Skocz do zawartości

[E60] Bicie kierownicy


pitu815

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu walczę z problemem bicia kierownicy w moim BMW E61 3.0d. Problem wygląda dosyć dziwnie ponieważ bicie występuje przy jeździe a nie występuje przy hamowaniu i tylko przez kilka minut od ruszenia po dłuższym postoju auta (np. po nocy). sprawdziłem już koła, mam dwa komplety felg z nowymi oponami 16" i 17", wymieniłem komplet klocków i tarcz na obydwu osiach i jest tak samo. W zawieszeniu też nie są wyczuwalne luzy. Jedyne co zauważyłem to delikatne puknięcia przy szybkich krótkich ruchach kierownicą na postoju. Padła sugestia, że może być to wina maglownicy ale spotkałem też kilka opinii, że takie puknięcia są w tym modelu. W czasie jazdy auto zachowuje się prawidłowo (poza tym biciem). Czy ktoś może spotkał się z takim problemem aby wskazać jakiś kierunek poszukiwań bo już wszyscy fachowcy którzy zabierali się za temat rozkładają ręce. Jest to mocno uciążliwe ponieważ bicie jest naprawdę mocne po czym po kilkunastu minutach jazdy ustaje całkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, pierwszy raz w tym samochodzie z czymś takim się spotykam (a miałem już kilka). Opony zimowe mam z indeksem nośności 97, a letnie to nawet XL. Czy istnieje szansa, że coś takiego nie będzie się działo z oponami Run Flat czy to nie ma znaczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, pierwszy raz w tym samochodzie z czymś takim się spotykam (a miałem już kilka). Opony zimowe mam z indeksem nośności 97, a letnie to nawet XL. Czy istnieje szansa, że coś takiego nie będzie się działo z oponami Run Flat czy to nie ma znaczenia?

na run flatach w poprzednim e 60 miałem tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.