Skocz do zawartości

o silniku 1.6 w 118i, lift 2015 rok


khak

Rekomendowane odpowiedzi

Co do silnika 1.5 3-cylindrowego to jak to zwykle bywa wszyscy sa nieufnie nastawieni do nowości. Nie jezdzilem autem z tym motorem wiec za wiele nie mogę napisac, natomiast na pewno można je będzie dodatkowo wzmocnić programem / chipem, niewykluczone tez ze 3 cylindry będą mialy trochę ciekawszy dźwięk niż jednostka czterocylindrowa.

Pochwal się autem na forum jak już na cos się zdecydujesz :cool2:

 

Oczywiście, że dam znać :) Jestem w trakcie negocjacji i mam nadzieje, że diler pójdzie mi na ręke co do ceny, wtedy brak ledów/ksenonów przeboleje ;) Ale też, nie napalam się zbytnio.

Dziwna sprawa z tym kolorem estoril, bo nie podoba się...kobietom :) taka ciekawostka. O zdanie pytałem, przedstawicielek płci pieknej sztuk 4 :) Ja z kolei służobowy samochód mam biały a prywatnie jeżdziłem 5 lat czarnym. Chyba chcę "odpocząć" od obydwu kolorów, dlatego od razu przypał mi do gustu niebieski estoril

Co do samego auta, w trakcie jazd próbnych nie wiedziałem ze silnik ma 3 cylindry. Zachowywał się i brzmiał jak 4 ka.

A tryb Eco w ktorym przejechałem około 150 km (łącznie 750 przez 2 dni), przydaje się bardzo w peletonie samochodów (jak już pisałem) Spalnie oscyluje wtedy w granicach 4.3 - 5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dam znać :) Jestem w trakcie negocjacji i mam nadzieje, że diler pójdzie mi na ręke co do ceny, wtedy brak ledów/ksenonów przeboleje ;) Ale też, nie napalam się zbytnio.

Dziwna sprawa z tym kolorem estoril, bo nie podoba się...kobietom :) taka ciekawostka. O zdanie pytałem, przedstawicielek płci pieknej sztuk 4 :) Ja z kolei służobowy samochód mam biały a prywatnie jeżdziłem 5 lat czarnym. Chyba chcę "odpocząć" od obydwu kolorów, dlatego od razu przypał mi do gustu niebieski estoril

Co do samego auta, w trakcie jazd próbnych nie wiedziałem ze silnik ma 3 cylindry. Zachowywał się i brzmiał jak 4 ka.

A tryb Eco w ktorym przejechałem około 150 km (łącznie 750 przez 2 dni), przydaje się bardzo w peletonie samochodów (jak już pisałem) Spalnie oscyluje wtedy w granicach 4.3 - 5.5

 

Możesz tez się zainteresować rynkiem używanych (Premium Selection / auta od pierwszego właściciela z rynku polskiego) - czasem trafi się cos interesującego. Pod warunkiem oczywiście ze ta opcja ma dla Ciebie uzasadnienie ekonomiczne (bo rozumiem ze np. jak ma byc na dzialalnosc i w leasingu to nowy może per saldo wyjść korzystniej).

Tak czy inaczej, niezależnie czy nowe czy używane, majac określony budżet trudno o konfiguracje która by spelniala wymagania w 100% wiec na jakies kompromisy trzeba isc.

Z pozniejsza odsprzedażą jedynki w m pakiecie i estoril problemów nie będzie wiec IMO jest to dobra opcja. Sam o maly włos nie kupiłem takiego auta jeszcze w zeszłym roku (114i R4, manual, mpak, estoril sprzedawany przez Bawarie na Czerniakowskiej) ale ktoś mi je sprzatnał doslowienie sprzed nosa :mrgreen:

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nacisk na cene, bo firma w ktorej pracuje....nie jest na vacie. Stąd okrojony budżet. No i tak jak piszesz , trzeba iśc na kompromisy :(

Ale generalnie dobrze ze stałeś sie posiadaczem seri 1 w wogole :) Bo z biegiem dni widze, że to najlepszy wybór z tego segmentu na rynku. Co do koloru to, ktos mnie nastraszył, że właśnie może byc problem z póżniejszą odsprzedażą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nacisk na cene, bo firma w ktorej pracuje....nie jest na vacie. Stąd okrojony budżet. No i tak jak piszesz , trzeba iśc na kompromisy :(

