Skocz do zawartości

e81 2.0d zaczynamy zabawe ;)


kubakk123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich beemkowiczów :) od kilku miesięcy jestem posiadaczem beemeczki e87 z 2008r, w fajnym kolorze grafitowym.

Przebieg 130 tyś km, potwierdzony książkami serwisowymi, kupiony od I właściciela.

Więcej fotek postaram się dodać w najbliższym czasie.

 

http://iv.pl/images/88995376747002759452.jpg

http://iv.pl/images/36415911664238217507.jpg

 

Niestety co do wyposażenia jak widać jest to seria...

Bme kupiłem w rozsądnych pieniądzach i dlatego mam w planach wielkie zmiany, chce założyć kompletny M-pakiet zewnętrzny i wewnętrzny, nawigacje, lepsze nagłośnienie, felgi, itp..

 

korzystając z okazji chciałbym dowiedzieć się od Was odpowiedzi na kilka moich pytań..:

 

1- przedni zderzak M-pakiet od e82 ( http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/276968803_1_644x461_zderzak-przod-bmw-1-e82-mpakiet-kepno.jpg ) czy podejdzie do mojej e81 ? zderzak jest goły nie ma kratek nerek itp.. podejdą nerki z mojego zderzaka do tego M-pakietowego od e82? czyjniki cofania będę miał więc z tym nie ma problemu, kratki też dostane bez większego problemu. Jak wygląda sprawa z mocowaniami tego zderzaka ? dużo będzie filozofii z założeniem go w zamian miejsce mojego oryginalnego zderzaczka i co jeszcze będę potrzebował, żeby go zamontować ?

 

2- tył zderzak M-pakiet, z tego co wyczytałem na forum będzie on pasował bez żadnych przeróbek, wystarczy odkręcić ori zderzak i wsadzić M-pakiet, ? Mógłby mi ktoś to potwierdzić ?

 

3- czarna podsufitka, jak zdemontować podsufitkę w wersji 3 drzwiowej ? i którędy najlepiej ją wyjąć ? jakaś instrukcja z fotkami może ktoś posiada ? byłbym ogromnie wdzięczny

 

4- oryginalna nawigacja, mam radio business cd wiec podstawa i szalu nie ma, chciałbym założyć nawi i mam kolejne pytanie odnośnie tego tematu, Czy monitor, iDrive, nawigacja, oraz kable łączące iDrive, i monitor z nawi wystarczą żeby wszystko zamontować i żeby działało tak jak trzeba? w desce mam schowek więc dziury wycinać już nie trzeba. I jak wygląda kwestia jej uruchomienia czy trzeba jakoś przez komputer kodować aktywować czy coś takiego ?

 

W planach mam zrobić te wszystkie 4 wymienione pytania do końca października, czasu mało bo prawie 3 tyg. Ale mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się to zrobić ;)

 

ps.

a może wiecie kto ma na sprzedanie czarną podsufitkę do e81 ?

 

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolor. Szkoda ze nie ma ksenonów. ;-)

Zazdroszczę pojemników na kubki od kawy ;D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sam mam ale przy przeciazeniach w bmw nie spelniaja swojej roli ;)

 

ps. szukalem grafitowego koloru podczas zakupu kiedys - bardzo ladny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolor. Szkoda ze nie ma ksenonów. ;-)

Zazdroszczę pojemników na kubki od kawy ;D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

ksenonik wlasnie tez mam w planach bo moge miec lampy soczewkowe kompletne z bdb stanie za tysiaka wiec mysle ze cena dobra, wraz z ksenonami przetwornicami i calym okablowaniem, kompletne.

 

Wymienial ktos z Was podsufitke i ma jakas instrukcje ? pilnie potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1- przedni zderzak M-pakiet od e82 ( http://img23.staticclassifieds.com/images_tablicapl/276968803_1_644x461_zderzak-przod-bmw-1-e82-mpakiet-kepno.jpg ) czy podejdzie do mojej e81 ? zderzak jest goły nie ma kratek nerek itp.. podejdą nerki z mojego zderzaka do tego M-pakietowego od e82? czyjniki cofania będę miał więc z tym nie ma problemu, kratki też dostane bez większego problemu. Jak wygląda sprawa z mocowaniami tego zderzaka ? dużo będzie filozofii z założeniem go w zamian miejsce mojego oryginalnego zderzaczka i co jeszcze będę potrzebował, żeby go zamontować ?

