Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny seria F


Mariusz040

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przeczytałem kilka tematów na forum ale niestety nie znalazłem nic ciekawego na temat mojego problemu. Chciałbym zakupić interfejs tylko do własnego użytku. Głównie jego zadaniem ma być tylko diagnostyka i kasowanie błędów. To tak na początek :) Szczerze powiedziawszy nie miałem kompletnie styczności nigdy z jakimkolwiek programowaniem BMW. Często sprowadzam jakieś auto z USA i muszę płacić za wgranie menu, lektora, przekodowanie radia, lamp itd. Kiedyś znajomy używał do tego iCOM'a ale teraz wszystko robi z kabla ENET. Może mi ktoś pokrótce objaśnić co można zrobić na iCOM'ie czego nie można zrobić z kabla? Może warto przyszłościowo zakupić cały zestaw?

 

Podsumowując na teraz mam zagwozdkę, który kabel wybrać bo na allegro mamy ceny od 80zł po 230zł. Może ktoś coś polecić?

 

http://allegro.pl/kabel-interfejs-bmw-enet-dla-seri-f-esys-i5884046038.html

http://allegro.pl/kabel-bmw-enet-obd-rj45-ista-d-p-esys-i5876683095.html

http://allegro.pl/bmw-enet-rheingold-e-sys-icom-f-series-gwar-i5613021450.html

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

ICOM jest to typowy interfejs dedykowany do bmw ISTA D i ISTA P działa również z pakietem Standard tools

INPA ICOM i ENET (dla serii F tylko)

NCS ( tylko exx seria) tylko ICOM lub K-dcan nie działa z ENET

Winkfpt/nfs tylko Exx seria ICOM lub K-dcan działa z ENET tylko dla CIC (nie jest dla seii F)

E-SYS tylko F seria dział programowanie i kodowanie z ENET w pełni i ICOM

 

interfejs ENET jest w zasadzie tylko (wyjątki to cic w exx serii) do F serii ponieważ działa dobrze z ISTA D bezpośrednio, tak samo jak ICOM, ale ENET ma ograniczenia

nie czyta napięcia z terminalu KL30 i wszystkie operacje w związane, a jest ich dużo w ISTA D, co ista wymaga podłączenia i monitoruje napięcie nie da się przeprowadzić zENET tak samo jak z K-dcan,

ISTA P w zasadzie działa tylko z ICOM programowanie kodowanie F serii i E-serii icom to jedyny interfejs dla ISTA P , napisałem w zasadzie tylko dlatego że pojawił się icom emulator enet i można programować i kodować za pomoca ENET każdy moduł w serii F

z serią Exx nie działa emulator (interfejs /K-dcan) w pełni wymagany jest interfejs most który zawiera ICOM, a nie zawiera go żaden emulator i zastępczy interfejs dla pętli światłowodowej MOST, ponieważ seria F zawiera moduł bramy ZGW (ZGM ista) który ma w sobie interfejs ethernet , sam moduł bramy gateway ZGW podłączony jest do pętli światłowodowej MOST (tłumacząc ZGW ma interfejs most)

Interfejs enet to tylko zwykły przewód ze złączem OBD 2 zawiera między pinem 16 a 8 rezystor 511ohm aby zasilić interfejs ethernet w ZGW nic nie zawiera więcej,

piny 3 , 4 i 5 połączone , 11,12,13 8 i 16 połączony jak pisałem wcześniej , a z drugiej strony to zwykłe łącze rj45, to seria f zawiera interfejs w ZGW module Bramy (Gateway)

A ICOM A2 to w pełni funkcjonalny interfejs bmw działa ze wszystkimi BMW

od E30 przez całą E serie (e34, e36, e38, e39, e46, e53, e60, e65, e70, e71, e83,e87, e90 ) całą serie F i do najnowszej pewnie serii G, motocykle jak ktoś ma przejściówkę itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc pozwoliłem sobie kontynuować w tym

 

Na wstępnie zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w tej kwestii, więc proszę nie bijcie :D

 

Z przeczytanych kilku tematów zrozumiałem (albo co gorsze nie zrozumiałem), że kupując taki kabelek (nie jest to reklama - jest to przykładowa, pierwsza lepsza aukcja z allegro)

 

http://allegro.pl/bmw-enet-e-sys-kabel-do-diagnostyki-serii-f-gw-fv-i6043114809.html

 

I posiadając oprogramowanie, będę mógł sprawdzać kody usterek pojawiających się w aucie?

