Skocz do zawartości

Wysypał mi się moduł FRM3 , pilnie potrzebny wsad


neopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów , mam problem z bmw E71 , mianowicie bez przyczyny wysypał mi sie moduł świateł FRM3 z AHL , czytałem że to się często zdarza w E70 E71 . Próbowałem już wszystkiego ncs tool32 winkfp NFS Ista P . Niestety moduł nie odpowiada nie można sie z nim połączyć . Chyba jedyne co mi pozostało to wgranie nowego flash do motoroli która siedzi w środku . Nie wiem jeszcze czy mój X-prog mi ją odczyta bo nie mam dokładnie takiej maski ale potrzebuje przedewszystkim wsad do tego sterownika. Zgrałem pilki z sp-daten ale mają rozszerzenie .0pa i nie wiem jak z tego zrobić BIN . Czy ktoś z kolegów ma pomysł lub możliwość przesłania takiego wsadu ? nie mam już innych pomysłów a auto stoi , nie działaja szyby kierunkowskazy oświetlenie wnętrza . numer na module to 9224618 a numer po jaki miał prawdopodobnie po updacie to 9342897 . Myśle że jaki kolwiek FRM3 będzie lepszy niż żaden , może jak moduł wstanie to uda mi sie wgrać wsad taki jak trzeba przez winkfp lub NFS żeby tylko sie zaczął komunikowąć. Dużo czytałem i jest to znana przypadłość tego modelu wysypuje sie część flash-a najczęściej jesto to spowodowane skokami napięcia , rozładowany akumulator itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie prościej kupić używany FRM 3 zmienić vin Tool32 zakodować NCS do serii z FA i już działa

i możesz nawet zrobić update przez winkfpt , tylko dobierz o tych samych numerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co masz na myśli z tym bootloaderem, próbowałem przez Winkfp i przez NFS jest jeszcze jakaś inna opcja ? Wczoraj wreszcie dostałem dobry wsad do tego sterownika i zaprogramowałem procesor na zewnętrznym programatorem. Okazało się że brakowało całęgo epromu i połowy flasha . Po tym zabiegu frm ruszył , potem zmiana VIN w tool32 i FA w ncs expert, ale mimo wszystko inpa w zakłądce iformacji o sterowniku na drugiej stronie pokazuje mi stary vin a na trzeciej nowy i nie wiem dlaczego , tool32 jak odczytam vin jest dobry . Poza tym wszystko chodzi jedynie ista-p miała jakiś problem najpierw że zły vin i musiałem wprowadzić ręcznie a potem coś że złe VO i nie wiem dlaczego bo wszystko było przypisane i vin i VO czy FA inaczej dlatego nie rozumiem dlaczego ista-p tego jak by nie widzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ISTA P to ma niekiedy zastrzeżenia do dobrych modułów (ogólnie to się nie przejmuj), a ze zmienianymi (np vin bardzo często ) tak samo jak AIF i zbnr w INPA niekiedy pokazuje krzaki, a Tool32 pokazuje wszystko ok, NCS też z dobrym vin pracuje, jak wszystko działa to masz dobry moduł , podobno w sterowniku wszystko zostaje na starszy ZBnr jest dla ista P widoczny dla Winkfpt też być może ista i inpa czyta vin z innego miejsca dlatego dziwne znaki pokazuje

jak nie było żadnego kontaktu z modułem FRM to nie da rady niczym zaprogramować musi być jakiś kontakt typu nr sterownika aby program widział że jest tam sterownik

a tak to pokazuje brak sterownika i co ma expert mode zaprogramować , skąd wiozłeś wsad ???

Exx to jeszcze ok ale już w sterownikach Fxx to już nie ma takich możliwości jak zmiana Vin czy Zbnr tool32 dla f-serii jest bardzo ubogi,

myślałem że BMW explorer z f-seria bedzie wszystko zmieniał a tu niestety nie da rady e-sys zmienia vin ale tylko w ZGW a z innymi ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.