Skocz do zawartości

tasma kierownicy - jak dobrac właściwą do danego modelu


szarmx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kilkukrotnym kasowaniu błędu poduszki powietrznej kierowcy znowu podczas jazdy, kiedy zakręciłem kierownica zapaliła mi się kontrolka airbaga. Wychodzi na to ze czas wymienić taśmę w kierownicy.

Po dobraniu się do mojej odczytałem z naklejki taki oto nr: 61.31-8 375 398.9g

szukałem na alledrogo ale okazuje się ze cześć sprzedawców podaje jako oznaczenie tej taśmy sam tylko nr 8375398, inny ma dokładnie taki jak ja ale na końcu ma zamiast litery g literkę n (61.31-8 375 398.9n) oraz p (61.31-8 375 398.9p) jeszcze inny ma 61.31-8 375 396.9g czyli różnica tylko jednej cyfry.

 

Moje pytanie jest następujące:

Czy te liczby maja tak kolosalne znaczenie?

Na co patrzeć przy kupnie tej taśmy?

Czy literka na końcu możne zaważyć o tym ze dana cześć w moim modelu nie będzie pasować??

 

Posiadam BMW e39 z multifunkcyjna kierownica. Auto jest przedliftowe.

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na odpalonym samochodzie włącz radio, następnie opuść osłonę słoneczną nad kierowcą i otwórz lusterko.

 

Jak Ci zgaśnie radio to kostka stacyjki a nie tasma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma miała być o identycznym nr a okazało się, że dostałem przedmiot o nr 61.31-8 375 398.9o gdzie ja mam 61.31-8 375 398.9g. Rożnica jednej literki. Nie mam pojecia z jakiego auta byla ta taśma, czy to ten sam rocznik bo nie było tego w opisie ale wszystko hula i nic sie nie świeci więc wystarczy sprawdzić ilość pinów i wtyczek. Wychodzi na to że ostatnia litera nie ma znaczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.