Skocz do zawartości

E91 325i żółta kontrolka silnika


kmop

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj jak wracałem z pracy włączyła mi sie żółta kontrolka silnika, na kompie wyszły dwa błedy 2A98 i 2A82, auto zbiera sie i pracuje równo. Diagnoza mechanika- rozciągniety rozrząd cena okolo 3000euro (dodam ze mieszkam w Niemczech). Wyczytałe na forum ze może pomóc czyszczenie solenoidow, bo przy przebiegu 210tyś. km to niby rozrząd powinien być ok. Co o ty sądzicie, bo chyba święta spędzę bez rodziny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym na forum czytałem i planuje czyszczenie mimo iż w warsztacie postawili diagnoze na rozrząd który niby przeskoczył. I tak hipotetycznie zakładając że przeskoczył to czy w takiej sytuacji praca silnika jest słyszalnie inna. Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, po ponownym skasowaniu błędu przejechałem 1000km do domu na swięta i 1000km powrotu, no i plus teraz codzienna jazda do pracy, a kontrolka sie nie zapala. Wygląda na to ze auto samo sie naprawia hahaha. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, po ponownym skasowaniu błędu przejechałem 1000km do domu na swięta i 1000km powrotu, no i plus teraz codzienna jazda do pracy, a kontrolka sie nie zapala. Wygląda na to ze auto samo sie naprawia hahaha. :lol:

 

Watpie ze sie samo naprawia - jesli masz problem z ktoras z solenoidow to na pewno wroci. Ja u siebie przedmuchalem je sprezonym powietrzem, zamienilem je miejscami i problem zniknal na kilka miesiecy. Nastepnie pojawial sie co kilka dni z innym bledem wiec wiedzialem ktory jest uwalony. Po wymianie i skasowaniu bledu problem zniknal.

 

Nie zauwazylem jakies poprawy w pracy silnika - moze nieco mniej szarpie po gwaltownym zdjeciu nogi zgazu na niskim biegu przy wysokich obrotach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.