Skocz do zawartości

E39 525 lpg zly sklad mieszanki


madbal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem miesiac temu moja wymszona e39 jest to 525i kombiak automat zaraz po kupnie ja zagazowalem u poleconego przez znajomych gazownika. Po jakims czasie, nie dlugim wyskoczyl check pojechalem z nim pisac mape, powiedzial za nie da sie tego zrobic bo leza mi 2 sondy, pojechalem jeszcze do znajomego elektryka zeby to potwierdzic

Potwierdzil i wyslal mnie do chlopakow od bmw zeby sprawdzic ktore to sondy i ew. wymienic zajechalem do nich podlaczyli mnie pod swoj komputer i powiedzieli ze sondy sa sprawne, ze wyskakuje blad mieszanki zebym jechal do gazownika i kolo sie zamknelo moze ktos mial podobny problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skasuj bledy i pojezdzij kilka zbiornikow. Moze byc, ze slaby gaz zalales i check wyskakuje.

U mnie jak leje na orlenie check sie pojawia. Shell, tesco, bp bez problemow.

Jesli mimo to bedzie sie pojawial to moze masz jakies przedmuchy, albo disa niesprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobilem tak zatankowalem 3 zbiorniki na shel

lu znikna check ale jak teraz bylo z - 18* to na benzynie zanim sie rozgrzal wywalilo checka a potem w ciagu dnia juz na gazie znikna, zwariowalem juz niewiem o co chodzi

Mial moze ktos z was 525iA po lifcie ile wam palila gazu/benzyny bo na auto centru pisza za nawet 10,5 im pali a mi 20 a pb z 15/16 jeden gazownik u ktorego bylem powiedzial ze normalnie szok glupieje powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem miesiac temu moja wymszona e39 jest to 525i kombiak automat zaraz po kupnie ja zagazowalem u poleconego przez znajomych gazownika. Po jakims czasie, nie dlugim wyskoczyl check pojechalem z nim pisac mape, powiedzial za nie da sie tego zrobic bo leza mi 2 sondy, pojechalem jeszcze do znajomego elektryka zeby to potwierdzic

Potwierdzil i wyslal mnie do chlopakow od bmw zeby sprawdzic ktore to sondy i ew. wymienic zajechalem do nich podlaczyli mnie pod swoj komputer i powiedzieli ze sondy sa sprawne, ze wyskakuje blad mieszanki zebym jechal do gazownika i kolo sie zamknelo moze ktos mial podobny problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem masz jakiś problem, ale nie z gazem a z silnikiem.

 

Powinieneś sprawdzić odmę (odkręć korek oleju zobacz czy obroty się zmienią, jak nie to masz przedmuch, możesz spróbować rozpiąć wąż odmy który wychodzi z pokrywy zaworów, jesli pęknie to sprawa jasna - całość do wymiany), DISA (2 śruby - 5 min roboty sprawdzenie czy klapka działa jak powinna i nie lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem teraz u gazownika poprzemienial mi rury od wody bylo cos nie tak z ogrzewaniem teraz dobrze podlaczyl ale na wolnych obrotach reduktor stygnie i ogrzewanie slabnie jak przygazuje to sie nagrzewa i dziala ok niewiem juz co jest czy jeszcze zapowietrzony czy cos z tym ukladem chlodzenia jeszcze dodatkowo masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może być, że źle odpowietrzony.

Odpowietrzać trzeba z przodem na górce najlepiej.

 

Masz ogrzewanie na jałowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem teraz u gazownika poprzemienial mi rury od wody bylo cos nie tak z ogrzewaniem teraz dobrze podlaczyl ale na wolnych obrotach reduktor stygnie i ogrzewanie slabnie jak przygazuje to sie nagrzewa i dziala ok niewiem juz co jest czy jeszcze zapowietrzony czy cos z tym ukladem chlodzenia jeszcze dodatkowo masakra

 

Sprawdź czy masz przelew na wolnych ale mam takie samo zdanie jak kolega wyżej zapowietrzony układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis juz u konkretniejszych gazownikow i u speca na dobrym komputerze wymienilem swiece odpowietrzylismy uklad pozamienialismy rury od wody tak jak powinno byc wyregolowalismy gaz skasowalismy bledy pojechalem na jazdy peobne 3 razy kilkadzuesiat kilometrow wszystko ok.

Zajechalem do domu za jakas godzine pojechalem do sklepu wracajac do domu na wolnych obrotach lekko zadrzal i wywalilo kontrolke z checkiem z ktora walczylem tyle czasu juz nie mam pojecia co moze byc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambdy byly wczoraj sprawdzane wszystko chodzi jak postoi troche na wolnych obrotach to tak nim telepie troche i dziwnie zaczyna pracowac na gazie jak przelacze na bezyne to jest bez zmian jak zgasze i odpale jest ok do pewnego minetu i znowu to cewki? Nie mam pomyslow juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest wieksze spalanie pokazuje na kompie 20 gdzie wczesniej nie przekroczylo 16 na tym checku jedzie jakby niechcial niewiem niemam zabardzo miejsca gdzie to rozebrac zimno strasznie do gararzu mi sie nie miesci, lewe powietrze tez moze byc slychac gdzies tam syczenie po lewej stronie jakby, ale nikt nie zwocil na to uwagi jest jakis sposob zeby to sprawdzic samemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie syczenie spowodowane było źle założoną guma od filtra powietrza do przepustnicy tzw harmonijka. Tam zobacz bo to wszystko wskazuje na zły skład mieszanki dlatego świeci check. A wogóle to do warsztatu na kompa jedz ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumem a da sie to wymienic bez zdejmowania kolektora? Zeby troche ograniczyc koszty bo powiem szczerze ze sie juz wyplukalem troche na tych mechanikow komputery diagnozy i gazownikow nie mowiac o smoczym spalaniua zestaw odmy 350 plus robota od 250 w gore to jednak troche za pekniety wezyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz zakupilem 4 przewody i odme bede wymienial sam bez zdejmozania kolektora, tylko czy moglby mi ktos podpowiedziec czy bede potrzebowal czegos jeszcze jakichs wezykow podcisnieniowych uszczelek bo nigdy tego nie robilem a niechcialbym jakiejs niespodzianki z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki wszystkim za porady wymieniona odma check sie nie pojawia spakanie pojazuje okolo 12 litrow takze chyba ok hehe teraz nowa kontrolka zaswiecila czerwone kolko z wykrzyknikiem klocki w sumie jeszcze byly w miare jakies 2mc temu plyn tez jest co chwile cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.