Skocz do zawartości

[e39 535i] skrzynia biegow automatyczna


MarcinMrn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Zakupiłem niedawno bmw e39 z silnikiem 3,5l M62B35 z roku 1998 w automacie, praktycznie z uszkodzonym automatem. Szukałem na forum informacji ale nie mogę znalesc. Nie wchodzi mi #P# zeby zapalić samochód przekręcam zapłon wciskam na literek N i pale. Wszystkie literki reagują a P nic nie wyświetla ani nie przelancza. w dodatku na D jak dodam gazu do oporu to szarpie i nie idzie auto jedynie literka R działa. I mam pytanie do was forumowicze co jest lepsze teraz dla mnie Kupic używanego automata , czy naprawić tego ( wogole jaki koszt naprawy może być ) czy kupić manualna i założyć ? Po rozkodowaniu Vinu model mojej skrzyni to A5S 440Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profesjonalna naprawa będzie droga, lepiej będzie założyć drugą skrzynię, ale sugerowałbym zakup skrzyni z auta które jeździ, czyli jest możliwość weryfikacji przed zakupem, oraz popatrzeć na stan auta z którego będzie wyciągana, anglik to dobry dawca..

kiedyś kupiłem z klientem 735 z uszkodzoną skrzynią, zrobiliśmy dokładnie tak jak napisałem, jeździ już kilka lat, wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje gdybanie: Zanim zwaliłbym skrzynie, to sprawdziłbym na jakiej zasadzie działa wybierak i czy się nie skopał.

Na przykład w Mercedesie A w wybierakach robią sie zimne luty i skrzynia świruje, ludzie remontuja skrzynie a wystarczy pobawic sie pol godziny z lutownica.

W e39 nie musi tak być, nawet nie wiem czy wybierak w e39 jest rowniez sterownikiem, dlatego poczytaj i dopiero zwlaaj skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.