Skocz do zawartości

Doposażenie F30 tempomat i dostęp komfortowy.


artxxx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 328i z 07/2012.

Od 10 lat jeździłem autami z tempomatem a przy zakupie nie zauważyłem że moja beemka nie posiada tego gadżetu ma jedynie speed limit .

Moje pytanie czy dość mocno skomplikowane i drogie jest doposażenie w tempomat?

Przydał by się dostęp komfortowy , też pytanie o doposażenie auta w taki gadżet?

Auto na gwarancji jak serwis zareaguje na te zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
hehehheh, przecież mówiłem Ci, ze tempomat około 1,5-1,8k , a dostep komfort koło 10-15k...

 

Zapytałem wcześniej ;)

 

jak trochę w trasy jezdzisz to warto odżałować te 2k...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam, żeby nie rozpoczynać nowego tematu o tym samym więc zapytam tutaj. Czy może ktoś polecić jakiś warsztat w Warszawie lub okolicach albo w podlaskim, który może doposażyć BMW F30 w tempomat? Posiadam limiter prędkości ale tempomat bardziej by mi się przydał. A podana wyżej cena doposażenia 1,5-18k to gdzie za tyle zrobią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, żeby nie rozpoczynać nowego tematu o tym samym więc zapytam tutaj. Czy może ktoś polecić jakiś warsztat w Warszawie lub okolicach albo w podlaskim, który może doposażyć BMW F30 w tempomat? Posiadam limiter prędkości ale tempomat bardziej by mi się przydał. A podana wyżej cena doposażenia 1,5-18k to gdzie za tyle zrobią?

Jest jedno zastrzeżenie. Trzeba upewnić się w takim momencie - obsługuje Kombi rejs kontrola, czy nie. Myślę, że obsługuje, ponieważ znajduje się przycisk LIM. Jeśli nie, to trzeba zmienić Kombi. No i trzeba kupić przycisku rejs kontrolą. Będziesz w Katowicach - dzwoń, zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jak sprawdzić czy obsługuje rejs kontrolę (co to właściwie jest:)) kupiłem właśnie F30 320D tylko z LIM i będę chciał w przyszłości dołożyć tempomat.

Nie za bardzo rozumiem tą instrukcję, wynika z niej, że przy zmianie przycisków na kierownicy może być tylko tempomat bez limitera, albo jedno i drugie, ale wtedy funkcję limitera pełni przycisk RES?

Czy ktoś już robił taką modyfikację i może podzielić się wrażeniami? Jest ktoś w Kołobrzegu kto by mi mógł ogarnąć to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przenoszę mój post z Twojego tematu, bo pewnie się komuś jeszcze przyda, a tu łatwiej trafić.

Znalazłem przyciski z LIM i tempomatem nr części: 61319316952 http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=3D11-EUR-05_2011_F30_BMW_318d&diagId=61_3593#61319316952

I należy zrobić ogólny test licznika - sprawdzić czy zapalą się kontrolki od tempomatu.

edit:

Przyciski multifunkcji już zamówione, teraz tylko się zastanawiam czy po odłączeniu akumulatora da się skręcić kierownicę o 90 stopni tak jak jest w instrukcji, nie zablokuje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie,

w temacie dostępu komfortowego: czy ktoś z Was wymieniał antenę dostępu komfortowego w F30 (tą z tyłu pod bagażnikiem) ?

U mnie niestety odmówiła posłuszeństwa i cały dostęp komfortowy przestał działać.

Wszedłem pod auto i próbowałem ją odpiąć, ale nie wiedziałem do końca jak to zrobić i bałem sie urwać te plastiki.

Proszę o instruktaż bo dostęp jet łatwy i raczej sposobem można we własnym zakresie wymienić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.