Ale generalnie dobrze ze stałeś sie posiadaczem seri 1 w wogole :) Bo z biegiem dni widze, że to najlepszy wybór z tego segmentu na rynku. Co do koloru to, ktos mnie nastraszył, że właśnie może byc problem z póżniejszą odsprzedażą :(

 

Z nowych bralem jeszcze pod uwagę VW Golfa i Mazde 3. Golf ogolnie mi się podobal ale w budzecie który chciałem przeznaczyć na samochod o GTI moglem zapomnieć, wiec zostawal 1.4 TSI 150KM w Highline, co pozostawialo jakiś tam niedosyt. Do tego kilka opcji i cena robila się taka ze według mnie zakup ten nie miał zadnego uzasadnienia szczególnie ze jakość wykończenia gorsza niż w BMW i ten przedni naped. Myslalem tez o Polo GTI ale auto praktycznie nie wystepuje do obejrzenia u dealerow, a kupować bez obejrzenia nie mam zamiaru.

Mazda 3 2.0 165KM - auto ogolnie poprawne z atmosferycznym silnikiem który fajnie wkreca sie na obroty i krotko zestopniowana skrzynia biegow. Z drugiej strony slabo jedzie z dolnych partii obrotow, a o wielu dodatkach typu lepsze siedzenia czy jakas fajna automatyczna skrzynia biegow można pomarzyć . Podobnie jak w Golfie, cena jak dla mnie o wiele za wysoka jak na to co się dostaje.

Jak nie moglem dluzszy czas znaleźć zadnej ciekawej serii 1 to nawinal się F30 320i natomiast była to zupełnie gola wersja poza automatem (dokaldnie ta: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-automat-salon-polska-bezwypadkowy-fv-23-gwarancja-ID6yfCu1.html). Wyposazenie nienajlepsze ale ze swojej strony byłem w sumie zdecydowany, natomiast zona trochę marudzila ze auto za duże, no i kilka dni później pojawiła się w ogłoszeniach jedynka która ostatecznie kupiliśmy.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa historia...nabycia jedynki :) apropos też myślałem o kupnie Polo Gti. No i ta trojka z linku też ciekawa. Swoją drogą rozglądałem również za trójką, ale oczywiście nie realne w tym budżecie. A zresztą, chciałem koniecznie autko max roczne, niedużych rozmiarów o w miare niskim przebiegiem , poniżej 10 tys km i mniej.

A nawiązując do tytułu mojego postu, to nadal obawiam się tego 3 cylindrowca :( Wprawdzie wykup, przedłużenie gwarancji po zakonczeniu podstawowej, to 800 zl na rok ...ale wraz mam jakieś "lęki" co do tego silniczka. Moze bardziej uprzedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy , mam dodatkowe pytania

 

1. Odnośnie ogumienia. W oryginale auto jest na felgach 17 i opnach 225/45/17 Czy bez problemu wrzuce zimówki 205/55/17 lub 205/65/17 ?

Rozumiem,że auto będzie miało zwiększone zapotrzebowanie na paliwo przy orygnialnym rozmiarze - 225/45/17 ?

 

2. Dziś rozmawiałem ponownie z Dilerem i zaproponowali mi na demonstracyjny estoril blue "oferte nie do odrzucenia" ;) W tej ofercie, otrzymam na żądanie dodatkowy drobiazg - wybór oświetlenia - tzn. wymiane halogeów z klasycznych żółtych na mocniejsze jakies ksenony lub ledowe :) Pic na wode, ale pewnie skorzystam. Pan w serwisie gwarantował, że poza niebieskim wyglądem pasującym do oringów, skuteczność świecenia będzie lepsza od tych tradycyjnych zółtych H7.

 

3. Czy wiecie cos o nawigacji. Jeżlei bym się zdecydował na samochód, czy mogę, czy powinienem prosić od razu przy odbiorze auta o jakiś upgrade ? Jedyneczka miała pierwszą rejestracje przez salon bmw w pażdzierniku 2015 więc może mapy ma aktualne ?? Wersja navi to System navi Business, o ile cos Wam to mówi ?

 

4. Co to jest - " 6WA deska rodziel. w rozszerz. zakresie " ?? Diler nie potrafił jakoś tego wyjaśnić (bardziej jakby nie kumał tego modelu ??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zimówki to tylko takie jakie sa na słupku przy drzwiach kierowcy.

