Skocz do zawartości

Nowe bmw, jaki olej?


wedele90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem dopiero co E90 moje pierwsze bmw. no i mam do wymiany lozysko na wale tylnym - ale to juz do mechanika jutro leci i posprawdza. Jednak chce wymienic filtry i olej, wyczytalem ze wchodzi 5.2litra oleju przy wymianie jednak jaki olej wlać? Nie mam pojecia jaki był wczesniej i nie chcialbym zeby cos sie stało silnikowi. I filtry wiadomo oleju, paliwa, powietrza i kabinowy tutaj raczej marka nie gra dużej roli. Chce rozwaznie wydać kase bo po zakupie niewiele mi jej zostało a same wydatki wiadomo oplaty, rejstracja tymbardziej teraz studia a wszystko z własnej kieszeni. A więc jaki ten olej konkretnie Panowie? Czekam na odpowiedzi :)

 

Silnik 320d manual 163km fabrycznie bez DPF, rok 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik m47n2. Bardzo dobry silnik Jesli własciwie serwisowany i trafiony nie (wymeczony) egzemplarz, praktycznie bezawaryjny. Poprzedni własciciel zalewał Motul 8100 X-clean 5W30. Zalewam go do dzis tym olejem, jestem bardzo zadowolony , Cicha i płynna praca silnika. Od wymiany do wymiany praktycznie 0 jakiej kolwiek dolewki. Polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 5W30 ll04. Ja zalewam shella. Do Volvo s60 D5 zalewałem zawsze też 5W30 nawet przy przebiegu 320 tyś. Nowy właściciel dobija do 400 tyś i też teraz na ten sam olej wymienił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriss dzięki za tematy na pewno poczytam.

 

@Blade mówiszo o oleju Shell Helix Ultra ECT 5W30, zgadza się?

 

Dodam, że auto ma przebieg 285tys km jednak jestem niemal pewien, ze jest prawdziwy bo dostałem ksiazke serwisową i sprawdził mi ją znajomy ktory naprawde zna sie w tym temacie. Do tego sprawdzilem sobie VIN na internecie za kilka złotych i była historia przebiegu z serwisu BMW w Danii i faktycznie przebiegi się pokrywały jak najbardziej z książką więc myslę, że to prawdziwy przebieg. U mnie raczej aktualnie będzie wyglądać trasa/miasto 50/50 a nawet delikatna przewaga trasy, bo studia to i dojazdy.

 

Poczytałem trochę tematu o olejach i wpadłem na post z MOTUL 8100 X-CLEAN + 5W30, co o nim sądzicie nada się w moim przypadku? Chciałbym już go kupić, powymieniać i miec z głowy no i filtry oczywiście filtrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a odpowiedzi, już wszystkie filtry Mann'a są wymienione i olej Motula. Jednak w aucie tlucze sie lozysko w dyferencjale z tylu i pojedyncza wymiana lozyska nie ma sensu, wiec zdecydowalem sie zakupic inny dyferencjał - używany na allegro, jednak zastanawiam się co z olejem w dyfrze. Pasowałoby coś wlać nowego, skoro dyfer będzie na pewno 10-letni, wyczytałem na forum, że zaleca zmieniać się olej w dyfrze co 80-120tys km, wiec na pewno bedzei ten przebieg przepracowany lub co 8 lat max. Dyfer bede miał wyjęty wiec problemu z odkreceniem i wlaniem nowego oleju nie będzie, tylko jaki to olej?

 

W co zainwestować, w jaką oliwe Panowie? Budżet dość okrojony, bo same wydatki teraz ale szczędził tez nie bede na takich rzeczach.

 

To prawda, że wystarczy, że jest klasy API GL-5 i będzie pasował? Czyli 75W90, i ile tego oleju wejdzie do dyferencjału tył?

 

Castrol SAF-XO 75w/90 - kolega w innym temacie polecał ten olej, a odpowiednik tego w nizszej cenie jaki by był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.