Skocz do zawartości

Ciśnienie oleju ...


MC-Maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

Przedwczoraj po uruchomieniu silnika dopiero po okolo minucie pracy zgasla mi kontrolka od oleju .... pokazal sie nawet komunikat na desce ze nie ma cisnienia. Sprawdzalem poziom oleju i jest O.K. Jaka moze byc przyczyna i czy jest to groźne ?

www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy komunikat o poziomie oleju jest powinien wzbudzic natychmiast niepokuj - nie powinno sie w takim stanie jezdzic az do zdiagnozowania przyczyny - moze to byc tylko uszkodzony czujnik ( zdaza sie to dosc czest ) , moze to byc uszkodzona pompa oleju - nie wolno wtedy bezwzglednie jezdzic , bo mozesz zatrzec silnik! , a moze to byc wina np zuzycia panewek walu korbowego ....

 

radze w takiej sytuacji uwazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba bede musial jechac do warsztatu jutro .... ten komunikat pojawia sie tylko na zimnym silniku .... pozniej jest juz wszystko ok :) Tylko po nocy sie tak robi, w ciagu dnia jak gasze auto na jakis czas (3 godz np. i odpalam nie ma juz tego problemu) co nie zmienia faktu ze cos chyba jest nie tak ...
www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogłeś stuknąć gdzieś miską tak że przytkała smok

jeśli twój olej jest już czarny i gęsty jak smoła to on może być powodem

 

Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten czujnik ale w twoim przypadku problem może być ze zbyt wysokim ciśnieniem oleju a nieprawidłowo może działać zaworek redukujący(np bo olej bardzo gęsty

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Przedwczoraj po uruchomieniu silnika dopiero po okolo minucie pracy zgasla mi kontrolka od oleju .... pokazal sie nawet komunikat na desce ze nie ma cisnienia. Sprawdzalem poziom oleju i jest O.K. Jaka moze byc przyczyna i czy jest to groźne ?

 

Witam.

 

Przeabialem ten temat i na 99% jest to zaworek w korpusie filtra oleju.Nie zamyka i olej ucieka z obudowy filtra.Po uruchomieniu silnika najpierw musi napompowac caly ten zbiornik i dopiero pokaze sie cisnienie.Bedzie tak zawsze po dluzszym postoju .U mnie pomoglo umycie tego zaworku i na razie jest spokoj.Znalazlem gdzies nawet zdjecia jak sie to rozbiera i podciaga sprezynke ale w tej chwili nie wiem gdzie to mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyte panewki można wykluczyć.

Objaw byłby odwrotny -> zadowalające ciśnienie oleju przy zimnym silniku, ale spadek ciśnienia po rozgrzaniu, włącznie z mruganiem / świeceniem lampki ciśnienia oleju na wolnych obrotach.

 

Albo czujnik, albo - tak jak napisał Lech641 - niesprawny zawór przelewowy pompy oleju.

 

Albo uszkodzony zawór w filtrze oleju (mający za zadanie puszczanie oleju z pominięciem zapchanego wkładu filtra).

 

Znam z autopsji przypadek Volvo, którego silnik nagle "zgubił" ciśnienie oleju. Sprawcą był właśnie filterek, od Filtrona (firma robiąca niezłe produkty za śmieszne pieniądze, ale czasem - jak widać - zalicza efektowne wpadki).

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Jestem nowym posiadaczem BMW i mam podobny problem, jak autko postoi 4 dni to po dopaleniu silnika kontrolka ciśnienia gaśnie po 2-3 sekundach, pozniej juz jest ok niezaleznie od tego czy silnik jest zimny czy ciepły.

 

Po 1 dniu stania tez jest ok, objaw widać jak autko postoi od 2-4 dni,

 

Powiem, że olej był wymieniany 8 tys km temu razem z filtrami.

 

Autko poziom oleju trzyma w normie, nie traci mocy nawet przy 6000 rpm,

 

Czy to jest wina może oleju, czy filtr oleju padł ??

 

Acha miska olejowa stan idealny w nic nie uderzyłem, nigdzie nie mam wycieków.

 

Pozdrawiam i proszę o podpowiedź jak to sprawdzić czy z silnikiem jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :)

 

Odnowie temat ...

 

Znowu mam ten problem i jest to na 100% zaworek w filtrze. Po calej nocy filtr oleju jest poprostu pusty.

 

Lech641, mozesz poszukac jak wymontowac i przeczyscic ten zaworek ? i czy trzeba wykrecac caly filtr ?

www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :)

 

Odnowie temat ...

 

Znowu mam ten problem i jest to na 100% zaworek w filtrze. Po calej nocy filtr oleju jest poprostu pusty.

 

Lech641, mozesz poszukac jak wymontowac i przeczyscic ten zaworek ? i czy trzeba wykrecac caly filtr ?

Wystarczy poszukać tu na forum, jest temat z opisem wymiany uszczelki i czyszczenia zaworka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Testowalem i testowalem .... neistety okazalo sie ze to nie zaworek jest. Dzisiaj otwarlem puszke filtra, oleju sie troche wylalo (czyli byl pelny) a kontrolka swieci sie przez okolo minute, czasami krocej a czasami dluzej. Czyli co moze byc do wymiany ? Pompa oleju ?
www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha .... dodam ze po zgaśnieciu kontrolki, slychac zmiane w dzwieku pracy silnika .... I teraz pytanie ze jezeli walniety był by czujnik wydaje mi sie ze nie odbijało by sie to na zmianie pracy silnika racja ? A tak by sie zgadzalo ze slabe cisnienie, a gdy kontorlka gasnie, silnik pracuje prawidlowo.
www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest walniety czujnik silnik pracuje calkowicie prawidłowo ...

 

jezeli silnik zaczyna pracowac inaczej ( normalnie ) po zgasnieciu czujnika - oznacza to ze silnik moze miec za słabe cisnienie oleju , co powoduje niedostateczne smarowanie ... powodem moze byc - zuzyta pompa oleju ,złej jakosći olej , wysokie zuzycie oleju - silnik nie trzyma cisnienia oleju poniewaz np ktoras panewka jest uszkodzona ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.