I teraz trudniejsze pytanie (dla mnie oczywiście) - jaki program powinienem posiadać do takiego kabelka?

 

Przeczytałem instrukcję instalacji jaka jest zamieszczona na forum przez kolegę Din76 i nie ukrywam, że zrobiło mi się słabo :D

Czy jest program - 1 - którym będę mógł sprawdzać kody błędów?

Rozumiem, że nie będzie tak łatwo i na przykład jakbym chciał dezaktywować funkcję Start Stop to potrzebuję już inny program do tego?

 

Za odpowiedzi i wyrozumiałość będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel Ethernet

Do diagnostyki - program ISTA

Aby wyłączyć start stop - esys

 

Dzięki za odpowiedź - ten start/stop podałem jako przykład.... ale na pewno interesuje mnie uruchomienie odtwarzacza filmów z USB - teraz mogę tylko z płyty

 

A jeżeli chodzi o instalację programu ISTA to według tej instrukcji?

 

viewtopic.php?f=97&t=264881

 

Czy jest może "łatwiejszy" sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jeżeli chodzi o instalację programu ISTA to według tej instrukcji?

 

viewtopic.php?f=97&t=264881

 

Czy jest może "łatwiejszy" sposób?

 

Wszystko jest o wiele łatwiejsze. Nie wiem skąd Din76 bierze takie długie powieści (może z angielskich forów), wszystko jest o wiele szybsze i łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
. Nie wiem skąd Din76 bierze takie długie powieści (może z angielskich forów), wszystko jest o wiele szybsze i łatwiejsze.

Nie wiesz skąd :idea: z głowy ha,ha, ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie wiem skąd Din76 bierze takie długie powieści (może z angielskich forów), wszystko jest o wiele szybsze i łatwiejsze.

Nie wiesz skąd :idea: z głowy ha,ha, ha

Nie chcę ,,wkładać kija w mrowisko" ale czytając dużo tematów na tym forum nie mam żadnych wątpliwości że kolega Din76 pomógł nie jednemu i napisał bardzo dużo ciekawych instrukcji i.t.p.Natomiast kolega temsky740 robi ciągle jakieś uszczypliwe uwagi które nikomu nie są pomocne.Może i jego wiedza jest wielka ale sposób w jaki się nią dzieli jest trochę typu : wiem ale nie powiem tylko się powymądrzam.Nie chcę tutaj obrazić kolegi temski740 ale jak chcesz naprawdę pomóc komuś kto wcześniej napisał że- ,, że jestem totalnym laikiem w tej kwestii" to odpowiadając w taki sposób:,,wszystko jest o wiele szybsze i łatwiejsze" na pewno nie pomożesz. :naughty: Pozdrawiam! :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
. Nie wiem skąd Din76 bierze takie długie powieści (może z angielskich forów), wszystko jest o wiele szybsze i łatwiejsze.

Nie wiesz skąd :idea: z głowy ha,ha, ha

Nie chcę ,,wkładać kija w mrowisko" ale czytając dużo tematów na tym forum nie mam żadnych wątpliwości że kolega Din76 pomógł nie jednemu i napisał bardzo dużo ciekawych instrukcji i.t.p.Natomiast kolega temsky740 robi ciągle jakieś uszczypliwe uwagi które nikomu nie są pomocne.Może i jego wiedza jest wielka ale sposób w jaki się nią dzieli jest trochę typu : wiem ale nie powiem tylko się powymądrzam.Nie chcę tutaj obrazić kolegi temski740 ale jak chcesz naprawdę pomóc komuś kto wcześniej napisał że- ,, że jestem totalnym laikiem w tej kwestii" to odpowiadając w taki sposób:,,wszystko jest o wiele szybsze i łatwiejsze" na pewno nie pomożesz. :naughty: Pozdrawiam! :handshake:

Dziękuję, lubię konstruktywną krytykę. http://s4.rimg.info/3dac96de6803d637fcc72bc4d0603195.gif

Jeśli człowiek jest leniwy i czeka na mannę z nieba, mi z nim nie po drodze.

