Skocz do zawartości

E83 - nie działa panel sterowania lusterek i szyb


ziomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Mam jeszcze jedną opcję... Znajomy pokazał mi filmik w necie, że powodem takiej sytuacji może być silnik lusterka

 

.... masz na mysli ten filmik ......?

 

BMW Electrical Problems, Windows Will Not Raise Or Lower, Outside Mirror Moves On Its Own

 

przyczyna to kabelki polaczeniowe tzn. wiazka kabli przy lusterku !

http://fs5.directupload.net/images/160209/uwpqx4np.jpg

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem niedawno swoje X3. Niestety nie działają u mnie wgl lusterka tzn. sterowanie lusterek obu. Wgl echo, nic a nic. Szyby działają normalnie prawidłowo. Bezpieczniki ok. Gdzie szukać usterki? Może ktoś coś podpowie proszę. Jedyny trop jaki mam to że auto miało zakładany hak rok temu i może wtedy coś majstry jak konfigurowali to wyłączyli lusterka? Jest to wgl możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane od elektryka niestety nic nie zrobił tzn nie usunął awarii. Mówił że sprawdził moduł w drzwiach i tam jest wszystko sprawne. Błędów na kompie nie ma. Gdzie szukać jeszcze Panowie? Czy to będzie winne lusterko? Tzn ten ślimak w lusterku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha przy wrzucaniu wstecznego też mam echo tzn nic sie nie dzieje. Niby w tych trójkątach wszystko jest ok z połączeniami tak mówił. Ciekawi mnie jak sprawdzić co może być uszkodzone? Jak się fo tego zabrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niby wszystko było ok, wszędzie przejścia a po odpięciu lusterka, wszystko zaczęło działać :)

 

Wracając do mojej sprawy, czy te taśmy, które mam uszkodzone można wymienić albo jakoś je zastąpić cienkimi kablami, które bym przylutował? Szukam po allegro i samej taśmy nie mogę znaleźć, tylko kompletne lusterka za 400-500zł ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety. Odpiąłem lusterko lewe prawe i tak nie działa. Prawe odpiąłem i lewe też nie działa. Ale ciekawe jest to że napięcie do lusterek na 100% dochodzi bo przepaliłem bezp. nr 57 bawiąc się lusterkami. Hmm czyli ślimak w lusterku? Ale oba by się ukrzaniły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy, a podpinam się pod temat, ponieważ mam podobny problem, mianowicie szyby i lusterka wariowały, by zamknąć lub otworzyć z panelu kierowcy musiałem kilkukrotnie naciskać przyciski. Po podpięciu pod kompa z jego poziomu można było wszystkim bez problemu sterować. Wniosek był taki że to uszkodzony panel po stronie kierowcy ( w pozostałych drzwiach panele działały), ale nie, gdyż po odcięciu zasilania prawego (strona pasażera) lustra wszystko wróciło do normy. Mam więc pytanie, skoro to lusterko sterowane z komputera działało bez problemu to co się popsuło, zaznaczam ze w drzwiach oprócz panelu sterowania szybami i lusterkami nie mam dodatkowego modułu, z panelu sterowania wychodzi jeden przewód sygnałowy nr 48 w kostce pod schowkiem pasażera, brązowawy, sprawdzony miernikiem, ma przejście.Pozostałe przewody to zasilanie i uziemienie.

X3 E83 2005.02 vin WE12664.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam...Panowie mam podobny problem...nie działa w moje x3 E83 panel sterowania szybami...i lusterko prawe ciagle ustawia sie do góry...masakra!...szyby z przycisków pasazerow otwieraja sie normalnie...nie dziala sterowanie od kierowcy...podswietla sie na czerwono ale nic nie działa...wychodzi na to ze panel...z jakiego innego modelu bedzie pasowało do E83? pomocy...dziekuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo podobny problem był u mnie! Nie działał WOGÓLE panel od strony kierowcy a pozostałe ok, wiec zostałem na mrozie z otwartą szybą kierowcy. Okazało się, że uszkodzony był moduł w lusterku kierowcy, po odpieciu go działało wszystko poza tym lusterkiem. Prawe się również steruje i składa.

I tutaj moje pytanie czy ktoś taki moduł potrafi naprawić, albo moze ktoś ma na sprzedaż takie lewe lusterko z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...Panowie mam podobny problem...nie działa w moje x3 E83 panel sterowania szybami...i lusterko prawe ciagle ustawia sie do góry...masakra!...szyby z przycisków pasazerow otwieraja sie normalnie...nie dziala sterowanie od kierowcy...podswietla sie na czerwono ale nic nie działa...wychodzi na to ze panel...z jakiego innego modelu bedzie pasowało do E83? pomocy...dziekuje...

Jesteś pewien, że dobrze sprawdziłeś bezpieczniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6A GM: Line Bus: no response, switch block

D GM: Pow.win: anti-trapp. mechan. driver's door

E GM: Pow.win: anti-trapp. mechan. passenger door

F GM: Pow.win: anti-trapping mechan. driver, rear

10 GM: Pow.win: anti-trapp. mechan. passenger, rear

5E GM: Driver's mirror: mirror potentiometer horizontal.

 

Taki bład mam i nadal nikt nie moze pomoc z elektromechanikow....pomozcie Panowie bo maskra jakas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z komunikacją pomiędzy modułem GM a kierowcy (panel z przyciskami).

Jak byś odpalił sobie ista D i zrobił plan na ten właśnie błąd to ona sprawdza "łączność" między modułami. Jeżeli pokaże ci, że jej nie ma no to masz problem:

- albo z modułem kierowcy (panel z przyciskami szyb)

- albo z modułem GM

- albo masz przerwę w przewodzie

 

To ostatnie w miarę łatwo sprawdzić przy odrobinie zdolności manualnych. \

- Znajdź sobie schemat połączenia w WDS - żeby sprawdzić jakie piny rozpiąć.

- rozepnij piny - przy module GM (pod schowkiem pasażera) i od kostki modułu kierowcy

EDIT: źle ci napisałem, nie musisz ich rozpinać bo przecież końcówki (blaski) w kostkach wystają.

- multimetrem sprawdź ciągłość kabla

 

Możesz podmienić też moduł kierowcy - niestety pasuje tylko od innego E83.

No i jeżeli nadal to nie zadziała to moduł GM. Tu już więcej zachodu. Możesz go dać do elektronika do sprawdzenia, w ostateczności kupić nowy - nie są drogie. Tylko wtedy trzeba go zakodować pod auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.