Skocz do zawartości

[e39] 530da Problem z przepływką ?


bartei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio podpiąłem swoją e39 żeby posprawdzać błędy i pokazało mi że przepływka ładuje za dużo powietrza, wartości teraz nie pamiętam, ogólnie samochód nie wydaje się być bardzo mułowaty ale lubi przykopcić pod obciążeniem, na postoju prawie wcale nie kopci. Gdzieś przy okazji tematu przepływki czytałem, że przy odpietej przepływce ekonomizer dochodzi do ok 20litrów a z podpiętą 22 a mój jak dam gazu bez problemu łapie 30, czy u was tak też jest w 530 ? Czy to nie jest za dużo ? znajomy ma 525d na commonie no i żadko mu 20 przekracza, wiem, że to trochę inny silnik ale żeby od razu taka różnica ? Dodam, że jestem przed wymianą czujnika wałka rozrządu bo mam błąd 7717 i nie zawsze pali na ciepłym :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem walnieta przeplywke kilka razy bo to 3 moje auto z tym silnikiem to zawsze ekomizer szedl do 30l auto poprostu mialo mula.

 

Wez wymien ten czujnik a pozniej przeplywke ja teraz kupilem za 140zl i smiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj używany czujnik, ma takie same numery jak pokazało mi realoem ale wygląda inaczej od mojego (mój był z takim przejściem a ten drugi jest cały okrągły duży). Podłączyłem go i auto odpaliło bez problemu. Problemem jest teraz ekonomizer który potrafi wskazać spalanie gdy się tocze (mam automat) czego wcześniej nie było :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg mnie to jest normalne.

przy schodzeniu z obrotów i hamowaniu , ekonomizer na chwilę się wychyla do 10l chyba jak pamiętam.

to jest poprawne działanie. Miałem tak w 2 dieslach, i jeszcze u kumpla w e46 też tak było.

Jeśli jest to tylko wychylenie przy hamowaniu nie ma się czym przejmować.

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.