 

2. Nie wiem jak świeca halogeny BMW ale kiedy świeca na pewno lepiej niż wszystkie h7 jakie w życiu widziałem.

 

3. Od tamtego czasu wyszedł update. Informacja powinna być u dilera jak zrobić update.

 

4. Zamiast małego wyświetlacza pomiędzy zegarami jest troche większy LCD. Pokazuje nawigacje, spalanie i inne takie. Fajna rzecz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tutaj dodam tylko ze przy RFT najlepiej mieć pelne kola letnie i zimowe bo przekładanie samych opon nie bardzo im sluzy. W F20 to dodatkowy koszt bo oprócz drugiego kompletu felg potrzebujesz tez czujniki ciśnienia.

 

2. Mowimy tu o OEM retroficie BMW do reflektorow LED (bo ksenonow chyba juz nie ma w LCI), na nowych częściach z kodowaniem itp.? NA Twoim miejscu radziłbym żebys dokładnie się dowiedział jak sobie dealer to wyobraza, żeby nie była to jakas amatorska rzezba typu wstawienie jakiś zarnikow z Allegro :lol: - nIe wiem jak z LED ale np. przy ksenonie sa spryskiwacze reflektorow i nawet tylnie lampy się trochę roznia wiec zrobienie tego porządnie to niemaly wysiłek i koszty. Osobiscie dal bym sobie spokoj w tym temacie i bardziej poszedł w kierunku wytargowania np. lepszego pakietu serwisowego, dodatkowej gwarancji czy wlasnie aktualizacji map w nawigacji.

 

3. Mazziek już na to odpowiedział.

 

4. Zwykla:

 

 

Rozszerzona:

 

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Panowie, dziękuje za informacje!

 

2. Mowimy tu o OEM retroficie BMW do reflektorow LED (bo ksenonow chyba juz nie ma w LCI), na nowych częściach z kodowaniem itp.?

 

Zaglądałem pod maske i tam są faktycznie zwyczajne H7 wtykane w obudowe świateł. i takie też dostane - pasujace do gniazda H7. Pan sprzedawca twierdzi, że po wymianie "żarówek" (on sam też ma wymienione) jakie mi proponują - LEDowe to teoretycznie może się ewenatualnie Policja przyczepić ale...nie słyszał o takich przypadkach :) Zresztą mam w gdzieś takie zagrożenie;)

 

Co do opon, to ten sam sprzedawca jeżdzi bmw 3 z 2014 i ma wrzucone opony bez czujników ciśnienia i komputer w jego aucie nic nie alarmuje ze cos nie halo. Tym mnie pocieszył. Ale dodał też, że w niekórych przypadkach (nielicznych) komp pokazuje bład, lecz można z tym jeżdzic bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ta trojka z linku też ciekawa. Swoją drogą rozglądałem również za trójką, ale oczywiście nie realne w tym budżecie.

 

Trojek ogólnie jest więcej na rynku niż jedynek wiec chyba łatwiej taka znaleźć. Ta z linku oczywiście dawno nieaktualna, natomiast jak ja rozważałem to już kombinowałem ze wymieniłbym kierownice na Mpakietowa i za jakiś czas zrobił program i tyle. Ogólnie była fajna opcja jak ktoś chciał trochę mocniejsze auto, natomiast jak dla mnie 116i 1.6T z po chipie będzie więcej niż zadowalające, a ze poprzednia jedynkę miałem w wersji gołej to tym razem chciałem lepsze wyposazenie.

 

Co do tego kombinowania ze światłami czy jeżdżenie bez czujników ciśnienia to osobiście nie polecam bo trochę to traci drutem :lol:

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba ! Druciarstwo jak się patrzy ! :) ALe co tam ? Pare stów w kieszeni zostaje ;)

 

Może kolejne BMW to bedzie trójka ? Faktycznei ich dużo. Nie wiedziec czemu (bo nigdy wcześniej uwagi nie przywiązywalem) ale M pakiet pokazuje autka jakby w lepszym świetle :) Nie wiem dlaczego, ale podoba mi sie o wiele bardziej niż standardowe zdzerzaki i progi.

Narazie intensywnie rozmyślam, czy mi się nie znudzi ten kolor, czy dobrze robie wybierajac EB ?? :( Moze bedzie poważny problem z odsprzedażą , bo kolor zbyt śmiały ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba ! Druciarstwo jak się patrzy ! :) ALe co tam ? Pare stów w kieszeni zostaje ;)

 

Może kolejne BMW to bedzie trójka ? Faktycznei ich dużo. Nie wiedziec czemu (bo nigdy wcześniej uwagi nie przywiązywalem) ale M pakiet pokazuje autka jakby w lepszym świetle :) Nie wiem dlaczego, ale podoba mi sie o wiele bardziej niż standardowe zdzerzaki i progi.