Zwróciłem uwagę na kierunek że wszystko jest o wiele łatwiejsze. Wszystko, co chce topic , odbywa się maksymalnie w ciągu 30 minut. Wszystko czego potrzebuje to ediabas, ista, esys .. Po prostu trzeba znaleźć jak to zrobić. Kto nie chce lub nie potrafi , to płaci pieniądze - wszystko jest bardzo proste. Ja bardzo dużo czasu oddaję na czytanie i uczę się wszystkiego sam, na własnych błędach, podpowiedzieć oczywiście mogę, jeśli ktoś naprawdę tego chce. Ale mówić jedno i to samo milion razy - przepraszam, nie jesteśmy w przedszkolu . Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze rozumiem co masz na myśli , bo sam jeszcze około 2 lata temu zadawałem pytania które mogły się wydawać banalne dla tych co znali na nie odpowiedź.Też się uczę (dzięki czytaniu forum i kolegom którzy potrafią wytłumaczyć,, co z czym".Pierwsza instalacja ISTA wydawała mi się bardzo trudna i też trułem w temacie jednak kolega Din76 miał cierpliwość i pomógł.Teraz mogę w sumie zainstalować z ,,zamkniętymi oczami" :lol: .Niestety wiem jak to jest jak się do końca czegoś nie rozumie.Wtedy w ruch idą Google i czytanie.Prawda jest taka że wszędzie piszą dużo i wszędzie inaczej ,wiec osoba nie mająca doświadczenia nie potrafi wyłapać tego co jest na prawdę wartościowe.Do tego dochodzą emocje typu:program nie działa ,kabel nie działa i.t.p. Reasumując taki użytkownik ma zrobioną ,,wodę z mózgu".Nie należy więc zamiatać wszystkich do ,,jednego wora leniwców" którzy nie chcą szukać.Trzeba przynajmniej spróbować ich zrozumieć.Wszystko co piszę wiem ze swojego doświadczenia.Odpowiedzi typu : ,,to już było" nie pomagają.Czasem nawet szczerych chęci ciężko jest znaleźć odpowiedź ,zwłaszcza gdy się czegoś do końca nie rozumie .Można jeszcze tak debatować bez końca ale wiadomo że celem forum jest wymiana wspólnych doświadczeń i wzajemna pomoc. ,,Święci garów nie lepią" :lol: Każdy się uczy i zadaje pytania. :handshake: Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo dobrze rozumiem co masz na myśli , bo sam jeszcze około 2 lata temu zadawałem pytania które mogły się wydawać banalne dla tych co znali na nie odpowiedź.Też się uczę (dzięki czytaniu forum i kolegom którzy potrafią wytłumaczyć,, co z czym".Pierwsza instalacja ISTA wydawała mi się bardzo trudna i też trułem w temacie jednak kolega Din76 miał cierpliwość i pomógł.Teraz mogę w sumie zainstalować z ,,zamkniętymi oczami" :lol: .Niestety wiem jak to jest jak się do końca czegoś nie rozumie.Wtedy w ruch idą Google i czytanie.Prawda jest taka że wszędzie piszą dużo i wszędzie inaczej ,wiec osoba nie mająca doświadczenia nie potrafi wyłapać tego co jest na prawdę wartościowe.Do tego dochodzą emocje typu:program nie działa ,kabel nie działa i.t.p. Reasumując taki użytkownik ma zrobioną ,,wodę z mózgu".Nie należy więc zamiatać wszystkich do ,,jednego wora leniwców" którzy nie chcą szukać.Trzeba przynajmniej spróbować ich zrozumieć.Wszystko co piszę wiem ze swojego doświadczenia.Odpowiedzi typu : ,,to już było" nie pomagają.Czasem nawet szczerych chęci ciężko jest znaleźć odpowiedź ,zwłaszcza gdy się czegoś do końca nie rozumie .Można jeszcze tak debatować bez końca ale wiadomo że celem forum jest wymiana wspólnych doświadczeń i wzajemna pomoc. ,,Święci garów nie lepią" :lol: Każdy się uczy i zadaje pytania. :handshake: Pozdrawiam!

