Skocz do zawartości

Kodowanie świateł - reflektory xenon/ring polift


mrozilla

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam tak ustawione światła, że nie da się ich wyłączyć (auto to auto, 0 to włączone, pozycyjne - pozycyjne i światła normalnie jak światła).

Chciałbym ustawić je tak aby pod 0 było faktycznie 0, a pod auto o ile jest taka możliwość w reflektorach z xenonami aby w dzień świecił tylko przód jako światła do jazdy dziennej (zapewne długie, przyciemnione) plus do tego fabryczne ringi, oczywiście jak jest ciemno automatycznie przełącza się na standardowe światła, tak jak to działa np. w E90.

Czy jest taka możliwość w tym modelu? Ewentualnie jakieś ustawienie najbliższe opisowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik? Żadnego błędu nie ma. Z tego co mi wiadomo ktoś wcześniej po prostu tak ustawił (zakodował?) aby na 0 światła były zawsze zapalone. Z tego co mi się wydaje czujnik zmierzchu działa w ustawieniu włącznika świateł na na lewo od pozycji 0 czyli opcję auto. A jeżeli nie da się ustawić DRL z ringami to da się jak w E90 same długie jako DRL na ustawieniu auto ustawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mozna zakodowac aby xenon sie palil w pozycji 0. Drl w pozycji auto, tak. Przyciemnione dlugie swiatla. Czujnik sprawdzic mozna bardzo prosto. W dzien, na wlaczniku w pozycji auto, zakryj czujnik. Powinny zapalic sie xenony. Jesli drl jako swiatla dlugie to po zakryciu czujnika powinno przelaczyc sie na xenon. Mi osobiscie drl jako dlugie w x5 sie nie podobalo i wrocilem do "fabryki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba faktycznie światła nie reagują na oświetlenie z zewnątrz, tylko co w takim razie? Skoro jest opcja na włączniku przełączenia w lewo na opcję auto to czujnik zmierzchu jest tak? Czujnik deszczu działa. Wiem, że w innych BMW przy włączniku auto jest zielona dioda, tutaj pomimo tej opcji diody nie ma, czy ma to coś wspólnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie prosiłbym o informację co dokładnie zmienić i w jakim module, lub też jak przywrócić ustawienia fabryczne świateł, abym ewentualnie sam mógł coś zmienić i żebym wiedział co zmieniłem...

Rozumiem, że zielona dioda przy włączniku auto, której u mnie nie ma nie jest równoznaczna z brakiem czujnika zmierzchu skoro jest tryb auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie? Piszesz, że wszystkie e53 miały czujnik zmierzchu, u mnie są jedynie zakodowane dzienne, pytam zatem, czy aby mieć automatyczne światła mijania, zaświecające się po zmroku wystarczy jedynie zakodować moduł świateł, uprzednio wymieniając go oczywiście na wersję z pozycją "auto" bo cała potrzebna do tego reszta sprzętu już jest w aucie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że czujnik jest sprawny i winowajcą ciągłego palenia się xenonów na włączniku w pozycji 0 było kodowanie.

Tylko teraz czy przy kodowaniu długich jako dzienne w pozycji Auto da się zrobić tak, aby w pozycji 0 nie świeciły w ogóle światła? Bo teraz jest tak, że na 0 świecą przyciemnione długie, a w Auto jest tak jak być powinno, dzień przyciemnione długie, zmrok wszystkie, które powinny czyli xenony + tył.

I kwestia samego czujnika, czy da się gdzieś zmienić wartość odświeżania? Bo zarówno na podglądzie live jak i podczas sprawdzanie poprzez zasłanianie czujnika działa on zdecydowanie wolniej niż w np. E90, gdzie reakcja jest natychmiastowa, tutaj trwa to myślę, że do około 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.