Skocz do zawartości

O czym wiedziec przed kupnem E90 LCI 316d ?


MoldeFK11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tu wszystkich !

W poniedzialek jade obejrzec auto ktore prawdopodobnie kupie. Bedzie to moje pierwsze auto. Jest to model E90 LCI 316d 2010r o kolorze Blue Water Metallic. 2 wlasciciel, 90 tys km przejechane. Kupione w Warszawie w Bawaria Motors w systemie premium, wiec przypuszczam ze nie krecone.(chodz i tak mam zamiar sprawdzic to u Tlokinskiego w Lodzi). Wiec do sedna. Moze mi ktos opowiedziec wiecej o modelu 316d ? Czytalem duzo o 318d i 320d ale na temat 316d (E90) jest dosyc malo. Wiem ze ma on silnik N47, troche mniejsze wtryski od 320d i cos jeszcze. Tez moje drugie pytanie czy auto moze sie kwalifikowac do wymiany rozrzadu (napinacza) bo slyszalem ze jest akcja serwisowa wszystkich N47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kupno silnika 1.6 jest po prostu głupotą max 3 miesiące i powiesz było trzeba kupić minimum 2.0 i więcej.

Jak BMW w ogóle pomyślano o montowaniu tak słabego silnika w samochodzie 2.0 to jest coś śmiesznego a poniżej to już nie do wyobrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest silnik 2.0 tyle że baaardzo biednie z mocą w przypadku 316d. Jeżeli to ma być kogoś pierwszy samochód i jest się świadomym, że przyspiesza to jak Dacia Logan to nie widzę przeciwskazań. Nie dla każdego priorytetem jest moc.

Mój pierwszy samochód miał 70KM i prawie 13s do setki a byłem zadowolony :wink:. Chociaż też bym odradzał 316d bo trochę lipa 115KM w E90 :mrgreen:

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś tego świadomy i jesteś pewien że ci to nie będzie przeszkadzać i samochód jest w sumie pewny to nic tylko brać...tylko trochę wkurzające jest ze ma się BMW które słynie z sportowych osiągów będzie zamulać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem tego świadom ale po zakupie robie chipa w TC performance Łódź! Napisali mi że 170-190 koni spokojnie wyciągne. Pozatym spełniam swoje marzenie jako 18 latek. E90 Lci na pierwsze auto chyba złe nie jest! :)

A i kolega pisał że to jest 1.6 .. nope, to jest 2.0 tylko z słabym fabrycznym chipem. Podobno najbardziej ekonomiczny silnik BMW na którym na pełnym baku da się przejechać 1250km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak zrobie i zadzwonie do ASO w Łodzi. W sumie odrazu jak odpale będe się wsuchiwał czy dochodzi ten słynny dzwięk metaliczny z rozrządu. Niewiem.. może poliftingowe modele diesli N47 już nie mają tego problemu albo chociaż żeby nie tyczyło to 316d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.