Powiem więcej, teraz już nawet ISTA nie trzeba instalować , kopiujesz na dysk i otwierasz - wszystko, co trzeba . Oczywiście takie elementy muszą być wcześniej zainstalowane w systemie windows do poprawnej pracy programu - vcredist x64/x86, vs90_piaredist, framework .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak widzicie ta instrukcja do pełnej wersji ispi next była pisana rok temu, jak na zagranicznych forach ukazała sie wersja natywna ispi next 3.54

(nie pisze o 2.52 i 2.53 z WSM ponieważ to ci innego)

pisząc to instrukcje posiłkowałem się filmem z YouTube,a reszt to moje opisy metodą prób i błędów, oczywiście wiele informacji rozsypanych po rożnych forach pomogły mi w tej instrukcji, nadal aby zainstalować pełen pakiet to trzeba te warunki spełnić.

Niestety te chińskie dyski z ISTA P i ISTA D nie są takie dobre, często zabezpieczone dongle maja wady, a to icom nie wykrywalny (niektórzy zapominają zainstalować sterowniki dla swojej karty sieciowej , albo windows się zacina itp

Myślę że czysta instalacja na własny zainstalowany system windows jest o wiele lepsza, i na pewno 30 minut to nit nie da rady,

nawet na SSD dysku zainstalować ,samo rozpakowanie ista P i ista D (bez instalatorów to trwa dłużej )

Ale rzeczywiście najnowsze wersje ista D i P wystarczy rozpakować i działają, ale braki w systemie windows mogą uniemożliwić działanie, dlatego

ta instrukcja nadal jest dobra pozwala zobaczyć co można jeszcze zrobić aby usprawnić działanie .

Tylko jak zawsze są jakieś wady , nie wiadomo czy coś z nich nie znikło i czy podczas programowania nagle się zatrzyma i zniszczy sterownik, wiec jak jest ori instalator ista P to lepiej z niego skorzystać niż z takiego gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak widzicie ta instrukcja do pełnej wersji ispi next była pisana rok temu, jak na zagranicznych forach ukazała sie wersja natywna ispi next 3.54

(nie pisze o 2.52 i 2.53 z WSM ponieważ to ci innego)

pisząc to instrukcje posiłkowałem się filmem z YouTube,a reszt to moje opisy metodą prób i błędów, oczywiście wiele informacji rozsypanych po rożnych forach pomogły mi w tej instrukcji, nadal aby zainstalować pełen pakiet to trzeba te warunki spełnić.

Niestety te chińskie dyski z ISTA P i ISTA D nie są takie dobre, często zabezpieczone dongle maja wady, a to icom nie wykrywalny (niektórzy zapominają zainstalować sterowniki dla swojej karty sieciowej , albo windows się zacina itp

Myślę że czysta instalacja na własny zainstalowany system windows jest o wiele lepsza, i na pewno 30 minut to nit nie da rady,

nawet na SSD dysku zainstalować ,samo rozpakowanie ista P i ista D (bez instalatorów to trwa dłużej )

Ale rzeczywiście najnowsze wersje ista D i P wystarczy rozpakować i działają, ale braki w systemie windows mogą uniemożliwić działanie, dlatego

ta instrukcja nadal jest dobra pozwala zobaczyć co można jeszcze zrobić aby usprawnić działanie .

Tylko jak zawsze są jakieś wady , nie wiadomo czy coś z nich nie znikło i czy podczas programowania nagle się zatrzyma i zniszczy sterownik, wiec jak jest ori instalator ista P to lepiej z niego skorzystać niż z takiego gotowca.

