Skocz do zawartości

E87 118d Tomek


tom500

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu 2015 dowiedziałem się o akcji serwisowej z rozrządem. Sprawdziłem, że podlegam. :mad2: Naprawa 3 etapowa, trwała kilka dni. Rozrząd jest więc nowy. Naprawa gratisowa. Płaciłem tylko za olej, filtr oleju i wymianę coś ok 450-500 pln :duh: . Edytowane przez tom500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bardzo ładna BMW, sam jestem posiadaczem własnie takiej samej z 2007r 118d - 122km, wkrótce wstawię zdjęcia.

 

Mam pytanie co to była za akcja serwisowa i czy jest nadal bo nic o tym nie słyszałem? Pozdro :D

 

Przeczytałem gdzieś na jakimś forum, że silniki N47 podlegają naprawie rozrządu. Zadzwoniłem do serwisu i po VIN sprawdzili, że podlega. Uzgodniliśmy termin. Naprawa jest aż 3 etapowa i u mnie wymienili cały. 5 dni to trwało. Zadzwoń do serwisu to powiedzą ci czy się kwalifikuje Twoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować! ;)

Miła dla oka furka, fakt faktem, że dość oryginalne to znakowanie imieniem, ale wolność Tomku w swoim domku :D Jak musi być to musi!

Czcionka tylko lepiej by wyglądała, jakbyś dopasował pod BMW font.

Pozdrawiam

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Blaine. Gdyby były fonty BMW style to już by siedziały na zadzie. Może jak się pojawią to zmienię. :-) "Apropopo" jeżeli moja bryczka miła dla oka to co powiedzieć o Twojej? Jest mega! Kiedyś za taką się rozejrzę :-))))))))))))))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sterowanie z kierownicy działa (wszystkie przyciski, telefon, muzyka itd.).

Czujniki parkowania działają, sygnalizacja otwartych drzwi i klap też.

Kamera cofania działa (ale musiałem wstawić przekaźnik zwierny pod lampe tylną, bo inaczej nie działał obraz z kamery - problem znany i dobrze opisany w necie).

Nic nie kodowałem. Musiałem poprowadzić bezpośrednie zasilanie do radia z aku (rozkręcałem tunel środkowy).

 

Ale uwaga: Plug&Play to nie jest. W środku mocowanie radia wymagało wymagało wypiłowania kawałka plastiku i wywiercenia otworów do jego przykręcenia. W panelu klimatyzacji pod ramką maskującą wywierciłem 2 otwory do przykręcenia. Panel start-stop (u mnie bez grzania foteli) schowałem pod radiem (nie używam go), ale istnieje możliwość przeniesienia do popielniczki. Przy okazji roboty zrobiłem gniazdo USB (do ładowania tel. oraz czytania pendriv'a. możliwe jest też podłączenie kamery samochodowej).

 

Wadą tego jest to, że po takiej operacji nie wrócisz do radia fabrycznego. Chińczycy robią radio pod e87, ale tamten model jest "przedpotopowy" i zupełnie mi nie leżał. Uparłem się i zrobiłem. Metodą wielu przymiarek.

Edytowane przez tom500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super a co to za radio? jak sie nazywa i gdzie to zamówiłeś?

 

 

Radio takie jak navipremium sprzedaje do E90.Kupiłem na aliexpress, bo była promocja i dodawali kamerę. Nazwy to nie ma. No name :-) Musisz wczytywac sie w parametry w opisach. Teraz wchodzi Andek 5. Jak kupisz u dystrybutora w PL to masz gwarancję, pomoc w montażu i/lub montaż, dostęp do aktualizacji oprogramowania itd. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
Wydaje mi się, że odwrotnie zamontowałeś sobie te kierunkowskazy. Poza tym istnieją dymione w kształcie oryginału.

 

Zamontowane dobrze. Odwrotnie nie wchodzą ze wzgledu na nacięcia i by wchodziły aż na drzwi. Muszę poszukać zamienników dymionych a la oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.ijdmtoy.com/ebay/SKUS21/BMW-F10-Style-LED-Side-Markers-23.jpg

maxresdefault.jpg

HTB11.oBHFXXXXaeXpXXq6xXFXXXJ.jpg

 

Wciąż uważam, że odwrotnie. Nie przekonałeś mnie. ;) Ewentualnie po prostu nie pasują do E87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: tak czy na odwrót, w sumie wszystko jedno. Zamówione juz dymione a la oryginały.

 

Sprawdziłem. Zamontowane poprawnie. Wycięcie (zwężenie) jest z lewej. Aby zamontować tak jak na twoich fotach trzeba by było wypiłować nacięcie z drugiej strony (żółty kolor na focie). Dopiero wtedy można zamontować tak jak na twoich przykładach.

 

fullsizeoutput-26.jpg

Edytowane przez tom500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.