Skocz do zawartości

Rekinek z silniczkiem 2.0 24V


chmielpiw

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieta, lat 25, ładna, brunetka, nosi okulary ale tylko po +2 dioptrie.

Ma rozdwojone końcówki włosów, brak trójki w górnej szczęce, ale nie wonieje jej brzydko z buzi....

 

Mam brać :?: :lol: :mrgreen:

 

* * *

Robię sobie jaja, ale nie wymagaj, że wydamy Ci wiążące opinie (tak lub nie) po tak krótkim opisie.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

zaraz pekne ze smiechu

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

silnik M40 to czterocylindrowka 1,6 oraz 1,8

 

jesli ma 2,0 24V to zapewne M50.... i takiego silnika nigdy tam fabrycznie nie montowano, zreszta M40 tez nie :D

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta, lat 25, ładna, brunetka, nosi okulary ale tylko po +2 dioptrie.

Ma rozdwojone końcówki włosów, brak trójki w górnej szczęce, ale nie wonieje jej brzydko z buzi....

 

Mam brać :?: :lol: :mrgreen:

 

* * *

Robię sobie jaja, ale nie wymagaj, że wydamy Ci wiążące opinie (tak lub nie) po tak krótkim opisie.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

 

Nie brać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przerobka jest bez sensu, do E28 montowano silniki 1,8 2,0 2,4 2,5 2,7 2,8 3,4 litra..... czegos brakuje przepraszam zeby wsadzac w niczym nie lepszy nieorginalny silnik o mocy 150KM?? .... z plastikowa obudowa :duh:

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przerobka jest bez sensu, do E28 montowano silniki 1,8 2,0 2,4 2,5 2,7 2,8 3,4 litra..... czegos brakuje przepraszam zeby wsadzac w niczym nie lepszy nieorginalny silnik o mocy 150KM?? .... z plastikowa obudowa :duh:

 

3,4 ? Pierwszy raz slysze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co nigdy nie widziales 535i ?? :D 3410/3430 cmm

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, znalezc w Polsce zadbane E28 bez gazu i innych wynalazkow to w Polsce bardzo trudna sprawa.

 

Dodam, ze jak sam sie umiesz i masz gdzie pobawic w mechanike to M50 dobrze sprzedasz bo zajezdzonych E36 na rynku nie malo i bez problemu kupisz za te pieniazki kompletny silnik do E28.

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz - to ja mam 2490cm i jest jako 2,4 a nie 2,5 wiec od kiedy 3410 jest 3,4 a nie 3,5 ?

 

To prawda, znalezc w Polsce zadbane E28 bez gazu i innych wynalazkow to w Polsce bardzo trudna sprawa.

 

Zapraszam wiec tu :

http://www.e21.pl/index.php?c=nasze&kogo=perone28&opis=1

i tu :

http://www.e21.pl/index.php?c=nasze&kogo=sosen&opis=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz 2490 tylko troche mniej, nie mam w tej chwili przy sobie danych ale tak czy tak 2,4td ma faktycznie ponad 2450ccm, chyba cos okolo 2460, zaokraglenia jednak tworzy BMW i to tam silniki wystepuja z taka a nie inna skrocona pojemnoscia. Potocznie 3,5 najwiekszy silnik M30 ma w pelni 3430ccm a w Niemczech gdzie do wyliczenia podatku drogowego wylicza sie pojemnoisc bez komor spalania ma on 3406ccm i dlatego okresla sie go jako 3,4 pomimo ze auto nazywa sie np. 735i, podobnie 733i ma silnik 3,2.

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4td ma faktycznie ponad 2450ccm, chyba cos okolo 2460, zaokraglenia jednak tworzy BMW i to tam silniki wystepuja z taka a nie inna skrocona pojemnoscia.

 

Dokładnie...2426 ccm w moim zadbanym TD :wink:

 

Natomiast TDS ma 2497ccm i jest ewidentnie 2.5. :dance:

 

Pozdrawiam :D

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he

 

No wlasnie i tu zaczyna sie polski HORROR

 

Co drugi diagnosta przepisuje pojemnosc z niemieckiego Briefu a w Briefie nie ma pojemnsci silnika tylko pojemnosc pracy tloka pomnozona przez ilosc cylindrow. Liczba ta nazywa sie tam wprawdzie HUBRAUM ale oni juz jezykowo okreslaja dwie niezalezne pojemnosci silnika.

 

2426 jest pojemnoscia z Briefu bedaca podstawa do naliczania podatku drogowego. W dowodzie rejestracyjnym powinna widniec pojemnosc realna silnika, i taka najczesciej maja wpisane samochody pochodzace z innych krajow niz Niemcy. Nie mam w tej chwili przy sobie materialow ale jak mowilem realna techniczna pojemnosc 2,4td to okolo 2450ccm.