Narazie intensywnie rozmyślam, czy mi się nie znudzi ten kolor, czy dobrze robie wybierajac EB ?? :( Moze bedzie poważny problem z odsprzedażą , bo kolor zbyt śmiały ? :(

 

Z tym rozmyślaniem to tez trzeba mieć na uwadze, żeby miedzy czasie kto inny tego auta nie kupił :wink:

Oczywiście wszystkich szczegółów nie znam, ale z tego co piszesz to wydaje się to b. dobra oferta.

Fajnie ze jest nawigacja, będzie jakiś pożytek z tego ekranu na środku deski.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze rokuje Kryzsztofie :) Nie powinno być problemu z póżniejszym zbyciem. Nie spotykany kolor na naszych ulicach. Auto odważne, ładnie się przezentuje. Z kolei na ile mi się podba niebieskim EB,którego chce kupic, to na równi mam silne obawy, że mogę mieć problemy z póżniejszą odsprzedażą :( Ciekawe czy na forum jest duzo osób z jedynakmi w barwach EB i czy oni też są chwaleni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze rokuje Kryzsztofie :) Nie powinno być problemu z póżniejszym zbyciem. Nie spotykany kolor na naszych ulicach. Auto odważne, ładnie się przezentuje :) Z kolei na ile mi się podba niebieskim EB,którego chce kupic, to na równi mam silne obawy, że mogę mieć problemy z póżniejszą odsprzedażą :( Ciekawe czy na forum jest duzo osób z jedynakmi w barwach EB i czy oni też są chwaleni ;)

 

Duzo to pewnie nie, chociażby z powodu ze kolor dostępny tylko w Mpakiecie i za doplata.

Jak już pisałem dla mnie to najładniejszy kolor chociażby z tego powodu ze idealnie komponuje się z fotelami i ozdobna niebieska listewka w Mpakiecie, natomiast to już sa osobiste preferencje i postrzeganie estetyki nt. których dyskusja w sumie nic nie wnosi.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No ba ! Druciarstwo jak się patrzy ! :) ALe co tam ? Pare stów w kieszeni zostaje ;)

 

 

Kup sobie lepiej srebrną skodę, parę stówek zostanie w kieszeni i z odsprzedażą nie będzie problemu. I nie będziesz musiał zakładać połowę węższych opon niż przewiduje producent żeby zbić spalanie o 0,03 L / 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ledów w miejsce H7.

 

Jeśli moc żarówki jest mniejsza niż "ileś tam"* to mogą być. Natomiast te co są w jedynce jako opcja za 4k, mają już moc większą i muszą być podobnie jak halogeny wyposażone w stabilizacje oraz spryskiwacze. Inaczej faktycznie policja może się przyczepić i zatrzymać dowód.

 

* - "ileś tam" reguluje jakaś ustawa.

 

Ktoś pisał, że diler jeździ z 3 z 2014 i nie problemów z czujnikami. Czujniki jakie są w nowych BMW, te które wyświetlają konkretne ciśnienie (lub w wyższych modelach również temperaturę) są montowane w standardzie od bodajże marca lub kwietnia 2014. Więc jeśli jego jest wcześniejszej produkcji to ma ciśnienie liczone z ABS'u, bez fizycznych czujników w kołach. Wtedy może sobie robić z kołami co chce i komputer nic nie będzie zgłaszać jeśli będzie go po każdej zmianie resetował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mi wpadło w oko:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-118i-lifting-navi-automat-harman-fv23-bmw-zdunek-ID6ygU9w.html#7cdffc3246

 

Tylko zobacz czy to jest 4 czy 3 c. silnik :)

 

Specyfikacja z ogloszenia wygladajaca na wyciagnieta po VIN niby mowi ze to motor N13 1.6l.

Bardzo ladna jedynka - widze ze teraz sie calkiem fajne oferty pojawiaja, tym bardziej ze to pewnie od tej ceny jeszcze cos tam moga opuscic.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jak się okazało, mam lepsza oferte na miejscu, blisko mnie. W prawdzie auto bez świateł led, ale cena w trakcie negocjacji i mocno niższa od średniej rynkowej, z przeróznych ogłoszeń za M pakiet ;) Dam znac jak się cos skonkretyzuje na mur beton :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się , jak już piszecie o ledach . Jako że mam zwykłe lampy to mam pytanie , czy mogę zwykłe żarówki (W21W) w światłach dziennych wymienić na ledowe , czy nie będą wyskakiwać jakieś błędy na desce o przepalonej żarówce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.