Skocz do zawartości

Słaba efektywność świateł


soltys12121992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moje auto to BMW e46 compact 2003 2.0 Td.

Szukam pomocy w sprawie świateł, a mianowicie- mam światła, lampy przednie tego typu http://img2.sprzedajemy.pl/1000x901c_xenon-lampa-przednia-bmw-compact-25188422.jpg

nie wiem jak to sie nazywa czy to jest xenon czy soczewka poniewaz nie znam sie. Nie mam chłodzonych żadnymi spryskiwaczami tych lamp itp.

Problem jest następujacy.

Za dnia wszystko widac elegancko bo i wiadomo lampy sa nie potrzebne a nawet ladnie wygladaja, lecz w nocy widocznosc jest prakycznie znikoma- kilkanascie metrow ( w porównaniu z innymi autami jakimi jeżdze jest o 2/3 gorsza widocznosc na krótkich bo dodam jeszcze, że na długich jest o idealnie. Długie swieca na żółto a mijana na biało/niebiesko)

Pytanie jest nastepujace, co mam zrobic zeby polepszyc widoczność ? Czy moge wymienic tam jakies zarowki czy cos w tym stylu ? Czy cala lampe na normalna ?

Proszęo pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wchodzi w grę jeszcze soczewka ale to ze zdjęcia to raczej ksenony. Po rozkodowaniu VIN będzie napisane czy jest ksenon. Ewentualnie na obudowie lampy chyba też powinno być napisane? Ja nie wiem, bo nie mam u siebie.

P.S. uważaj jak grzebiesz przy ksenonach, bo idzie tam bardzo duże napięcie!

Najlepiej poczekaj aż się koledzy z ksenonami obudzą i coś napiszą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy xenonie nalezy wymienić odblysnik, jest na 99% wypalony

do tego warto wymienic żarnik na markowy (nie podróbki bo zniszczysz przetwornice itp), 120-150zł sztuka

mozna wyczyscic soczewkę przy wymienianie odblysnika to żal tego nie zrobić, wszystko na stole....

 

największe znaczenie ma nie wypalony odbłyśnik, jesli jest on w złym stanie to nic innego nie pomoże, nawet najlepsze żarniki

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od ustawienia lamp :) jedz na stacje diagnostyczna dasz 50zl i ustawia Ci odpowiednio lampy , nawet jeśli to jest xenon i ma samo poziomowanie to lapy i tak należy prawidłowo ustawić :) ja w każdym nowym aucie musze to robic bo sa zawsze za nisko , nie wiem dlaczego tak się dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkoduj sobie vin, bo może masz dołożone coś a nie ori.

Spryskiwacze nie służą do chłodzenia lamp ...

Masz koło przełącznika świateł pokrętło do regulacji wysokości świateł ?

 

Abstrachując do tego co masz, to myślisz że ktoś wyskakiwał paręnaście stówek po to żeby był xenon i gorzej świeciło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, dobry xenon będzie zawsze dawał więcej światła. Tak jak kolega wyżej napisał, sprysk nie służy do chłodzenia, nie wiem kto Ci nawciskał takich bajek. Jeżeli to oryginalna lampa, nie znam się na tych z compactów to możliwe, że będziesz miał żarówki do wymiany. Jak będziesz je wymieniał to pamiętaj aby obowiązkowo kupić dwie. Zawsze wymienia się komplet! Ustaw sobie światła tak jak doradzali moi przedmówcy.

 

Btw. sprysk służy do czyszczenia tej lampy, jadąc na zabrudzonym szkle słup światła dzięki zabrudzonemu reflektorowi może oślepiać samochody jadące z naprzeciwka Panie kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spryski powinny być, więc albo zderzak był wymieniany albo ktoś sobie lampy wymienił. Wklep VIN tutaj: http://www.bmwarchive.org/vin/bmw-vin-decoder.html to się dowiesz co miałeś fabrycznie

2. Jeśli światła kiepsko świecą (stań i popatrz po prostu) to do wymiany żarnik. No i oczywiście dwa na raz (i nie oszczędzaj, bo te tanie szybko padają).

3. Odbłyśnik też do sprawdzenia i ew. wymiany.

 

Ja obstawiam, że ktoś dołożył sobie xenony (bo "soczewek" w compactach nie było) najniższym kosztem, czyli mocno przechodzone używki (i pewnie klejone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.