Skocz do zawartości

E46 330ci ogromny brak mocy


Xuobuzx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zagadka następująca: czym objawia się uszkodzony Vanos? W sobotę wybrałem się na przejażdżkę, wszystko spoko, wszystko piknie, aż tu nagle spadek mocy, komputer nie radzi sobie z biegami (automat). Przerzuciłem na manualną zmianę, ale doskwiera brak mocy. I to nie byle jaki spadek, bo przy ruszaniu spod świateł pieszy mnie wyprzedzi na podwójnym gazie :/ silnik kręci się do 5 tys. ale moc traci koło 2500, gdzie zmieniam biegi, bo później to już katorga, maksymalnie rozpędzę się do 100km/h. Na jałowym biegu przy dodaniu gazu słychać świst w okolicach 1000 obrotów. Na pokrywie vanosa da się wyczuć drgania, zgrzyty. Dojechałem do domu i tak stoi. Jutro mam zamiar tam zajrzeć. Czy to vanos czy szukać głębiej? Komputer nie pokazuje żadnego błędu. Podepnę go później pod kompa i zobaczę co tam inpa czy dis znajdzie.

 

A co do regeneracji vanosa, z czego składa się zestaw naprawczy? Znalazłem na eBayu zestaw w skład którego wchodzą: 6 uszczelek i 9 śrub z podkładkami.

 

Dodam jeszcze, że od tygodnia przed wystąpieniem usterki coś śmierdziało z nawiewu. Nie miałem pojęcia co to i obstawiałem, że poprostu sierściuch mi się zeszczał gdzieś, ale teraz tak kojarzę ten fakt z tą usterką, tylko nadal nie wiem co to może być.

 

Pacjent to e46 330ci z 2001 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem , silnik ma dobre obroty a koła nie ciągną ?

Jak tak to co się znajduje pomiędzy silnikiem a kołami ? automatyczna skrzynia biegów , w której pewnie brakowało oleju i teraz to już tylko do remontu .

Do tylko domniemania a nie wyrok na skrzynię.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A klapka na koncu wydechu otwiera się ? Chodzi luzno na zgaszonym silniku ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mialem dosc podobne objawy. Przede wszystkim w E90 i w 330d jednak moze pomoga naprowadzic...

Przy bardzo spokojnej rownej jezdzie nie zauwazylem, ale kiedy probowalem przyspieszac - nic! To znaczy doznania dzwiekowe jak najbardziej w porzadku, silnik sie krecil ale przyspieszenie poszlo w las. Automat co prawda nie mial problemow ze zmiana przelozen.

Powodem byl mechanik - w nocy dnia poprzedzajacego odebralem auto i spokojniutko wrocilem do domu, dlatego nic nie zauwazylem.

Okazalo sie ze nie podlaczyl jakiegos przewodu elektrycznego ktory (jesli dobrze pamietam) przekazywal do komputera informacje o przeplywie powietrza czy cos takiego... Zeby bylo smieszniej komputer rowniez nie pokazywal zadnego problemu. Po podlaczeniu jednego przewodu wszystko wrocilo do normy.

Pzdr.

dren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.