Kolego , loża ręką na sercu - pracuję programami, które nie muszą być zainstalowane, i pracował z wersjami online - uwierz mi DIN76, nie ma różnicy. Wszystko tylko zależy od bezpośredniego rąk i sprzętu. Wszystko inne od złego. Wszystkie te bajki o online nie online - to wszystko dla ucha klienta, który lubi słuchać i oszukiwać makaron na uszy. ICOM Next też w chinach robią, ale my w niego ślepo wierzymy jako w Boga i straszymy klientów chińskimi klonami, którzy lubią niszczyć bloki sterowania. Wszystko to jest znane do bólu. I mało kto zdaje sobie sprawę, że programowanie F serię lepiej z pomocą esys i kabla ethernet i plusów w tym o wiele więcej, niż za pomocą ICOM. I każdy blok sterowania możesz zaprogramować osobno i kontroli napięcia nie ma i jesteś sam sobie gospodarzem z pomocą Esys. I mało kto zdaje sobie sprawę , że programowanie w większości przypadków jest całkowicie bezużyteczne , nawet nie zastanawiają się dlaczego to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie kolegi Din76. Wersje standalone są niby dobre ale coraz częściej słychać że coś nie działa lub nie chce połączyć z jakimś autem.Po zatem są bardzo łatwe w instalacji(w sumie to nie instalacja tylko wypakowanie).Zainstalowanie ISPI trwa trochę dłużej(Admin Client + łoader i network tool trwa kilka minut,a instalator ISTA nawet 3 godziny) ale ma plusy bo można aktualizować do nowszych wersji ISTA P-pliki minorne .Co do Chińskiego ICOM NEXT to w 99 % bedzie to ICOM A3 lub A2 zapakowany w obudowę NEXT :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wersje standalone są niby dobre ale coraz częściej słychać że coś nie działa lub nie chce połączyć z jakimś autem

W moim rozumieniu te wszystkie plotki od tego, kto nie rozumie nic w konfiguracji i podłączeniu do auto. Oto jest prawda. http://s.rimg.info/88d0a878456da1d9888ab353f9bf4633.gif :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego , loża ręką na sercu - pracuję programami, które nie muszą być zainstalowane, i pracował z wersjami online - uwierz mi DIN76, nie ma różnicy. Wszystko tylko zależy od bezpośredniego rąk i sprzętu. Wszystko inne od złego. Wszystkie te bajki o online nie online - to wszystko dla ucha klienta, który lubi słuchać i oszukiwać makaron na uszy. ICOM Next też w chinach robią, ale my w niego ślepo wierzymy jako w Boga i straszymy klientów chińskimi klonami, którzy lubią niszczyć bloki sterowania. Wszystko to jest znane do bólu. I mało kto zdaje sobie sprawę, że programowanie F serię lepiej z pomocą esys i kabla ethernet i plusów w tym o wiele więcej, niż za pomocą ICOM. I każdy blok sterowania możesz zaprogramować osobno i kontroli napięcia nie ma i jesteś sam sobie gospodarzem z pomocą Esys. I mało kto zdaje sobie sprawę , że programowanie w większości przypadków jest całkowicie bezużyteczne , nawet nie zastanawiają się dlaczego to robi.

 

Wiem że nie ma różnicy między ista P online czy offline prosto z dysku , przecież to te same pliki

w ISTA P online dzięki loaderowi który identyfikuje pojazd ściąga z internetu potrzebne pliki na dysk aby z tej lokalizacji przygotować programowanie kodowanie i czynności końcowe, https://www.youtube.com/watch?v=cV6ww8kWk2w

tak samo robi ISTA P z dysku przecież reszta plików, nie jest wykorzystywana sa tylko na dysku

Plusem online jest dostęp do konta ASAP ,FSC itp (nie wspominając o legalności) ale dla samej aktualizacji nie ma znaczenia czy to z dysku i online.

Nie podzielam zdania że aktualizacja nie jest potrzebna, mimo że kiedyś sterowniki miały stałe programy bez możliwości poprawienia błędów

a sterowniki pracowały bez problemów , ogólnie poprawki były w nowym wydaniu sterownika, w większości wypadków poprawki śą drobne , a pewnie i tak tez zdarza że oprócz stopnia integracji to się nie wiele nie zmienia , ale już sterowniki silnika i skrzyń to już wymagają naprawy błędów oprogramowania tak samo DSC, a w sterownikach multimedialnych przydają się aktualizacje, rozszerzają możliwości tych urządzeń

Jak na razie to nie ma ICOM NEXT produkcji chińskiej te na aukcjach to ori kupione bezpośrednio od producenta ICOM NEXT A

