Skocz do zawartości

Po wymianie automatycznej skrzyni biegow BMW F10


plboniecse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a zatem. Przy 35tys przebiegu (na gwarancji) zglosilem w ASO, ze podczas zmiany z D na P (kilka razy zmieniamy trzymając pedal hamulca), slychac było mocne metaliczne walniecie od spodu. 2 tygodnie auto w serwisie, testy, szukanie - w końcu diagnoza - cala skrzynia automatyczna do wymiany na nowa na gwarancji.

Auto odebrane, wszystko fajnie. Ale czuje teraz lekkie szarpniecia. Skrzynia nie zmienia biegow płynnie a cos co już wydaje się totalnie nie fajnie.......po dodaniue gazu leciutko, jest takie szarpmniecie auta..nie rusza płynnie, tylko dfostaje takiego małego kopa.

CO MOZE BYC?

W końcu to nowa skrzynia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydownie tak zrobie. Jade nad nasze morze, wiec spokojnie....

Wydaje mi się jednak ze przy okazji wymiany skrzyni, były wgrywane sterowniki do skrzyni i silnika które mogą okazac się powodem takiej sytuacji... Ale dam czas i zobaczymy. Czy ktoś z Was ma jeszcze jakies sugestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

...pojchalem do Inchape BMW w Warszawie na Prymasa Tysiaclecia no i bardzo mily uprzejmy Mistrz stwierdził ze jak najbardziej jest cos nie tak z tym szarpaniem. Dostalem info ze w polowie września ma być nowy soft do skrzyni - może pomoe.

na razie szarpie, szarpie, szarpie...zabiera frajde z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Was ponownie,

zaraz szlag mnie trafi, ale może pomożecie...

Skrzynia automatyczna wymieniona na gwarancji. Tym samym Panowie wgrali jakiś soft, wlali jakiś olej, ale z definicji powinno wszystko być cacy. Skrzynia strasznie szarpie, jak puścicie przy małych prędkościach pedal gazu i lekko go nacisnienie jest takie podszarpniecie...tak samo na wstecznym.

Dodatkowo czuc drgania, mrowienie w podłodze i teraz hit. Te drgania i lekki mrowienie czuc glownie na cieplym silniku. Sam już nie wiem - może drgania nie maja nic wspólnego ze skrzynia, może przypadek, może opony, sam już nie wiem.

Panowie z Bawaria Motors twierdza ze jest cacy. Nie jest cacy i czekam tylko az mi Inchcape wgra nowy soft skrzyni co mi obiecali jakos niedługo.

Krtoto i na temat. Macie pomysl co zrobić? jakies pomysły co może być? Konwerter? Ale przy 40 tys przebiegu?

kazda dobra podpowiedz na wage zlota bo jeszcze chwila i będę pisal do importera...a nie chce tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem, ale OK, na razie takich problemów z ASO BMW nie miałem, ale moim zdaniem odstawiam samochód do ASO i czekam jak naprawią. Na czas naprawy żądam auto zastępcze. Jeśli nie do się wytłumaczyć pracownikom ASO, że jest coś nie tak, to poproś o jazdę naprzemiennie z ich demówką i Twoim po naprawie. Dalej napisałbym odpowiednie pismo, ewentualnie wziął rzeczoznawcę, żeby opisał problem i wysłałbym to do ASO czy importera włącznie z pierwszymi rachunkami (w tym przypadku za opinię rzeczoznawcy) itd. Ja wiem, że nie masz czasu, że nie chcesz się kopać z koniem itp. ale jeśli nie będziesz domagał się swojego, to tak będą Cię zbywać.

Pisanie tutaj na forum raczej nie pomorze w samej kwestii naprawy - w końcu auto masz na gwarancji. Tak ja to widzę, ale może się mylę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, adaptacja skrzyni była robiona już kilka razy.

Jutro idzie reklamacja oficjalna. Trudno.

Dzieki za info.

 

PS. Ja nie mam nic do Panow z ASO, zakładam ze taki egzemplarz, ale to moje 3 BMW prywatnie, z kupionymi na Firme 5 czy 6 i zdecydownie ostatnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.