Skocz do zawartości

Jakie koła zimowe do czarnej F30


houdini01

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z tymi czujnikami ciśnienia (F30)? One są w felgach? Można je przekładać do drugich kół, czy to jakieś bardziej skomplikowane i trzeba kupić drugi komplet czujników?

 

Mam 18 z runflatami na lato i teraz muszę kupić coś na zimę, a budżet bardzo ograniczony:

1. kupić jakieś używki koła alu 17 (pytanie co z czujnikami) - 3000

2. kupić opony 18, jakieś lekko używane - 1500

 

Ad 1.

+ nie niszczę w zimie ładnych 18-tek

+ nie niszczę runflatów przy ściąganiu / zakładaniu

- wygląda gorzej

- droższa opcja

 

Ad 2.

+ cały rok wygląda fajnie, bo 18 :)

+ nie trzeba się martwić czujnikami ciśnienia

+ znacznie taniej

- po kilku (?) przekładkach opona runflat do kosza

- w zależności od szczęścia felgi do prostowania / kosmetyki po zimie

 

Co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przewertowaniu forum i opinii z góry założyłem, że drugi komplet kół na zimę musi być.

Używane felgi odrzuciłem, bo nie byłbym w stanie określić czy się nadają czy może mają jakąś bogatą ukrytą historię (czyt. nie znam się). Z tego też powodu wolałem nie ryzykować. Używanych opon w ogóle nie rozważałem, bo kupując je na minimum 3 lata uznałem, że akurat na oponie nie warto oszczędzać, ale to oczywiście kwestia indywidualnego podejścia.

Z tego co się orientuje to np. w F30 z 2012 nie są potrzebne, bo ciśnienie jest sprawdzane z wykorzystaniem ABS. Od 2013 lub 2014 wszystkie modele F30 muszą mieć czujniki w kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na lato 18' (m-pakowe) i na zimę również 18' (czarne 405M). Moim zdaniem jeżeli tylko notorycznie nie jeździmy w specyficznych warunkach (czyt. fatalne nawierzchnie, kopny śnieg w górach itp.) tylko głównie w miasto i trasy to rezygnować z wyglądu i prowadzenia (czyli zakładać coś mniejszego) nie ma po co. W temacie wątku - moje auto również jest w kolorze czarnym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to rezygnować z wyglądu i prowadzenia (czyli zakładać coś mniejszego) nie ma po co.

 

Rozumiem, ze rezygnujemy z wygladu, ale nie rozumiem jak rezygnujemy z prowadzenia zakladajac mniejsze felgi ? Ok, jest zmiana, ale nie demonizowalbym. A jak ktos lubi komfort to jest nawet lepiej :) No i mniej spala- temat wokol ktorego kreci sie zycie forum :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczywisty sposób dostajemy gorsze prowadzenie, ponieważ przynajmniej w moim przypadku:

1) Letnie koła są z ogumieniem mieszanym, więc tył ma 255/40/18 podczas gdy zimowy set ma na obu osiach 225/45/18 - dla mnie, przy stałym zawiasie M różnica w prowadzeniu jest ewidentna,

2) przy mniejszych felgach masz więcej opony do tego mieszanka zimowa jest bardziej miękka - komfort może być większy ale prowadzenie będzie gorsze.

 

Spalanie powiadasz? Ja wiem, że tu pół forum kupiło BMW dla oczywistej ekonomiki jazdy :twisted:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu czujników :)

 

wyszukałem sobie tanie używane koła:

http://olx.pl/oferta/kola-zimowe-5x120-225-50-17-ug8-8mm-bmw-f30-CID5-IDbKPhF.html#9d35d5e5ba

one czujników nie mają - ja u siebie raczej mam (twarde wentyle) - F31 z 8/2014...

 

Mogę kupić te koła i do nich zamontować czujniki z allegro, np.

http://olx.pl/oferta/kola-zimowe-5x120-225-50-17-ug8-8mm-bmw-f30-CID5-IDbKPhF.html#9d35d5e5ba

?

 

W sumie wyjdzie 3300 więc cena nadal 2x niższa niż najtańsze koła z leebmanna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Pod czujniki niby muszą być jakieś tam miejsca, pytanie czy podpasują do tych felg. Najlepiej dowiedzieć się kto jest ich producentem i wtedy poszukać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.