Skocz do zawartości

Paliwo E10 [330i]


Pacino20

Rekomendowane odpowiedzi

Paliwo E10 ma 10% odwodnionego etanolu czyli bardziej odwodnionego spirytusu.

 

Każde paliwo na polskich stacjach zawiera 5% takowego lub eteru.

 

Lepszy od etanolu jest eter. Podobno BP stosuje eter w benzynie. Tak było kiedyś, teraz nie wiem.

 

Resztę można znaleźć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko co wyżej napisales to bzdura. Bp odkad jest na polskim rynku bierze paliwa z Orlenu tak samo statoil kiedys rowniez shell ale oni zmienili dostawcę na lotos.

Wszedzie tankujesz to samo paliwo albo lotos albo orlen jedynie 100+ z shell jest importowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Handluje paliwem od 10 lat a z branżą mam związek od dziecka więc śmiało możemy podyskutować :wink:

Pewnie ze sklad paliwa jest różny a normy bardzo szerokie dla mnie to czym handluje orlen to dziadostwo potwierdzaja to wyniki badan uokik dlatego wszystko importujemy z niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-=maly=-

To fajnie że handlujesz, tylko dlaczego uważasz że wszystko co napisałem to bzdury.

 

Nawet importowane paliwo shell-a może być troszkę gorsze, jeśli będzie miało etanol paliwowy, od krajowego z eterem.

Takie moje zdanie.

 

Co do eteru w paliwach BP, powiedział mi to kierownik bazy paliwowej Orlenu w krakowie, koło Balic.

Było to jakiś czas temu, może już się zmieniło, może nie.

 

Coś może być na rzeczy (ale nie musi) na podstawie moich doświadczeń z silnikiem gaźnikowym w starym radzieckim samochodzie. Na ciepłym silniku na paliwie BP zapalał od tak zwanego kopa. Na tym z Orlenu chwilę mielił rozrusznikiem.

 

@Pacino20

 

Moim skromnym zdaniem do E46 dobre będzie każde z zaufanej stacji. Chodzi mi oczywiście o 95. To w końcu nie jest tak, że eter dobry a etanol zniszczy silnik za miesiąc. Ale jestem ciekawy zdania kolegi -=maly=-.

Przypomniałem sobie o szwedzkim supersamochodzie Koenigseg. Jedna z wersji była przystosowana do czystego bioetanolu. Na 98 miał chyba 900 koni mechanicznych, na czystym bioetanolu ponad tysiąc. Tylko wtedy palił więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na stacjach w DE jest do wyboru paliwo 98 oktanowe - super +, potem 95 oktanowe - super, oraz 95tka z 10% dodatkiem bioetanolu - E10. Stąd pojawiająca się w ofercie możliwość tankowania E10 (E10 geeignet).

Badania pokazały że zawartość powyżej 5% dodatku bioetanolu, który ze względu na swoje właściwości kwasowe niszczyć może części osprzętu od silnika, chyba w szczególności elementy gumowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kupisz w polsce paliwo wolne od bio dodatków zarówno ON jak i PB tylko musi pochodzić z prywatnego importu bo zarówno orlen jak i lotos stosuje biododatki a oni zaopatrują stacje koncernowe.

Nie ma tak,ze na BP kupisz paliwo zawierające etanol a na orlenie eter czy odwrotnie bo obydwa koncerny mają to samo paliwo reszta to już marketing.

Wszystkie bio dodatki to gówno pogorszające jakość paliwa i powodujące korozje układu paliwowego.

W polsce przyjelo się,że prywatni dystrybutorzy mają gówniane paliwo orlen,shell,bp,statoil to rewelacja a to bzdura i czysty marketing w 2014r masa stacji orlen sprzedawała paliwo złej jakości, shell i statoil też miał wpadki a przede wszystkim sprzedają dziadostwo z biokomponentami.

https://uokik.gov.pl/kontrola_stacji_paliw_pb_95,_pb_98_i_on.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.