Skocz do zawartości

Momentami brakuje przyśpieszenia / ciągu 320d M47n


Avenged

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Poszukaj tego tematu to zrozumiesz..jak ma być syf jak otwór zaślepisz śrubą :roll: pytałeś o inne rozwiązanie to podałem. Lepiej będzie raczej jak kupisz zaślepki, nie jest to już majątek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. bo generalnie w poniedziałek mam urlop i planuję wyjechać na wakacje tym autem - podróż ok 3000 km.. i się obawiam czy w trakcie trasy mi się nie urwie klapka... nie wiem czy poprzedni właściciele wymeniali te klapki, ale to nie zmienia faktu że w każdej chwili jakaś może się urwać i narobić kuku...

 

A sam trochę obawiam się gmerać przy tym.. z wyjęciem i wyczyszczeniem zaworu EGR sobie poradziłem ale to pestka przy wyjęciu tego kolektora.. Dlatego w poniedziałek przed wyjazdem chcę znaleźć jakiegoś mechanika w Poznaniu który by mi to usunął..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizny to jest za 150-200 zł reszta to zależy od marży i jak jest dużo roboty to marża w górę .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaślepki aluminiowe to 120zł. 280zł to sporo jak za samo wyciągnięcie klapek ale u Was tam w poznańskim może być trochę drożej. Niech Ci chociaż wyczyści ten kolektor i sprawdzi szczelność pokrywy zaworów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Avenged - 400zł to jak dla Ciebie dobra cena - jeśli będzie to zrobione w dniu Twojego wyjazdu ;)

Zawsze gdy klientowi zależy na czasie to cena idzie do góry :) Pozbędziesz się problemu raz na zawsze i na wakacjach będziesz cieszył się urlopem, a nie myślał o klapkach :lol:

W cenie niech wyczyszczą kolektor i zrobią jazdę próbną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pomyslec ze mozna zalac caly bak paliwa, napic sie piwa przy robocie i zrobic to samodzielnie idealnie czyszcząc kolektor, wymienić węzyki, itp itp

 

ale kto bogatemu zabroni....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym dysponował większą iloscią czasu to na spokojnie spróbował bym to ogarnąć sam - a dzisiaj dzień w pracy jeszcze muszę spędzić jutro też kilka spraw załatwić w trakcie jak mechanik będzie to robił.. W tygodniu tez nie miałem kiedy bo praca do 20 - a po 21 już ciemno.. pewnieże można było by sobie to na etapy podzielić - demontaż jednego dnia, czyszczenie na drugi dzień, założenie na trzeci - po godzinach.. ale trochę się obawiam że jakiś czujnik źle odłączę/podłączę coś nie do końca spasuję węzyk itp i na trasie coś się spierdzieli... więc już trudno - spróbuję coś utargować ale wolę żeby zrobił to teraz przed wyjazdem ktoś, kto już robił coś takiego i pójdzie mu sprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nigdy tego nie robiłeś to w 1h. 30 minut powinieneś kolektor zdjąc

 

ja zdejmowałem z 6 razy bo a to vacum itp

 

tak,że rozbieram kolektor w 20 minut jak się spręzę to zdjęty każda śrubka jest

 

Przy rozbieraniu kolektora dodam ciekawostkę.. pod kolektorem są uszczelki głównie trzeba zwrócić uwagę na te na samym dole jak przykręca się kolektor(dolne śruby) bo lubi jedn dwa odpaść.. a jak poleci w dół to strachu narobi.Dla tego warto kolektor bardzo delikatnie ściągać nie szarpać i w miare podwyższania kolektora podłożyć szmatkę by zatkać otwory :8)

 

kolejna sprawa odłączyć z tyłu czujnik ciśnienia doładowania wtyczkę żeby podczas ściągania kolektora nie urwać kabli

 

i pod kolektorem też powinna być wtyczka z zaworkiem

 

plus pasowało by uszczelki kolektora wyjąć..

 

aha i odkręcając kolektor zwrócić uwage na śrubę trzymającą bagnet od oleju bo łatwo upuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że klapki w cenie ? to się upewnij czy ma na stanie a jak nie to niech ci te stare uszczelni i założy , wyjdzie taniej i jest pewniejsze że auto dostaniesz przed wyjazdem, bo jak dopiero machanik te klapki zamówi na aledrogo to będzie poślizgu na 3 dni.

W tej cenie to niech jak Ci już pisano

Niech Ci chociaż wyczyści ten kolektor i sprawdzi szczelność pokrywy zaworów...

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Avenged no dobrze wytlumczyłes juz nam jaki jestes zapracowany

 

ale jaka masz gwarancje ze mechanik nie spierniczy tematu, nie urwie podcisnienia, nie przytnie uszczelki, złozy na nowych uszczelkach (pewnie nawet ich nie masz zamiaru kupić), dokręci śruby własciwym momenetem (zbyt mocno potnie uszczelki ktore zaczną puszczać po xxxx km itp ? żadnej....

jaką że kolektor wyczyści, no dobra prysnie 2 min karcherem ehehe, nie łudź sie że bedzie robił coś dokladnie ? żadnej x2

 

to gdybanie, moze masz dobrego fachure ktory obcemu robi auto jak dla siebie, kto wie... ja tylko piszę jak może być i na 95% będzie ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. ryzyko zawsze jakies jest.. z jednej strony daję komuś co już to robił, a z drugiej tak jak piszesz - nie mam gwarancji że ta osoba zrobi to porządnie ;).. ale z drugiej strony to jest polecana osoba na innym forum - o bmw , uzytkownik także też mysle ze nie chciałby sobie popsuc opinii robiąć coś na odwal.. tak myślę przynajmniej ;)..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.