Skocz do zawartości

[39]523i Naprawa sterownika ABS


felocx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam świecą mi się kontrolki ABS i ASC byłem na kompie i pokazało błędy 67 sporadyczne wyrzuty i 14 Przekaźnik zaworu diagnoza to zepsuty sterownik... nowy kosztuje 1500 zł trosze drogo jak dla mnie i z tego powodu che wysłać swój stary do naprawy znacie sprawdzonych elektroników którzy nie odwalą fuszerki...kogo polecacie?? z góry dziękuje pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wczoraj w trasie szlak trafił na chwile prędkość i pozapalały się kontrolki asc i abs. Komputer pokazał lewy tylny czujnik. Ale dziś odpalam auto i już wszystko ok :D A po zdemontowaniu można jeździć bez sterownika ? Bo jak mi padnie to wtedy wyśle, a nie chce auto uziemiać. Choć może to być jeszcze czujnik ale chce wiedzieć wszystko na ten temat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem,skrzynia zmieniała biegi normalnie,bez problemów.Po naprawie trzeba było jednak wykasować błędy na kompie,gdyż miałem chyba tyle błędów co uruchomień silnika w czasie jazdy bez sterownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiaj,tylko do poleconego zakladu. Nawet na drugi koniec Pl.

 

Tez to przerabialem. Możesz śmiało jeździć bez sterownika. Skrzynia nie szalała...ale popatrz przed demontażem jakie prędkości sa przy konkretnych obrotach. Po wyjęciu sterownika nie dziala predkosciomierz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa sterownika(o ile on padł)to poprawa lutów na paru ścieżkach.Przyczyną jest położenie w pobliżu koleltora wydechowego i temperatury z tym związane.Tzw.naprawa polega na odcięciu pokrywy(nierozboeralnej w założeniu)naprawie uwalonych ścieżek i zaspawaniu dekla.Elektrodami do tworzywa.Robiłem to w Wołowie firma DSK szukając przyczyny szarpania e 39-koszt 50 pln.Sterownik był OK.Koleś ma pojęcie(rozciął i sprawdził za tą kasę),Nie poprawiał,gdyż było OK.
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam taki problem, że czasem w trakcie jazdy zapali się abs asc i brak prędkości. Zgaszę odpalę auto i jest ok. Według was pada czujnik czy sterownik? A może coś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.