Skocz do zawartości

Zamulone BMW 318i E46


Sylwesterr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem w BMW 318i e46, mianowicie po wymianie przepustnicy i regulatora zmiennych faz rozrządu samochód jest kompletnie zamulony. Mechanik mi mówił że są jeszcze dwie sondy lambdy do wymiany. Czy one mogą być przyczyną tego że auto jest zamulone i tak jak by było bez mocy, czy może jest to jakaś inna przyczyna?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mogą, ale to nie koniecznie sondy..skąd takie wnioski? Jakie błędy na kompie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej opisz ten przypadek to Ci ktoś może Ci coś podpowie, bo jak na razie to z tego opisu by wynikało że auto dobrze jeździło ale zobaczyłeś błąd jednej sondy lambda 9 z braku zajęcia) to wymieniłeś przepustnicę i regulator zmiennych faz rozrządu i po tej wymianie auto zamulone.

Pierwsze co się ciśnie na język to po co to wymieniałeś ? z powrotem załóż stare graty i auto będzie dobrze jeździć, ale pewnie jest głębszy problem.

Masz sprawną przepływkę ? Te podzespoły co założyłeś to dobrej jakości ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos co latwo sprawdzic na poczatek odepnij przeplywke zobacz efekt. a moze jest szasna ze po zmianie przepustnicy nie podlaczyles tych dwoch ftyczek lub je zamieniles o ile da sie podpiac odwrotnie jedna od krokowca a druga od kontroli trakcji(jesli je pomylilem smialo prosze mnie poprawic;) no ale wsumie na kompie widac co masz do wymiany jesli zalozyles sprawne czesci i wszystko dobrze spiete to moze to zwykly zbieg okolicznosci ze druga sonda padla. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym założył stare graty jak mówisz, to bym nie mógł odpalić samochodu. Dlatego wymieniłem co było do wymiany w danym momencie bo to wyskoczyło na kompie. Po tej wymianie samochód odpala normalnie,lecz pojawił się problem z sondami i samochód jest zamulony. Do tego zauważyłem że chodzi na niższych obrotach niż wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem po co robiłeś wymianę podzespołów , bo piszesz

Przed wymianą przepustnicy i regulatora na kompie pokazywało tylko jedną sondę. Wtedy samochód nie był zamulony.
czyli jeździł dobrze ? czy to robiłeś profilaktycznie i teraz auto straciło moc ?

Najlepiej to opisz od początku twoich perypetii z tym autem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Faliszewice

Wyżej w poście napisałem że samochód nie odpalał. Auto trafiło do mechanika i na kompie wyskoczył problem z przepustnicą i regulatorem. Dlatego musiałem to wymienić żeby móc odpalić samochód. Teraz pojawił się problem z dwiema sondami. Samochód zrobił się zamulony, bez mocy i chodzi na niższych obrotach niż wcześniej. Przepływomierza jeszcze nie udało mi się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.