Skocz do zawartości

Obroty - buczenie BMW e46 316i 115 KM


BoskiCoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z autem właściwie nie jeden...

1. Po odpaleniu auta i wyłączeniu ssania niekiedy obroty potrafią spaść do 500 obr/min albo mniej że autko ma ochotę zgasnąć, i po sekundzie obroty się normują we właściwym zakresie pracy. Czy to silnik krokowy głupieje czy może to być inna przyczyna?

2. W miarę po rozgrzaniu silnika słychać delikatny szum spod auta, kiedy wcisnę sprzęgło nastaje cisza czy to wina sprzęgła czy może tzw. łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni biegów?

3. Występuje dziwne buczenie przy ruszaniu w zakresie poniżej 1000 obr/min przy puszczaniu sprzęgła lub kiedy auto się toczy daję gwałtownie gaz i też buczy. Tak jakby coś wpadało w rezonans. Wcześniej tego nie było nie wiem czy to może być wina sprzęgła, ewentualnie coś w silniku tylko co?

"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok odzew jest znikomy więc dodam uwagi mechanika... punkt 1 pomijam usterka nie ustalona... można z tym żyć.

 

2. Prawdopodobnie jest to coś ze skrzynią, ale póki co daruje sobie grzebanie w niej.

3. Winny był napinacz paska wieloklinowego. Wpadał w rezonans i tak hałasował. Po wymianie jest o wiele lepiej.

"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz kolego w wyszukiwarce, google czy gdzie tam chcesz FALOWANIE OBROTÓW BMW, nie koniecznie musi byś dokładnie E46 i będziesz miał czytania na cały dzień. Dużo jest tego, sonda lambda, nieszczelność w dolocie, brudny silnik krokowy (i także jego nieszczelność)... Jest to problem potoczny, bardzo często widzę falujące bmw gdzieś na parkingach czy przy dojeżdżaniu do świateł. Sam ci powiem że w moich obu problem też niekiedy występuje. W E36 miałem taką metodę: podłączałem aku, obroty falowały, gdy silnik rozgrzał się całkowicie odłączałem aku, resetowałem komputer, podłączałem akumulator tak żeby "mógł się uczyć" na ciepłym silniku i już miałem problem z falowaniem do następnego odłączenia akumulatora jeśli była taka potrzeba... trochę patologiczne rozwiązanie ale u mnie działało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie szaleją obroty przy dojeżdżaniu do świateł ani przy gwałtownym hamowaniu, ale czasami właśnie jak odpalę zimny silnik to wiadomo załącza się ssanie, ale kiedy się wyłącza to potrafią obroty spać do 500 obr/min trochę szarpnie i się obroty stabilizują... nie zawsze ale czasami tak się zdarzy. Ok będę szukał dalej usterki przy najbliższej okazji zerknę na tego krokowca, może wymaga czyszczenia :)
"Wszystko dobre jak się nie psuje" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.