Skocz do zawartości

F10 - Diesel czy Benzynka? HELP! :)


elioneq

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

viewtopic.php?f=103&t=241502

 

Witam Panowie, jestem coraz bliżej zakupu f10 ale ciągle nurtuje mnie wybór silnika. Na autko odłożyłem ok 20tyś euro, autko będzie jeździło przede wszystkim na niemieckich drogach, generalnie w miescie i z 2 razy w tygodniu autobahna. Roczny przbieg szacuje na ok. 15-20 tys km, takze wiekszosc znajomych poleca mi benzynke.

Mianowicie mam kilka pytań:

1) Jaki silnik diesla/benzyny moglibyście mi polecić- jeżeli chodzi o marke BMW to jestem zielony w tym temacie :mad2:

2) Mniej więcej jak wyglądają ogólne naprawy typu klocki, wahacze, rozrząd itd, chodzi mi koszta tak +/-

3) Czy wybór 4x4 jest konieczny w moim przypadku? Mieszkam w "górach" ponoć tył napęd się tutaj za bardzo się sprawdza

 

Myślę że to jedne z ważniejszych pytań które w tym momencie pamiętam, ewentualnie później coś dopiszę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Chodzi mi o jak najmniej awaryjny motor

 

w tej kategorii chyba 3.0L np. 530d (czyli diesel) - ale to moje zdanie. Z resztą poczytaj, jest tu na tym forum co nieco o silnikach...

Temat rzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle ze benzyna przy tych przebiegach. Napisales ze bedzies jezdzil w DE ... a czy auto bedzie rejestrowane w DE ? Jesli tak to kolega nie musi przejmowac sie wyzsza akcyza i pojsc n.p. w 523i (3L, 6 cyl). To ma 204 PS, czyli bedzie w DE pewnie tansze nit 528i (6cyl) czy 535i. W Polsce tych silnikow jest niewiele, ale w DE to moze byc niezla alternatywa - 6 garow, malo wysilony, poprzez wzglednie niska moc niedrogi ... o ile mocy dla Ciebie bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.