Skocz do zawartości

dziwny dźwięk między 2/3 tyś obrotów n47 video


Kacyper

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od kilku dni staram sie rozgryźć co to może być?;/ od 0 do 45 sekundy dziwny odgłos , od 45 sekundy do 1 min 30 sekund silnik pracuje prawidłowo, a później znów od 1min 30 sekund silnik wydaje dziwny dźwięk. jakby coś w pod maską wpadało w wibracje...

Wideo poniżej :

https://www.youtube.com/watch?v=ex0-4bhFGT8

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje filmik pracy silnika na "luzie" problem nie występuje, wiec tylko podczas jazdy:

https://www.youtube.com/watch?v=WZTruO4HW8o&feature=youtu.be

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem występuje przeważnie na rozgrzanym silniku,przebieg to 212tyś.. pojawia sie to raz na jakiś czas , byłem dzisiaj u mechanika który stwierdził nie za dużo tylko powiedział ze nie jest to napewno głos jakiegos rezonansu bardziej stawiałby na rozrząd lub wtryski, na kompie wtryski wyszły wartości :

pierwszy wtrysk 1,5

drugi wtrysk 0,1

trzeci wtrysk -1,5

czwarty wtrysk - 0,1

pojawiło się również zapełnienie DPF-a( kontrolka w aucie się nie świeciła) w przedziale 2 tyś obrotów więc ustawiliśmy wypalanie serwisowe i przeciągałm go po autostradzie dystans około 130 Km z obrotami 3,5 tyś na 5 biegu. (bez mandatu;);)

i po zjeździe z autostrady narazie nie uslyszałem tego dzwięku, zobaczymy czy pomogło czy nie jak troszke dłuzej pojeżdze...

pozdrawiam:)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałes niedawno łącznik elastyczny wydechu?? moze jest nieoryginalny i wpada w rezonans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wymieniłem na oryginalną rurę ta dłuższa od strony kierowcy ( od kolektora ssącego), wymieniłem na oryginał ale używkę i ona już sie uspokoiła, może pora na zmianę stacji benzynowej i jakiś preparat do wtrysków? może sie polepszy coś;)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc po wypalaniu serwisowym i po dystansie 130 kilometrów z odpowiednimi obrotami i prędkością na razie jest spokój, ale to wszystko było dzisiaj zobaczymy czy faktycznie to cos poprawiło na dłuzej czy tylko na chwilkę, zapobiegawczo do połowy baku wlałem miksture by poprawić wartości wtrysków. http://mccar.pl/dodatki-ford/721-prepar ... oCZsXw_wcB

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli robisz krutkie odcinki to powinienes miec cisze na 2-3 mies a jak uslyszysz to nieprzyjemne charczenie to autostada...

Bieg i szybkosc nie maja znaczenia tylko obroty i wystarczy 30 minut jazdy a wiem to z wlasnego doswiadczenia.

Co do rozrzadu to masz juz sporo najechane...

W mojej pekl lancuch przy 155 tkm i nie dawal zadnych oznak ze ma zamiar to zrobic ale decyzja o jego wymianie nalezy do Ciebie bo choc BMW nie podaje limitu kilometrow na rozrzad z uwagi na to ze mial byc dozywotni to tak to zwykle bywa ze za niedopracowania inzynierow placa wlasciciele pojazdow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robisz krutkie odcinki to powinienes miec cisze na 2-3 mies a jak uslyszysz to nieprzyjemne charczenie to autostada...

Bieg i szybkosc nie maja znaczenia tylko obroty i wystarczy 30 minut jazdy a wiem to z wlasnego doswiadczenia.

 

czyli miałeś ten sam problem? i co jest powodem zapchany DPF zapchane wtryski?

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdecydowanie zapchany DPF

U mnie tez nie bylo jeszcze kontrolki na desce rozdzielczej a podpiety komputer juz pokazywal ze Dpf nadaje sie do wypelenia...

