Skocz do zawartości

Kupuję BMW 6er na co zwrócić uwagę? Opinie, porównania.


dawmac

Rekomendowane odpowiedzi

czemu wy tak targizujecie ktos kto szuka seri 6 wie ze jest to bardzo drogi samochod drozszy niz seria 7 a problemy czy koszta wcale nie sa wieksze jak w mercedesie czy audi auto jest bardzo podobne do e60 bardziej dopracowane a zobaczcie ile jezdzi e60 po naszych drogach jesli ktos trafi na mine niestety czekaja go koszta ale napewno jest tego swiadom bmw daje ogromna frajde z jazdy i to jest bezcenne BMW - Bardzo Madry Wybor

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 673
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czemu wy tak targizujecie ktos kto szuka seri 6 wie ze jest to bardzo drogi samochod

 

Nie prawda. Nie wie. Na allegro są za 50 tysi i mniej. Człowiek wierzy, że kupi luxusową BMKe za mniej niż 10% ceny salonowej, włoży 3 czy 4 i się będzie cieszył a tymczasem to jest g... prawda. Auto tak drogie wymaga dobrej obsługi i zasadniczo podobnie jak Jaguar, Maserati, Lambo czy Ferrari, którymi też raczej nie jeździ się do marketu /bo jakiś ch.. ze skody obije ci drzwi/wymagają sporej kasy na utrzymanie. Trudno wyliczać różne systemy, które mogą a nawet kiedyś muszą się popsuć. Optymistów jednak nie brakuje i dobrze. Serwisy mają zagwarantowaną robotę i kasa się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adventure czemu ty zawsze odradzasz ludziom serie 6 i piszesz ze to zle drogie i psujace sie auto ?? moze trafiles na jakas mine i wrzucasz wszystkich do jednego worka piszesz jak by to byl Mpower tam jest drogi i skomplikowany serwis mimo to to fenomenalne samochody niestety e63 ma juz ponad 10 lat i cena wcale nie jest mala patrzac na auta z tej epoki jak e60 czy e65 i latwiej znalesc zadbany egzemplarz e63 niz wspomniane modele adventure nie odradzaj nikomu kupna nie strasz go jesli trafi na mine my forumowicze dowiemy sie duzo ciekawych rzeczy bo napewno beda pytali i opowiadali na forum swoje przeboje jakie ich spotkaly :D wspolczuc mozna tym ktorzy maja bmw nowej generacji z malymi silnikami i turbinami i mega skomplikowana elektronika napewno nie wytrzymaja tyle co nasze poczciwe e63 :lol:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie adventure masz ciekawa maszyne czemu nie masz galeri !! ta bestia w awatarze to twoja ?? :oops:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adventure czemu ty zawsze odradzasz ludziom serie 6

 

Czy odradzam? Pewnie trochę tak to czasem wygląda. Przychodzą na forum młodzi napaleńcy, którzy może z trudem uzbierali te 60-70 tysi to się staram im tłumaczyć, że to nie jest coś jak toyota, skoda czy inny ford. Do tego auta trzeba dużo serca, wiedzy, czasu i kasy. Sytuacje gdy nie ma w nim żadnego absolutnie drobiazgu do zaopiekowania się nim albo nie wyskakuje raz na miesiąc jakiś błąd z dupy wzięty to wielka rzadkość. Nie mówię że to jakaś porażka bo auto jest super fajne ale nie każdy ma lub chce mieć na to: czas, kasę, drugie auto, garaż z kanałem, znajomych mechaników i ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety swiat idzie do przodu elektronika zdominwala wszystko moim zdaniem zupelnie nie potrzebna !! zabija radosc z jazdy samochodem a downsizin go juz kompletna porazka strach pomyslec czym bedziemy jezdzili za 20 lat :D adventure zakladaj galerie bo jest tu bardzo malo e63 :D nie ma co ogladac :8)

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze lepiej e64 nie ma tu wcale :lol: pochwal sie bestia :twisted:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 6-tkę od 7 lat. Jest to bardzo kapryśny samochód. Bez zaplecza finansowego i dobrego mechanika nie ma szans żeby utrzymać go w należytej kondycji.

Ale jest to fura która ma to coś, za co warto płacić. Zwróć uwagę czy nie dymi. Na postoju po 5 minutach dodaj gazu i zobacz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 6-tkę od 7 lat. Jest to bardzo kapryśny samochód. Bez zaplecza finansowego i dobrego mechanika nie ma szans żeby utrzymać go w należytej kondycji.

Ale jest to fura która ma to coś, za co warto płacić. Zwróć uwagę czy nie dymi. Na postoju po 5 minutach dodaj gazu i zobacz co się dzieje.