 

Ja rejestrowalem swoje E28 to pouczylem diagnoste zeby wpisal prawidlowo, niestety auta nie puszczono mi przez urzad celny (akcyze) bo pojemnosc nie zgadzala sie z Briefem. Poszedlem do rzeczoznawcy ktory stwierdzil ze mam w 100% racje i moze mi wystawic opinie, ale sam za nia zaplace, urzad celny z cala pewnosci mi pieniedzy za to nie odda i najlepszym rozwiazaniem bedzie pojscie i przepisanie u dignosty jeszcze raz badania technicznego - wiec teraz tez mam 2426ccm.

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he

 

No wlasnie i tu zaczyna sie polski HORROR

 

Co drugi diagnosta przepisuje pojemnosc z niemieckiego Briefu a w Briefie nie ma pojemnsci silnika tylko pojemnosc pracy tloka pomnozona przez ilosc cylindrow. Liczba ta nazywa sie tam wprawdzie HUBRAUM ale oni juz jezykowo okreslaja dwie niezalezne pojemnosci silnika.

 

2426 jest pojemnoscia z Briefu bedaca podstawa do naliczania podatku drogowego. W dowodzie rejestracyjnym powinna widniec pojemnosc realna silnika, i taka najczesciej maja wpisane samochody pochodzace z innych krajow niz Niemcy. Nie mam w tej chwili przy sobie materialow ale jak mowilem realna techniczna pojemnosc 2,4td to okolo 2450ccm.

 

Ja rejestrowalem swoje E28 to pouczylem diagnoste zeby wpisal prawidlowo, niestety auta nie puszczono mi przez urzad celny (akcyze) bo pojemnosc nie zgadzala sie z Briefem. Poszedlem do rzeczoznawcy ktory stwierdzil ze mam w 100% racje i moze mi wystawic opinie, ale sam za nia zaplace, urzad celny z cala pewnosci mi pieniedzy za to nie odda i najlepszym rozwiazaniem bedzie pojscie i przepisanie u dignosty jeszcze raz badania technicznego - wiec teraz tez mam 2426ccm.

 

Brawo Miłosz...za wychwycenie pułapki :clap: :clap:

Dokładna wartość to: 2449 ccm. :cool2:

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładna wartość to: 2449 ccm. :cool2:

 

Tjaaaaaak.... Zgaduj zgadula, gdzie jest złota kula :mrgreen: :wink: :roll2:

 

M21 ma pojemność 2443 cm (średnica cylindra 80 mm, skok tłoka 81 mm).

 

M51, rzeczywiście, ma 2497-2498 cm, zależnie od źródła (średnica cylindra 80,0 mm, skok tłoka 82,8 mm).

 

Dane pochodzą z archiwum danych techncznych i testów drogowych Rapidka. All Rights Reserved. :mrgreen:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładna wartość to: 2449 ccm. :cool2:

 

Tjaaaaaak.... Zgaduj zgadula, gdzie jest złota kula :mrgreen: :wink: :roll2:

 

M21 ma pojemność 2443 cm (średnica cylindra 80 mm, skok tłoka 81 mm).

 

Dane pochodzą z archiwum danych techncznych i testów drogowych Rapidka. All Rights Reserved. :mrgreen:

 

Mea Kulpa :modlitwa: Literówka cyfrówka :oops: oczywiscie , że 2443 ccm.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge spytac po kiego przekladac z tej e28 silnik z nowszego na starszy ?? dla zasady ?? czy w jakim celu ?? bo dla mnie totalny bezsens

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge spytac po kiego przekladac z tej e28 silnik z nowszego na starszy ?? dla zasady ?? czy w jakim celu ?? bo dla mnie totalny bezsens

 

Widzisz na tym forum jest kilku ludzi którym najbardziej zależy na tym żeby mieć jak najbardziej oryginalne auto a nie skorupe E28 i reszte z innego modelu.Na tym własnie polega prawdziwa pasja i czar starych samochodów.Chwała Bogu że takich ludzi jest coraz wiecej :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moge spytac po kiego przekladac z tej e28 silnik z nowszego na starszy ?? dla zasady ?? czy w jakim celu ?? bo dla mnie totalny bezsens

Bo są ludzie, którzy samochód traktują nie jak narzędzie, jak przysłowiowy środek transportu, ale dostrzegają w nim piękno i chcą, aby zachowało się ono w formie jak najbardziej odpowiadajacej oryginałowi. a wtedy często dostrzegają w nim coś więcej...

 

I niech żyją!!! :clap:

w oczekiwaniu na zerodwójkę


Pzdr

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.