Tlumacze to sobie ze turbina jest napedzana spalinami a gdy sie zapcha Dpf to ogranicza swobodny przeplyw spalin przez co turbina ma spowolnione obroty i nie jest w stanie wepchnac tyle powietrza co potrzebuje silnik do prawidlolwego spalenia mieszanki i stad ten rezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jesli robisz krutkie odcinki to powinienes miec cisze na 2-3 mies a jak uslyszysz to nieprzyjemne charczenie to autostada...

Bieg i szybkosc nie maja znaczenia tylko obroty i wystarczy 30 minut jazdy a wiem to z wlasnego doswiadczenia.

 

Charczenie znów wróciło, pojechałem na autostradę 3 bieg 3 tyś obrotów przez około 10KM i powrót do miasta auto znów chodzi idealnie... Problem - Yebany DPF;/ a nie chce go usuwać bo jak mnie z kontrolują to wtedy będzie problem dopiero...

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - wystarczy ze przejade autostrada ze 200km, i cisza na kilka miesiecy. 100% DPF - nie musi byc zaraz do wymiany - po prostu jego pojemnosc jest juz mala i musi sie znacznie czesciej wypalac niz nowy.

Rozrząd nie ma nic do rzeczy - dzwięk luznego lancucha jest kompletnie inny, po drugie jesli rozrząd halasuje to na calym zakresie obrotow. A 200 tys to nie duzo na ten silnik. W Niemczech ogladalem wiele egzemplazy (po 2009r) z przebiegami nawet ponad 400 tys - nigdy nie spotkalem sie zeby ktos stwierdzil, ze byl rozrzad wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma e60 3.0d 218km tam jest oddzielnie dpf oddzielnie kat... Rewelacyjne rozwiązanie.. dpf był sprawny! Dpf wyjalem zwazylem zacząłem go czyścić najpierw sprężone powietrze.. Później płyn do mycia piekarnikow + karcher z tyłu z przodu i tak w kolko po myciu noc na okapanie i do piekarnika... 2.5do 3h z wietrzeniem na 200-250'c na wagę.... Różnica to ponad 300g!! Mnóstwo ceglanej masy leci przy czyszczeniu.. Po takim czyszczeniu spalanie spadło o ponad 1l na 100km i filtr dopala się bardzo rzadko... Rura nadal czysta od wnętrza niestety w serii jeden tego nie zrobicie bez rozciecia dpf... Taka polityka bmw :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce usuwać tego DPFa bo potem to tylko problemy w Krakowie już jest łapanka na dowody rejestracyjne;/ przeszukałem internet i znalazłem taką firme co o niej myślicie? koszt to 600zł wypalanie piecowe...

http://witkowicka54.pl/mechanika-pojazdowa/czyszczenie-regeneracja-dpf-fap/metody-regeneracji-filtra-dpf-cennik/

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wypie. Ol ten szajs

 

Stinger a jak nie podbiją na przeglądzie? a jak zabiorą dowód podczas kontroli? Ci za 600zł robią czyszczenie mechaniczne i wypalają w piecu może warto go wyczyścić by śmigał kolejne 200tyś...? :roll: a podobno te DPFy w bmw są całkiem dobre i solidne... zastanawiam się czy powodem zapychania Dpfu nie jest ten czujnik różnicy cienień? ktoś bardziej ogarnia temat?

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty wtryski to powoduje że zatyka się dpf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cypisek21 opisal ci jak mozna zrobic to za co chcesz zaplacic 600 zl

Ja kupilem zonie auto z zapchanym Dpf-em do tego stopnia ze wypalanie nie pomoglo i auto ledwie sie juz toczylo i zrobilem to tak:

Kupujesz w motoryzacyjnym koncentrat do mycia silnikow np.Diper za 20 zeta i rozcienczasz

Dpf wyciagasz z auta i zaslepiasz z jednej strony...Ja podprowadzam zonie gruba rekawice gumowa / jak sie nie kapnie to czyszczenie dpf przebiega w spokoju / zakledam na jeden koniec Dpf-a sciskam opaska motoryzacyjna i wlewam rozcienczony plyn na caly dzien potem plukam i nowa porcja plynu az do momentu gdy wyleje z Dpf-a czysty plyn...

