Skocz do zawartości

e46 m52 urwane kable- co to za czujnik


smialyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś myłem samochód, przy okazji szybka kontrola oleju itp. Po otwarciu maski zauważyłem pourywane kabelki od czujnika "Throttle Position Sensor Motor" nr bmw 09 4403 01. Domyślam się że to jakiś czujnik przepustnicy, ale co to dokładnie za czujnik, za co odpowiada? Możliwe że od tego kiedyś zaświecił mi się check engine(po jakimś czasie check zniknął-myślałem że to od mrozów -23st). Zaraz biorę się za przedłużenie kabelków i lutowanie.

Domyślam się że kuna mogla to przegryźć, grasują u mnie pod domem, macie jakieś sprawdzone sposoby na nie?06.02.2016%2B-%2B1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby są jakieś spreje odstraszające, ja ich nie stosowałem.

 

Lepszą są zabezpieczenia mechaniczne. Jak masz wszystkie fabryczne osłony to moim zdaniem kuna może wejść:

 

1. Od strony skrzyni biegów. Diesel 2.0 ma w tym miejscu osłonę. Moim zdaniem w benzynie nie powinna być zakładana bo może pogorszyć przepływ powietrze przez komorę silnika. Lepiej byłoby wyrzeźbić coś z drobnej siatki.

2. Przez dziurę w aluminiowej osłonie (ta pod korkiem spustowym). Diesel 2.0 na tu plastikową klapkę więc można ją zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glock 9mm

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

obawiam się że to najdoskonalsze narzędzie do pozbycia się tych gadów :twisted:

Z własnego doświadczenia, wiem ze one przecisną się wszędzie-mieliśmy z nimi problem na poddaszu, przez szpary 3-5cm przeciskały się i buszowały w wełnie pod dachówką…

Ale powracając do tematu, czy ten czujnik był odpowiedzialny za check engine(ale dlaczego po pewnym czasie przestał się świecić)? W sumie jak teraz się zastanowię nad tym to były minimalne szarpnięcia przy redukcji i "deptaniu" przy wyprzedzaniu.

 

Już naprawione, na odpalonym silniku, bez jazdy nie czuję różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.