Skocz do zawartości

E87 120d 163 KM świeci się kontrolka od ręcznego


xkubax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Czy ktoś ma pomysł jak mogę się pozbyć tej kontrolki? Navi wyrzuca też komunikat "worn brake pads, have them repaced" itd. Klocki się niemal nowe, natomiast poprzedni właściciel nie zmienił czujek zużycia. Czy to może być powodem wyskakiwania komunikatu i kontrolki? Jeśli nie to, to co innego?

Inspekcję hamulców próbowaliśmy skasować przy pomocy mega macsa, ale niestety nie przyniosło to rezultatu. INPĄ się jeszcze nie podłączałem. Czy nią dałoby się też coś podziałać? (jestem bardzo początkujący w temacie INPY).

 

Wyskakuje mi przez to czerwone auto na podnośniku, no i ciągle pali się czerwona kontrolka. Wkurzające strasznie.

 

 

Przy okazji - jak skasować ogólną inspekcję? Termin minął w 03/2015 i teraz mi wyskakuje "service".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien czujniki na nowe a reszty poszukaj w googlach yt lub przez szukajke.... to tak proste ze wstyd o to pytac majac pod reką WWW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, wymień czujniki na nowe i potem bez problemu skasujecie te błędy. Będziecie kasować, ale błąd i tak się będzie wyświetlać dopóki nie wymienicie czujnika na nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Udało się czy nie? Bo mam obawy na temat mojego mechanika który wymienić miał tarcze + klocki + czujniki zużycia klocków, a chyba tego nie zrobił, ponieważ tydzień po wymianie ( w lipcu ) wyskoczyła mi kontrolka hamulca ręcznego i podnośnik, która świeci do dziś. We wtorek jestem z nim umówiony na usunięcie błędu, gdzie pewnie znów mnie skasuje 100 zł, a być może, to rzeczywiście wina czujników, w przednich zwrotnicach koła, które nigdy nie były przez niego wymienione...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Mam podobnyy problem mianowicie zapalona kontrolka ręcznego hamulca oraz przy gaszenia i zapalania silnika kontrolka auta na podnośniku. W checku błąd w nr 71 czyli czujnik okładzin hamulcowych tylko pytanie który tył czy przód? Oczywiście klocki na osiach są grube więc co jest nie tak który czujnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.