Koledzy 200 tys na te silniki to nie jest duzo ale na rozrzad to jest mega duzo a 400 tys to w BMW118d zaden rozrzad nie wytrzyma bo lancuszki sa cienutkie jak polskie emerytury

Mieszkam w Niemczech i kupilem taka bunie 156 tys przebiegu z peknietym lancuchem rozrzadu...

Naprawilem bo umiem / koszt czesci nie jest tragiczny / pojezdzilem rok ,sprzedalem i nastepny wlasciciel nie wie nawet ze ma nowy rozrzad i w ten sposob auto moze doczekac duzego przebiegu a ktorys wlasciciel bedzie myslal ze to od nowosci gania

Teraz upolowalem nastepna sztuke i sie z nia bawie

Kolega pisze ze nie slyszal o wymianie rozrzadu w tych autach w Niemczech i ja mu wierze...

Ta usluga tu kosztuje 2500 euro plus czesci i to jest tego powodem... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cypisek21 opisal ci jak mozna zrobic to za co chcesz zaplacic 600 zl

Ja kupilem zonie auto z zapchanym Dpf-em do tego stopnia ze wypalanie nie pomoglo i auto ledwie sie juz toczylo i zrobilem to tak:

Kupujesz w motoryzacyjnym koncentrat do mycia silnikow np.Diper za 20 zeta i rozcienczasz

Dpf wyciagasz z auta i zaslepiasz z jednej strony...Ja podprowadzam zonie gruba rekawice gumowa / jak sie nie kapnie to czyszczenie dpf przebiega w spokoju / zakledam na jeden koniec Dpf-a sciskam opaska motoryzacyjna i wlewam rozcienczony plyn na caly dzien potem plukam i nowa porcja plynu az do momentu gdy wyleje z Dpf-a czysty plyn...

Koledzy 200 tys na te silniki to nie jest duzo ale na rozrzad to jest mega duzo a 400 tys to w BMW118d zaden rozrzad nie wytrzyma bo lancuszki sa cienutkie jak polskie emerytury

Mieszkam w Niemczech i kupilem taka bunie 156 tys przebiegu z peknietym lancuchem rozrzadu...

Naprawilem bo umiem / koszt czesci nie jest tragiczny / pojezdzilem rok ,sprzedalem i nastepny wlasciciel nie wie nawet ze ma nowy rozrzad i w ten sposob auto moze doczekac duzego przebiegu a ktorys wlasciciel bedzie myslal ze to od nowosci gania

Teraz upolowalem nastepna sztuke i sie z nia bawie

Kolega pisze ze nie slyszal o wymianie rozrzadu w tych autach w Niemczech i ja mu wierze...

Ta usluga tu kosztuje 2500 euro plus czesci i to jest tego powodem... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem z krakowa,

Dzisiaj zrobiłem pomiary temperatury i odziwo mnie z szokowały.... podczas jazdy na (wyłączonym) ogrzewaniu temperatura elegancko sięga 90"C, ale gdy już włączę ogrzewanie to temperatura sięga 85"C podczas jazdy i spada przy każdym zatrzymaniu czy to na światłach czy ogólnie na postoju,

Winny musi być termostat o to 3 filmiki z moich testów. Tylko który jest hoojowy ten od EGR? czy Wody?

1)

https://youtu.be/bNt5po77mgQ

 

2)

https://youtu.be/pwgfUKceSh0

 

3)

https://youtu.be/Vw9Vb6fbMRE

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po Dzisiejszej jeździe na włączonym ogrzewaniu 22*C bez (auto) temperatura osiągnęła 90*C,po dojeździe do świateł spadał na 85/ 80*C. i znów podczas jazdy wzrastała do około 90*C jak to jest u was? bo ja już głupieje;/

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie miałem czasu zabrać się za auto... praca praca praca a teraz jeszcze święta;/ po przejechaniu na wysokich obrotach na autostradzie objaw ustępuje na około 100 kilometrów po mieście i historia znów sie powtarza, znów ten odgłos;/

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.