 

2- tył zderzak M-pakiet, z tego co wyczytałem na forum będzie on pasował bez żadnych przeróbek, wystarczy odkręcić ori zderzak i wsadzić M-pakiet, ? Mógłby mi ktoś to potwierdzić ?

 

3- czarna podsufitka, jak zdemontować podsufitkę w wersji 3 drzwiowej ? i którędy najlepiej ją wyjąć ? jakaś instrukcja z fotkami może ktoś posiada ? byłbym ogromnie wdzięczny

 

4- oryginalna nawigacja, mam radio business cd wiec podstawa i szalu nie ma, chciałbym założyć nawi i mam kolejne pytanie odnośnie tego tematu, Czy monitor, iDrive, nawigacja, oraz kable łączące iDrive, i monitor z nawi wystarczą żeby wszystko zamontować i żeby działało tak jak trzeba? w desce mam schowek więc dziury wycinać już nie trzeba. I jak wygląda kwestia jej uruchomienia czy trzeba jakoś przez komputer kodować aktywować czy coś takiego ?

1 - Nie wiem.

2 - Zderzak pasuje bez problemów, tylko nadkola tylne będziesz musiał wymienić na M-Pakiet ponieważ zderzak ma inny kształt.

3 - Odnośnie demontażu kolega mcdr już to opisywał :

musisz zdjąc - żeby nic nie było widać i nic nie pozaginać

1. maskownice wszystkich słupków - przód wyciągasz zawlechki od poduszek tam jest sruba, dodatkowo na jednej spince/zatrzaskowej i jakby nasunięte na deske

2. słupki środkowe - bez zdjęcia dolnej części góry nie zdejmiesz - dół trzyma się na 2 spinkach zatrzaskowych na na dole i jest wsuniety w górną czesć, jeśli dobrze pamiętam nie zdejmiesz go bez zdejmowania listewek na progach tych czarnych na 4 zatrzaskach. górna część osłony słupka jest na 2 spinkach i podtrzymuje ona podsufitkę

3. tylne słupki jak dobrze pametam są jak przednie - jest zawleczka z napisem airbak i pod nią sruba + zatrzask

4. musisz odkręcić wszystkie uchwyty/ rączki oraz przysłonki od słońca

wszystko jest na torksy

największym problemem może być jej wyciągnięcie z auta - przez bagażnik nie bardzo chce wyjść (przednia jej częsc jest szersza niż tylna)- najlepiej wyciągac ją i wkładać kiedy nie ma przedniej szyby ale rozumiem że szyby nie będziesz wycinał

spróbuj więc powyciągac zagłówki oraz porozkładać siedzenia może poskosie jakoś wyjdzie przez bagażnik

ogólnie kupa roboty i trzeba naprawdę uważać

4 - Zapytaj dziqsek, prmax - ogarniają temat.

 

Odnośnie czarnej podsufitki to możesz ją sam zrobić, tj kupić klej, materiał i samemu przykleić a jeżeli nie chcesz się w to bawić to dać do tapicera. Materiał możesz kupić na http://www.hurtowniatapicerska.pl/category/tkaniny-samochodowe-podsufitki , a plastiki pomalować na czarno. Sam mam E81 i planuję teraz tak zrobić, ponieważ ciężko na allegro z czarną podsufitką do E81 a jak już się pokaże to nie chcą sprzedawcy wysłać kurierem z uwagi na duże prawdopodobieństwo uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niestety co do wyposażenia jak widać jest to seria...

 

Z tego co widze az tak zle nie jest - sportowa kierownica, sportowe fotele, pakiet schowkow, podlokietnik :cool2:

IMO w tym silniku napewno warto zrobic chipa. Z rzeczy ktore wymieniles, pomyslalbym o nawigacji, ale nie OEM tylko rozwiazania ktore kiedys tutaj widzialem - zwykla nawi zabudowana w automatycznie wysuwajacy sie mechanizm z OEM navi BMW.

Poza tym mozesz pomyslec o wymianie ozdobnych listewek wewnetrznych na metalowe, mala rzecz ktora mocno poprawia estetyke wnetrza. Ew. do rozwazenia multifunkcja do kierownicy + tempomat jesli musisz wymieniac przelacznik zespolony / LSZ.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.