 

100% prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :)

Jestem tu nowy a w zasadzie dopiero przed chwilą się tu zalogowałem.

Forum śledzę od kilku lat i szczerze mówiąc dzięki niemu kupiłem moje E63.

Moją 6 posiadam już dwa i pół roku i nie zamienił bym jej na żadne inne BMW :lol: .Samochó nadal mnie cieszy i pozytywnie zaskakuje ....Ale wracając do tematu to moim kryterium był przebieg i historia pochodzenia ...jak się potem okazało było to trafne kryterium ....kupiłem 6letni samochod z przebiegiem około 70 000 km szukał i przegladałem kilka sztuk przez 7-8 miesiecy ale warto było....

Chętnie porozmawiam z kolegą na temat tego modelu i odpowiem na pytania związane z kosztami eksploatacji itd....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam tylko jedną sugestię na temat zakupu tego auta tzn.kupuj tylko w Niemczech.Są 2 największe portale -mobile.de i autoscout24.Wystarczy porównać wielkość oferty ,ceny i wszystko na temat.Tam też oszukują ale zdecydowanie mniej i to na trochę innych autach.Oczywiście trzeba dobrze poszukać,powybierać poprosić o vin i oczywiście potargować.Co do polskiego rynku to wystarczy popatrzeć trochę na tvn turbo i wszystko jasne. Edytowane przez roll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam tylko jedną sugestię na temat zakupu tego auta tzn.kupuj tylko Niemczech.

 

Ja polecam zdecydowanie USA /choć dolar drogi/ bo tam historia auta i jego przeszłość jest o wiele bardziej dokładna niż w Niemczech i nie ma możliwości nic ukryć.

 

Wszystko fajnie, tylko wyjazd do Niemiec i obejrzenie auta zajmie Ci 2-3 dni, a płacenie w Stanach za samochód, którego się nigdy na oczy nie widziało nie małych sum jest lekko ryzykowne :)

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia również popieram wyjazd po takie autko do Niemiec. Auta z USA w wielu przypadkach są to auta już zniszczone ze względu na to, że ludzie mają tam zupełnie inne podejście do samochodów, zdecydowanie bardziej użytkowe. No i wiadomo, jak z Polski to raczej nie z komisu tylko od prywatnego właściciela, niby też ryzyko, ale przynajmniej można zobaczyć jakie miał podejście do auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aut z USA to muszę się zgodzić że amerykanie bardzo szybko zajeżdżają auta i samochody z przebiegiem 60 tys mil niejednokrotnie wyglądają tak jak europejczyki z przebiegami 3-4 x większymi . Zajmuję się profesjonalnie importem aut z USA od 6 lat ale kupując e63 zdecydowałem się na europe . Po pierwsze , wyposażenie ( większość 6 z USA to takie trochę golasy ) a po drugie to własnie to utrzymanie aut przez ich właścicieli. Jak ktoś che kupić auto z USA to jest to naprawę dobry pomysł ale nie może być ono starsze niż 2-3 lata i z przebiegiem max 30-40 tys mil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyposażenia - fotele można dorzucić :) ale już takie tematy jak dynamic drive , noktowizor , kamery ,aktywne lampy przednie , servotronic itp są rzadkością w autach z USA , a patrząc na ogłoszenia to nawet mała część tych aut ma założone tylne światła przeciwmgielne ( w USA czegoś takiego nie ma ). Najzwyczajniej z doświadczenia wiem że amerykanie nie przykładają dużej wagi do opcjonalnego wyposażenia ale też nie wykluczam że można odnaleźć ciekawą perełkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał ale nie powtarzaj ich dalej, bo nie świadczą o autorze najlepiej :D Jest dokładnie odwrotnie. Europejczycy to gównozjady i kupują jekieś v6 3.0 i dizle. Amerykanie kupują wyłącznie full opcję i v8.

 

pozdrowienia z Los Angeles.

Adv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Siemanko.

 

Pytanie skierowane do tych, którzy mają bmw 6 (m6 nie). Jakie są średnie koszty eksploatacji tego samochodu (chodzi o awarie itp.)? Opowiedzcie o swoich przygodach z tym samochodem. Rozważam kupno tego samochodu, czytam fora itp. Speców jak zwykle 150 jeden lepiej wie od drugiego, bo wujek ma garaż i prawi trabanty itd. Zależy mi na obiektywnych opiniach TYLKO właścicieli. Roczniki jakie biorę pod uwagę to 2004-2006.

 

Skrócona wersja pytania: Jak to jest mieć bmw serii 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=45&t=285927 zanim zapytasz poszukaj :D tematow na ten temat nie brakuje :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.