Skocz do zawartości

Akcja serwisowa na rozrząd w silnikach N47-pytanie


stivd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

mam pytanie odnośnie akcji serwisowej na rozrząd w silnikach N47, a dokładnie chodzi mi o informacje na temat czy każde zużycie mechanizmów rozrządu da się zdiagnozować poprzez słuch bądź program diagnostyczny, czy tylko i wyłącznie poprzez sprawdzenie w serwisie przez akcje BMW. Dodam, że samochód ma przejechane ok 260tyś i nie mam żadnej historii serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z brata autem N47 na akcji, wyglądało to tak Wyciągneli napinacz łańcucha górnego stwierdzili że numer jest już ten nowy po zmianach (czyli ktoś zmieniał rozrząd kiedyś tam) i nic z rozrządem nie zrobili ....
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Wyslij mi vin z zapytaniem o akcje serwisową na pw, sprawdze czy się łapiesz

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslij mi vin z zapytaniem o akcje serwisową na pw, sprawdze czy się łapiesz

Witam dziękuję Ci bardzo za propozycję sprawdzenia samochodu, co do akcji serwisowej sprawdzałem już w pobliskim serwisie BMW i wiem, że się na nią łapię. W serwisie powiedziano mi, że może będzie trzeba wymienić górny napinacz plus górny łańcuch bądź cały rozrząd, ale dopiero po przejściu procesu sprawdzenia można podając konkretne działania, tylko chodzi mi czy jest sens podjechać i sprawdzić ten mechanizm. Po kupnie samochodu zrobiłem dokładny przegląd u bardzo dobrego mechanika i to co trzeba wymieniłem. Co do rozrządu według opinii mojego mechanika jest wszystko ok. Stąd moje powyższe pytanie na co w przyszłości zwrócić uwagę czy na dzwoniący łańcuch o ile laik tak owy przypadek może wyłapać, czy są jakieś niepokojące zachowania silnika oprócz przypadku dzwoniącego łańcucha? bo wiadomo czym grozi takie zerwanie. Czy lepiej jechać i mieć 100% pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z brata autem N47 na akcji, wyglądało to tak Wyciągneli napinacz łańcucha górnego stwierdzili że numer jest już ten nowy po zmianach (czyli ktoś zmieniał rozrząd kiedyś tam) i nic z rozrządem nie zrobili ....

 

Spoko myślę, że u mnie też może być taki przypadek w końcu samochód ma ok 260 000 i rozrząd mógł być już sprawdzany z racji jego wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem z brata autem N47 na akcji, wyglądało to tak Wyciągneli napinacz łańcucha górnego stwierdzili że numer jest już ten nowy po zmianach (czyli ktoś zmieniał rozrząd kiedyś tam) i nic z rozrządem nie zrobili ....

 

Spoko myślę, że u mnie też może być taki przypadek w końcu samochód ma ok 260 000 i rozrząd mógł być już sprawdzany z racji jego wady.

 

Temat zakończony kompletny rozrząd wymieniony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

chyba nie wstrzymało, tylko po prostu nie każde e90 sie na nią łapie, 2007-2008 sie łapią, 2009- się nie łapią...
:nienie: :nienie:

 

a czemu sie nie łapią powyzej 2009?

 

TEXT of PUMA 13588845-03


For engines N47, N47DKO, N47S, interval from 01.03.2007 to production 05.01.2009.


N47 engine, N47DKO, N47S, N47T production interval 05.01.2009 - 01.03.2011


Vehicles affected

E Series Motor Body E60 E61 E81 E82 E83 N47 N47DKO N47S N47T E61 E60 E81 E82 E83 N47 N47S N47T

N47DKO E84 E87 E88 E90 E91 E87 E84 E88 E90 E91 E92 E93 F10 F11 F25 E93

E92 F10 F11 F25


https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwj2hvDt_8HcAhXHBcAKHWIxBZYQFjAAegQIARAC&url=http%3A%2F%2Fbmw-n47.weebly.com%2Fuploads%2F2%2F2%2F1%2F0%2F22105240%2Fbmw_puma_13588845-03.pdf&usg=AOvVaw0osrKuETzy9xN1vpUjRcOm

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.