Skocz do zawartości

diesel 2letni 100kkm czy np 4letni 60kkm przebiegu?


sidor87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje zmianę auta na inne.

Aktualnie użytkuje bmw 116i e81 2010 rok z przebiegiem 87kkm, auto mam od nowości. Niestety nie mogę sie poszczycic bezawaryjnością, bo przy ok 40tys do wymiany poszedł vanos w związku jak się okazało za niskim poziomem oleju. Błąd nowicjusza plus brak wspaniałej rzeczy jaką jest bagnet no i filozofia serwisowa bmw. No ale nieważne. Teraz wymiana oleju co 15 tys a nie jak komp wskaże plus dolewki oleju po trochę co 1-2 tys km no i zmiana na MOTUL

Ze względu na duże przebiegi jakie ostatnio zacząłem robić ponad 10tys na 3 m-ce i słabą moc chcę zmienić na jedyneczke ale w dieslu 2,0 albo będzie to e87 lub f 20.Interesują mnie moce 177 184km.

Planuje zakup używanego zapewne z niemiec.

No i pojawia się moje pytanie- w związku z tym że będę chciał zrobić nim ok 100 tys zanim zmienię, co jest lepszym rozwiązaniem?? Kupno np 2 latka czyli już f20 z przebiegiem do 100 tys - jeżdżącym po autostradach z niewybitym zawieszeniem bez ganiania silnika po mieście - zapalanie gaszenie itp itd, czy iść koniecznie w niski przebieg i kupić auto starsze? Wiadomo jeśli będzie miało mały przebieg, żebym zmieścił się w przedziale cenowym (70-80 tys) będzie musiało być starsze, wiec wychodzi zapewne model E87. Ogólnie jakie macie opinie na temat tych silników czy te nowe są bardziej/ mniej awaryjne od tych w E87? Zaznaczam ze nie jeździłem f20 więc nie mam porównania czy jest dużo lepszy od e87. Nie będe ukrywał ze f20 z zewnątrz nie urywa d... ( pewnie dlatego tak szybko lifta zrobili ) jednak wystrój wnętrza zdecydowanie przewyższa e 87. Macie jakieś swoje doświadczenia i przemyślenia na ten temat?? z góry dziękuje za każde konkretne odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo się nie wypowiem, jedynie ,że chyba trochę za wcześnie żeby się ktoś wypowiedział o awaryjności serii F20 chociaż mogę się mylić, ja osobiście wolałbym dwuletnie do przebiegu 100tkm, sam brałem coś podobnego i nie żałuje.
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co do pytania z tytułu tematu, to ja również jestem za 2 letnim z wiekszym przebiegiem, aczkolwiek pewnie znalazłbym się jakiś wyjątek ;)

Najważniejsze to traktowanie poprzedniego Właściciela.

 

A co do twojej historii z olejem w silniku... Twoja "Jedynka" nie miała w kompie żadnej informacji o niskiej ilości oleju? Noi co z przeglądami? Pytam, bo moja ma ustawione w kompie przeglądy co 17k mil tj jakieś 27k km.

Pozdrawiam

http://zapodaj.net/images/2f26374e0c65b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.