Skocz do zawartości

e46 jak wyciągnąć uszkodzony czujnik PDC


hadman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie na które nie wyszukałem odpowiedzi więc przedstawię je poniżej ( lecz jeżeli było a nie znalazłem to przepraszam )

 

Mam nie sprawną jedną czujkę PDC i wczoraj wszedłem pod autko i zobaczyłem iż jest możliwość bez ściągania zderzaka się tam dostać. Szybko zabrałem się za wypięcie kostki ( co sprawiło mi nie lada trudność ze względu na utrudniony dostęp ) i w sumie to by było na tyle :D bo nie miałem wizji jak wyciągnąć tą czujkę i czy ona wychodzi czy wchodzi.. dlatego teraz zwracam się do was.. jak czujnik już po odłączeniu od kostki wyciągnąć, w którą stronę kręcić co odczepić?

znalazłem na forum że wyciąga się tą czarną listwę w zderzaku w której mam ulokowane te 4 czujniki lecz gdy ( tak jak było napisane na forum, wystarczy palcem pchnąć i schodzi z zatrzasków ) próbowałem robić tak jak pisali to nic to nie dało bo nawet jak użyłem dużej siły to listwa wciąż była tam gdzie początkowo czyli na swoim miejscu :P nie wiem które z nich to zatrzaski bo jeżeli to te co widziałęm to jest ich dość sporo a jeżeli nie to w jaki sposob cholera.. pomóżcie co z tym zrobić bo zderzaka ściągać nie zamierzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dobry dostęp do wyjecia czujnika tak jak napisaleś najlepiej wyjać cała listwę z czyjnikami. Zamocowana jest na zaczepy wciskowe. Żeby ja wyjać najlepiej z kanału lekko podwarzać zaczepy płaskim śrubokretem i wypychać lekko listwę na zewnątrz zderzaka. Uważaj też na przewody żeby nie uszkodzić instalacji PDC.

 

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wyjmowałem kilka razy bez zdejmowania czegokolwiek i nawet bez kanału jak mi się nie chciało wjeżdzać.

Kładziesz się od tyłu auta ,wypinasz wtyczkę , odchylasz zatrzaski a drugą ręką wypychasz czujnik do środka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystając z okazji chciałbym się Was, szanowni Koledzy zapytać jakie czujniki instalujecie w swoich e46 ? czy macie może jakieś sprawdzone zamienniki na oku ? Miałem do wymiany jeden skrajny, po zakupie i montażu sztuki za około 80 zł z allego dalej nic nie działa. Proszę o pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w sobotę właśnie chwilę spędziłem pod autkiem gdyż postanowiłem że jak nie wyjmę tej listwy to nie wychodze z garażu :D Kurz, zaschnięte błoto i inne pierdoły blokowały zatrzaski więc powoli uwalniałem kazdy z nich i wyszło po 10 minutach :D najadłem się kamieni ale dało rade :P czujnik wyciągnęłem, ma pęknięcie na podczerwieni i nie działa na bank ( sprawdzałem z kumplem za kierownicą na wrzuconym wstecznym ustawiałem się za każdym z czujników i ten szwankował dość mocno - jak stałem z metr to pikał a jak się zbliżałem to wariował. sprawdzałem tęż na INPIE i też pokazuje złe pomiary ). numer katalogowy : 6902180 ( widziałem na allegro że najwięcej osób kupiło : http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-pdc-bmw-3-e46-6902180-i5144685801.html ) powiedzcie mi czy w/w link będzie dobry czy raczej szukać oryginału? zawsze jak nie będzie działało to moge do 14 dni zwrócić niby ;)

chociaż w sumie zastanawiam sie czy nie kupić takiego :

http://allegro.pl/bmw-e46-00-sedan-czujnik-parkowania-cofania-tyl-i5194782239.html

 

bo na czujniku jeszcze jest napisane tak:

chyba firma SWF

"GERMANY

602 167

05/1/12

AI 03

6902180"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.