Skocz do zawartości

Webasto 530xi


maciejnowak22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem BMW E60 530 xi, z 2005 roku. W komplecie z kluczykami, dostałem pilot od Webasta, ale niestety gdy podchodzę do auta i na pilocie wciskam "ON" nic się nie dzieje. Webasto się nawet nie załącza. Wie ktoś może jak można je włączyć w inny sposób? Może jakoś poprzez iDrive (narazie mam w jezyku niemieckim i niestety nie ogarniam tego języka za bardzo :/ )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto włączasz wciskając dwukrotnie przycisk ON. Po pierwszym (nieco dłuższym) wciśnięciu zapala się na pilocie dioda, wtedy na chwilkę puszczasz ON i wciskasz ponownie (teraz krótko) - dioda zaczyna migać przez moment. PS sprawdź baterie w pilocie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ściagnij sobie instrukcje PL tam jest opisana obsługa ogrzewania postojowego

viewtopic.php?f=73&t=214104

w menu powinieneś miec możliwośc ustawienia czasu włączenia webasto - zaraz lub na określoną godzinę

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec, tak:

 

Sposób kolegi luther, wogóle nie działa, ponieważ po dłuższym przyciśnięciu ON, żadna dioda się nie zapala. Można trzymać ile się chce i tak się nie zapali.

 

Sposób z instrukcji obsługi działa: czyli po wciśnięciu MODE na pilocie zapala się dioda zielona z "wiatraczkiem" ciągłym światłem, potem trzeba przycisnąć ON, wtedy Dioda czerwona miga kilka razy w aucie zapala się oświetlenie wnętrza, słychać jak jakaś pompka pod autem przelewa paliwo, na desce chwile się świeci czerwony wiatraczek po chwili gaśnie, ale niestety nie słychać aby webasto się załączało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz najprawdopodobniej zawieszone albo uszkodzone webasto dobrze by było zrobic diagnostyke jakie błędy są ,sam moźesz wyjąć bezpiecznik od webasto w bagaźniku i za 5 minut go włoźyć i włączyć z pilota albo z menu,piec będzie miał kilka prób odpalenia jeśli masz wszystko sprawne pompka,swieca źarowa wentylator itd to się włączy -moźe być ostra zadyma ,ale się nie przejmuj

Powodzenia

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

maciejnowak22 Orientujesz się może czy texa ogarnie to auto?

chyba zrobisz tym programem podstawową diagnostyke ale nie wiem co on moźe .ja mam INPE i ISTE to są programy dedykowane do bmw więc mogą zrobic wszystko w tych autach ,ten pierwszy jest w miare prosty i moźna nim zrobić test webasta

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem trochę czasu więc zająłem się tym webastem. W bagażniku bezpiecznik numer 63 "Standheizung" 20A, był spalony, więc wymieniłem na 15A(innego nie miałem pod reką :/ ). No, ale niestety żadnej róznicy nie ma, oprócz tego że teraz nie zapala się czerwony wiatraczek na desce rozdzielczej (Oświetlenie wnętrza się zapala na chwilkę, pompka paliwo przelewa, ale to nie jest takie cykanie jak działa pompka od webasta tylko takie jakby przelewanie wg mnie dochodzi z prawej strony z okolic progu).

 

W Idrive, też nie można zaznaczyć ptaszkiem "Standheizung", jest jakaś druga opcja "Standluften" czy jakoś tak, to można zaznaczyć i wentylator dmuchawy się włącza.

 

Chyba bez diagnostyki kompem się nie obejdzie niestety :/

 

 

PS. Druga sprawa trochę nie związana z tematem, ale nie będę nowego wątku zakładał a mianowicie auto chodziło sobie na wolnych obrotach jakieś 20-30 min i po tym czasie sprawdziłem sobie temperaturę silnika to na wolnych pokazywał 91-92 st, a jak dostał 2 tyś obrotów i chwilę tak chodził to temperatura dochodziła do 99 stopni. Czy to nie za dużo??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W bagażniku bezpiecznik numer 63 "Standheizung" 20A, był spalony

to świadczy źe jest jakaś usterka pieca bez diagnostyki cięszko coś powiedzieć powodów moźe być wiele

 

opcja "Standluften"

tego się uzywa w lecie jak chcesz sobie przewietrzyc auto przed jazdą

 

 

 

91-92 st, a jak dostał 2 tyś obrotów i chwilę tak chodził to temperatura dochodziła do 99 stopni. Czy to nie za dużo??

benzyniaki tak mają - piszą źe do 110 stopni jest OK

jest sporo tematów o temperaturach w większości ludzie mają problem z nie dogrzaniem

 

 

 

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.