Skocz do zawartości

Poziomowanie świateł


Karos

Rekomendowane odpowiedzi

Przed rozładowaniem akumulatora (zostawiłem na światłach), przednie reflektory wykonują standardowy test poziomowania. Poprzednio miałem coś takiego. że po wrzuceniu luzu światła opadały, natomiast gdy wrzucałem jedynkę podnosiły się. Nie wiem dlaczego znikła ta opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy bo u mnie też to przestało działać, już drugi raz poprzednio samo się naprawiło

nie działa też ręczna regulacja świateł.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. Test świateł przebiega prawidłowo, ustawiają się. Natomiast przy dojechaniu do skrzyżowania lub przejazdu kolejowego, było tak, że przy wrzuceniu na luz światła opadały (podobnie jak w teście).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten test przy włączeniu świateł to jest standard bo robią to same silniczki wzbudzane przez kompa. Natomiast to co opisałeś jako podnoszenie się opadanie świateł przy wrzucaniu luzu/jedynki wynika już z czujnika na wahaczu - jeśli jest uwalony to nie będzie regulował lamp. Zrób test - stań przy jakiejś ścianie przodem, włącz światła , otwórz klapę i usiądź na krawędzi bagażnika. Jeśli nie będzie reakcji lamp (powinny się obniżyć lekko) to masz winowajcę - czujnik na wahaczu.

BTW: logicznie myśląc powinno chyba być odwrotnie niż opisałeś - jak wrzucasz bieg i przyspieszasz to przód auta się lekko unosi czyli lampy powinny lekko opuścić strumień światła w dół. Przy wrzuceniu luzu przód auta opada / poziomuje się przez co lampy mogą lekko podnieść strumień światła. Może masz źle zamontowany czujnik bo o ile dobrze mi się obiło o oczy to gdzieś na jakimś forum widziałem zdjęcia, że ten czujnik można źle/jakoś odwrotnie zamontować i wtedy dziwnie te lampy reagują. W każdym razie czujni poziomowania świateł w ŻADEN sposób nie jest spięty ze skrzynia a jedynie reaguje na zmianę położenia wysokości wahacza i na tej podstawie komputer reaguje pracą silniczków w lampach.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było i nie ma takiej opcji w e39. Autor posta zdecydowanie myli to z poziomowaniem lamp kiedy przód auta się podnosi lub opada przy przyspieszaniu lub hamowaniu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Panowie mam taki problem nie działa u mnie poziomowanie świateł.

Jak włączę światła to się ustawiają. Regulatory w lampach wymieniłem. A jeżeli chodzi o czujniki na wahaczach to komputer pokazuje wartości tych czujników i reagują one na ruch wahaczy. Co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam taki problem nie działa u mnie poziomowanie świateł.

Jak włączę światła to się ustawiają. Regulatory w lampach wymieniłem. A jeżeli chodzi o czujniki na wahaczach to komputer pokazuje wartości tych czujników i reagują one na ruch wahaczy. Co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Odwiedzę temat. Auto BMW e60 2003r. Po włączeniu świateł czy to automatycznych czy mijania nie zawsze komputer wykona test. Przekręcając włącznik kilka razy pod rząd potrafi kilkaraxy wykonać test a później już przez resztę dnia nie reaguje. Następnym objawem jest to że czasami podczas jazdy tak jakby się gubiło auto poziomowanie, xenony nie reagują na gwałtowne przyspieszenie czy też hamowanie. Następnym objawem jest opadanie lewej lampy, startuje agresywnie auto poziomowanie zaczyna działać lampy się obniżają ściągam nogę z gazu prawa wraca do właściwej pozycji lewa zostaje w dole. Wszystkie te objawy pojawiły się jednocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.