Skocz do zawartości

[E36] 16cm na przód


palin

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pewnie wiele razy juz był poruszany ten temat. Chodzi o to, że chciałbym lepsze granie w swojej e36, w tym celu wymieniłem juz seryjne 13cm na Helix B52C oraz radio na ALPINE CDE 180RR jednak wielkiej różnicy nie poczułem, a głośniki na poziomie głośności 18/30 zaczynają charczeć. Głośniki testowałem u znajomego w mazdzie które ma w boczku i generalnie różnica kolosalna :shock: inny dźwięk i przede wszystkim NIE CHARCZAŁY. Teraz moje pytania:

 

Co najlepiej zrobić?

1. Wywalić ori gąbkę wygłuszającą i obkleić to jakąś taśmą?

2. Wymienić głośniki na 16cm za pomoca takiego patentu: http://e36e38.blogspot.nl/2014/04/montaz-gosnikow-16cm.html ?

3. Podpiąć pod te głośniki jakiś wzmacniacz?

4. Ew. jakiś inne propozycje?

 

PS: Szczerze mówiąc wolałbym nie pruć boczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem fabrycznej lokalizacji jest objętość, którą mamy do dyspozycji. Mając na uwadze wskazane miejsca montażowe należy dobierać głośniki, które zagrają poprawnie w małej objętości. Zdecydowanie nie powinieneś iść w kierunku propozycji, którą przedstawiłeś w linku, to tylko pogorszy sytuację, a nie poprawi, bo zainstalujesz większy woofer w jeszcze mniejszej objętości. Musiałbyś zmienić koncepcję i wykonać jakiś dedykowany panel wysunięty do przodu. Jest kilka propozycji na sieci dla takiego rozwiązania. Zweryfikuj jeszcze ustawienia w radiu, bo być może oczekujesz dobrej reprodukcji niskich rejestrów, co nie jest możliwe w tym przypadku i ratujesz się ustawieniami "podbijając" ten zakres. Jeżeli tak jest, to nic dziwnego, że głośniki zachowują się w opisany przez Ciebie sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie woofera do drzwi, to bardzo dobry pomysł. Jednak ten panel to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejsza praca do wykonania pod tapicerką. Czyli osadzenie woofera na poszyciu drzwi i wykonanie tłumienia. Jak sobie z tym poradzisz, to zdecydowanie warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.