ICOM B jest to most od wersji A2 tak samo ICOM C produkcji chińskiej , aby zmniejszyć koszty i zarobić jak najwięcej ,

a i tak ceny sa o wiele wieksze niż można sobie samemu kupić

Byłem w salonie w Lublinie ICOM NEXT A koszt 2500zł a ICOM NEXT B 750zł z groszami i z gwarancją można sobie zamówić i kupić w swoim salonie BMW, tylko na razie z dostępnością jest problem, to i tak większości taniej niż za chińskiego klona na allegro,

oczywiście jak chiński jest ok to nie ma różnicy w programowaniu przecież sam interfejs łączący się z linia diagnostyczną jest prosty, przypomina

te co macie w swoich interfejsach tylko zawiera więcej filtrów, ale same linie K czy D-can sa proste, a już ethernet to jak enet tylko spięte razem

każdy z nich zamiast interfejsu FDTI czy RS można podłączyć przez ethernet i będą działać, a monitoring napięcia to jest pozytyw jak dla mnie,

nawet jak używam zwykłego interfejsu to mam woltomierz który wkłada się do zapalniczki aby widzieć czy wszystko z napięciem ok

Wybacz kolego Temsky ale ista P jest o wiele lepsza do programowania niż Winkfpt i Esys przynajmniej testuje moduł czy nadaje się do programowania

i po programowaniu robi sama wszystkie końcowe czynności , może troche monotonna i długo zczytuje ale to sie opłaca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

 

2500+750=3250 next

Proszę nie myśleć, że to reklama

http://allegro.pl/bmw-icom-a2-zestaw-serwisowy-aso-z-programowaniem-i6318456684.html#thumb/3 = 1800

http://allegro.pl/icom-a2-b-c-bmw-istap-istad-i6224363552.html = 2100

http://allegro.pl/bmw-icom-a2-b-c-tester-diagnostyczny-serwisowka-i6318929873.html = 1990

 

Czy ja umiem liczyć ? W moich działaniach wychodzi taniej

 

Wybacz kolego Temsky ale ista P jest o wiele lepsza do programowania niż Winkfpt i Esys przynajmniej testuje moduł czy nadaje się do programowania

i po programowaniu robi sama wszystkie końcowe czynności , może troche monotonna i długo zczytuje ale to sie opłaca

 

Ale Din76 czy robiłeś programowanie Esys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sory Temsky ale przypadkowo częściowo skasowałem twój post możesz go odtworzyć , chciałem odpisać ale zamiast cytuj wcisnąłem edytuj

i usunąłem część twojej treści , SORY nie złośliwie

To nadal chiński klon nie orginał A2 który dużo więcej kosztował niż ICOM next, to że pisze w pierwszym serwisowy to nie znaczy że to ori A2 tylko

głowica taka jak w serwisie ASO używana , pisałem jak ok, to oprócz grzania wszystko ok, ale np mój ICOM ma radiator zamontowany ,

ale orginał to nie to samo co podróba niestety która jak się trafi dobrze to pracuje wiele lat bez problemów .

Ok Ty twierdzisz że bezużyteczne jest programowanie ja twierdzę że jest potrzebne, nie chce mi się z tobą przekomarzać,

ponieważ ja nie muszę niczego udowadniać, przynajmniej nie mam takiego wewnętrznego imperatywu "ABY BYĆ NAJ NAJ " :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sory Temsky ale przypadkowo częściowo skasowałem twój post możesz go odtworzyć , chciałem odpisać ale zamiast cytuj wcisnąłem edytuj

i usunąłem część twojej treści , SORY nie złośliwie

To nadal chiński klon nie orginał A2 który dużo więcej kosztował niż ICOM next, to że pisze w pierwszym serwisowy to nie znaczy że to ori A2 tylko

głowica taka jak w serwisie ASO używana , pisałem jak ok, to oprócz grzania wszystko ok, ale np mój ICOM ma radiator zamontowany ,

ale orginał to nie to samo co podróba niestety która jak się trafi dobrze to pracuje wiele lat bez problemów .

Ok Ty twierdzisz że bezużyteczne jest programowanie ja twierdzę że jest potrzebne, nie chce mi się z tobą przekomarzać,

ponieważ ja nie muszę niczego udowadniać, przynajmniej nie mam takiego wewnętrznego imperatywu "ABY BYĆ NAJ NAJ " :mrgreen:

 

Zawsze trzeba dążyć do lepszego :!: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.