Skocz do zawartości

e39 525i odma i falowanie obrotów


Driver805

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś potwierdzić że po wymianie odmy uporał się z falowaniem obrotów? Mój silnik po odkręceniu korka nieznacznie zmienia obroty silnik dosłownie delikatnie a dolot szczelny lecz czasem faluje na lpg a przyznaje jak auto kupiłem to nie wymieniałem odmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z reguły przy wymianie, a w zasadzie przy wyjmowaniu starej odmy, sam separator jak i jego przewody ulegają uszkodzeniu.

Ze starości i znoszeniu sporych różnic temperatur po prostu plastik, z którego jest to wszystko wykonane kruszeje.

Z tego względu jest wskazane wymienić wszystkie elementy na nowe.

Jeżeli chodzi o falowanie to nie napisałeś czy występuje ono na biegu jałowym czy w trakcie jazdy również.

 

Czy przy wymianie odmy czyściłeś silnik krokowy, przepustnicę?

Falowanie na luzie może oznaczać zacinający się krokowiec.

Może również lewe powietrze dostaję się przez nieszczelny zawór DISA.

Podpinałeś auto pod komputer, masz jakieś błędy?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły przy wymianie, a w zasadzie przy wyjmowaniu starej odmy, sam separator jak i jego przewody ulegają uszkodzeniu.

Ze starości i znoszeniu sporych różnic temperatur po prostu plastik, z którego jest to wszystko wykonane kruszeje.

Z tego względu jest wskazane wymienić wszystkie elementy na nowe.

Jeżeli chodzi o falowanie to nie napisałeś czy występuje ono na biegu jałowym czy w trakcie jazdy również.

 

Czy przy wymianie odmy czyściłeś silnik krokowy, przepustnicę?

Falowanie na luzie może oznaczać zacinający się krokowiec.

Może również lewe powietrze dostaję się przez nieszczelny zawór DISA.

Podpinałeś auto pod komputer, masz jakieś błędy?

 

Jeszcze tej odmy nie wymieniałem ale muszę To zrobić bo coś nie tak , wszyscy mówią że po odkręceniu korka wlewu ojej zmienia auto obroty A U mnie prawie bez różnicy. Krokowy i przepustnica czyszczone i tu po tym zabiegu było dużo lepiej przez jakiś czas nie falował jednak znów teraz wariuje ale nie zawsze . Czasami przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i wtedy muszę lekko przygazowac i się uspokaja. Mechanik mi powiedział że jak po czyszczenie dalej będzie falowal to krokowy do wymiany. Czy on wogóle może się zepsuć jakiś mieć luz czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.