sa dobre ale sam dzwiek, nie chce zadnych zbednych dodatkowych wyswietlaczy

 

plus jest taki ze jak sie dowiedzial ze jestem z lokalnego klubu bmw a oni sa sponsorem to zaproponowal mi cene 300pln

ale nie wiem co to za firma, bo wiadomo na necie z samym dzwiekiem mozna kupic za pare groszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gosc w sklepie car audio zaproponowal mi jakies dobre czujniki za 450 zl polskiej produkcji parksystem czy cos takiego slyszal ktos o takim czyms? podobno sa dobre ale sam dzwiek, nie chce zadnych zbednych dodatkowych wyswietlaczy

 

plus jest taki ze jak sie dowiedzial ze jestem z lokalnego klubu bmw a oni sa sponsorem to zaproponowal mi cene 300pln

ale nie wiem co to za firma, bo wiadomo na necie z samym dzwiekiem mozna kupic za pare groszy

nie przekonałeś śię do oryginalnego rozwiązania ? nawet jeśli by było trochę drożej to jest warto moim zdaniem

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos dokladal moze do e60 jakies uniwersalne czujniki parkowania i moze polecic ?? poszukuje bardzo zblizonych wygladalem do ORI (wiem ze nie beda takie same ale moga byc podobne i po przemalowaniu w kolor auta nie beda sie tak rzucac w oczy)

Niestety widzialem juz e60 z tak "smiesznymi" czujnikiami ze same sie w oczy rzucaly .. ;/

 

rezygnuje z dokladania ori bo nie ma mnie kto poprowadzic ciezko cos konkretnego na forum znalezc a ja jestem w dziedzinie motoryzacji zielony.. koszt bedzie bardzo duzy a nie dokonca moze sie udac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.