Skocz do zawartości

E39 523i LPG Znowu padł czujnik położenia wału


Squier

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

 

Mam do Was pytanie, ile wytrzymuje Wam czujnik położenia wału?

Mój opis sytuacji:

- w sierpniu 2013 padł mi czujnik położenia wału, za radą forumowiczów wymieniłem na czujnik SIemensa

- w listopadzie 2014 czujnik padł ponownie - zdziwiłem się taką krótką trwałością, ale wymieniłem ponownie na czujnik Siemensa

- niestety w grudniu 2015 czujnik padł ponownie

Średni przebieg roczny to 20 tys. km

Czujnik wymieniany w zaufanym warsztacie - byłem obecny podczas wymiany.

 

Czy zatem czujniki mają jakąś wadę?

Czy ma na to wpływ instalacja gazowa?

Czy macie jakieś inne pomysły?

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Squier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kabel z czujnika układają za każdym razem źle, grzeje się sam kabel na silniku i go przegrzewa albo coś. Mi nic innego nie przychodzi do głowy. Z tego co pamiętam ale mogę się mylić na kablu gdzieś jest plastykowa osłonka. Ale pewien nie jestem. Jak masz stare czujniki to może prze lutuj same przewody i zobacz czy działa czujnik :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało realne,że tak padają czujniki.Mało danych,więc:

-kupujesz podrabiane siemensy

-zła diagnoza

-złe osadzanie czujnika(miałem tak po ukręceniu śrubki,która go trzyma)

-krzywe lub brudne(opiłki,olej)koło zamachowe i błędne odczyty z czujnika

Podmień z kimś te czujniki - celem sprawdzenia

Szkoda,że nie piszesz o objawach.

Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpliwe, że podrabiane. Diagnozowałem osobiście komputerem z INPA i DIS.

Po wyjęciu, i sprawdzeniu multimetrem i podgrzaniu opalarka czujnik przestaje stawiać opór, więc jest zepsuty.

Czujnik osadzany identycznie.

Teraz włożyłem czujnik mniej renomowanej firmy i na razie wszystko gra, błąd się dał skasować. Auto ma pełną moc, po nagrzaniu nie wariuje, ciepły silnik odpala od razu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,który rocznik auta.Jeśli czujnik jest przy grodzi to jest to Halla i tylko oscyloskop.Najprostsza diagnoza to wypiac czujnik wału i jesli silnik pracuje podobnie to pewno uwalony.Jesli wypniesz natomiast czujnik wałka rozrządu i auto zaskoczy po dłuzszym kreceniu na podpiętym samym czujniku wału to będzie on raczej sprawny.Na diagnozie czyjników inpą czy disem mylili się magicy którzy mają naprawdę dużą wiedzę.Pomiar z opalarką raczej nie pewny-zrób to z nowym czujnikiem i pewnie będzie to samo.I nie ma opcji,aby zamiennik był lepszy od ori.Nie te auto i nie ten czujnik.
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik auta to 04.1998.

Skoro programy diagnostyczne wywalają błąd i czujnik sprawdzany jest wg mojego opisu. Czujnik znajduje się z przodu silnika i ten wymieniliśmy na czujnik firmy ERA. Objawy ustały. Samochód odpalał na uwalonym czujniku. Na rozgrzanym silniku operacja uruchomienia była długa i silnik zaraz po odpaleniu wymagał przegazowania. Auto samo gasło podczas jazdy. Robię długie trasy i nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy auto nie odpali (a miałem już tak poprzednio), więc wymieniłem czujnik.

Skoro od razu jest poprawa, to diagnoza była 100% słuszna.

Nie wiem co ma w tej sytuacji czujnik położenia wałka rozrządu do całej sprawy? Tu chętnie się czegoś nauczę.

Dzięki za merytoryczny udział w dyskusji.

 

Pozdrawiam

Squier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie czujnik VDO obecnie ma cos koło 70 000 i działa.

 

Myślę , że u ciebie to przypadek bo powinien działać bez problemów długo.

Myślę , że spokojnie 150 000.

 

Może masz uwalony sterownik i podaje jakieś niewłaściwe napięcia na czujnik i go uszkadza?

 

Może podmień sterownik?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.