Skocz do zawartości

Problem ze spalaniem e36 316


Maqabra

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, w kwietniu kupiłem sobie e36 316. Auto jest w gazie(codziennie dojazdy 20km do szkoły) i mam problem ze spalaniem. Gdy kupiłem auto kończyła się homologacja na butlę. Wymieniłem ją i po tej wymianie te problemy zaczęły się ujawniać. Mianowicie np. raz spala mi 20 litrów gazu, raz 11, innym razem około 13(cały czas jeżdżę tak samo, staram się nie kręcić wyżej niż 2000/2500 obrotów. Dodatkowo gdy jadę pod lekkie wzniesienie to lampka od gazu miga tak jakby go nie było, na równym terenie raz świeci normalnie, a raz również miga. Na benzynie jest raczej to samo. Macie jakieś pomysły? Wyczytałem tutaj na forum, że wymiana sondy lambdy pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli problemy pojawiły się po wymianie butli to raczej tam szukał bym przyczyny

możę masz uszkodzony wielozawór w butli i raz zatankujesz więcej gazu a raz mniej

a jak stwierdziłeś żę spala ci 20 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam odpowiedziałeś sobie na swój problem i zaczynasz go szukać gdzie indziej :)

 

rozumiem że wyjeżdzasz do zera bak tankujesz, znowu do zera, znowu tankujesz, znowu do zera, tankujesz i mimo że zawsze do pustego zbiornika zalewasz np. 40 l lpg to za jednym razem robisz na tym 400km a za innym razem 200 ?

nie ucieka ci ten gaz gdzies ?

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli problemy pojawiły się po wymianie butli to raczej tam szukał bym przyczyny

możę masz uszkodzony wielozawór w butli i raz zatankujesz więcej gazu a raz mniej

a jak stwierdziłeś żę spala ci 20 litrów?

 

Obliczam sobie na stronce http://spalanie.formuly.pl/

 

sam odpowiedziałeś sobie na swój problem i zaczynasz go szukać gdzie indziej :)

 

rozumiem że wyjeżdzasz do zera bak tankujesz, znowu do zera, znowu tankujesz, znowu do zera, tankujesz i mimo że zawsze do pustego zbiornika zalewasz np. 40 l lpg to za jednym razem robisz na tym 400km a za innym razem 200 ?

nie ucieka ci ten gaz gdzies ?

 

Tak, dokładnie tak. Nic nie ucieka, sprawdzane taką pianką jak i przyrządem, którego używa się podczas przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Sonda na lpg tak samo pracuje. Jakby bylo inaczej to pali sie check engine. Przy poprawnej instalacji silnik w sensie komputer nie wie ze pracuje na gazie. Dlatego sie stroi wszystko zeby sonda nie lapala błędów.

 

Raczej potrzebujesz diagnozy komputerem. Przeplywomierz moze podnosić spalanie i sonda, czujnik temperatury bo moze widzi caly czas zimny silnik i leje paliwo jak glupi. W ciemno szkoda szukac

 

Uklad zaplonowy do sprawdzenia lub wymiany, jak wyglądają świece.

 

Ale i tak bym szukal przyczyn w gazie u gazownika.

 

Stwierdzenie ze na benzynie to samo znaczy ze pali w normie czy ze tez roznie?

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.