Skocz do zawartości

Czyszczenie zaworu EGR - a dziurka w wężyku plecionym...


Avenged

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś postanowiłem wyczyścić zawór EGR - i po obejrzeniu filmiku na YT stwierdziłem że nic skomplikowanego w wymontowaniu tego zaworu nie ma.

Ale jak już wszystko wykręciłem - każdą śrubkę i poodpinałem 2 wloty, jeden z tej grubej gumowej rury i drugi z lewej z tej metalowej - pozostał na końcu ten wężyk pleciony z prawej strony.. Nie mogłem tego ściągnąć, więc spróbowałem kombinerkami - i przypadkowo za mocno szarpnąłem - i ta mała metalowa rurka, która była wsadzona w ten pleciony wężyk zrobiłem nią dziurę na wylot w tym wężyku na ok 2 cm od początku..

 

Czy to bardzo ważna rzecz ten wężyk i czy ta dziurka może coś spowodować złego? Czy może po prostu okleić taśmą izolacyjną to miejsce wokół jak już zamontuję ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś ;) odciąłem 2 cm i wsadziłem i gitara, wszystko gra- auto śmiga bardzo fajnie, aczkolwiek ciężko mi stwierdzić czy lepiej niż wcześniej.. może minimalnie (ale może to być efekt placebo) w każdym razie sama satysfakcja z wyczyszczonego EGR jest :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice poczuje ten kto ma ten zawór zapchany konkretnie, ewentualnie taką ilosc nagaru która nie umozliwia prawidlowej pracy zaworu, otwarcia itp oraz przeplywu powietrza które pompuje turbo

jakis tam 0,5 czy 1cm nalot nie ma znaczenia....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.