Skocz do zawartości

Pompa wspomagania?! Pomocy


Bałagan e91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich!

 

4 dni temu kupiłem swoje wymarzone auto e91 318i. Wiem diabeł to to nie jest, ale dla mnie jest boski...ale coś się dziś stało z .....no własnie chyba pompą wspomagania...skręciłem na maksa w lewo, dodałem mocno gazu i po 30 metrach gdy dojechałem do skrzyżowania auto zaczęło wydawać dziwny dźwięk. Od tego momentu przy wolnych obrotach i małych prędkościach bardzo ciężko chodzi kierownica. Więc wszedłem na Nasze forum, poczytałem i dolałem oleju do układu...odpowietrzyłem....jest jakby lepiej ale nie tak jak było. Płynu dolewałem mało, więc raczej to nie nieszczelność zbiornika czy układu.

 

Jak macie jakiś pomysł wspomóżcie doświadczeniem z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewanie oleju nie zawsze moze rozwiązać problem ,np. Jeżeli płyn był nie wymieniany pare lat a tylko dolewany

To tak jak byś nie wymieniał oleju i filtra w silniku a uzupełniał co jakiś czas brak

Patrzyłeś kolor oleju w przekładni ?

To tak moze na początek zanim zaczniesz wymieniać całe elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jak ten płyn jest w zbiorniku to ciężko stwierdzić jaki kolor był oryginalnie (czerwony czy zielony). Weź wsadź palca i zobacz w jaki kolor wpada ten płyn. Na zbiorniku masz naklejkę czy tylko napis "ATF only"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na korku jest napisane ONLY ATF....ale nie zauważyłem, że kolor jest upiększony przez opiłki, więc diagnoza okazała się brutalna...nowa pompa wspomagania 550 zł plus robocizna :)

 

We wtorek mam mieć zrobione, ale czy do tego czasu mogę jeździć???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech Ci dobrze przepłuczą. U mnie też padła pompa. Wymieniona na nową, powtarzam nową z ASO :mad2: . Padła, bo opiłki dostały się do maglownicy. Dodatkowy koszt wymiana maglownicy i ponowna wymiana pompy. :mad2: Teraz jest ok. 2 rok od wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.